Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Zorua Luke'a

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Luke'a Zorua
ルークのゾロア Luke Zorua
Poké Ball
Luke Zorua.png
Luke's Zorua
Debiut w odcinku Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"!
Miejsce złapania Unova
Płeć Samica
Zdolność Iluzja
Teraźniejsza lokalizacja Z Luke'm
Luke'a
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Zorua Luke'a (ルークのゾロア Luke's Zorua) jest Pokemonem Luke'a. Pomaga mu w jego filmach poprzez transformację w postacie, które potrzebuje.

Spis treści

Historia

Zorua jako Georgia

Zorua poprzednio spędzała czas w teatrze Matthew'a, oglądając różne filmy, które on nadawał. Często ukrywała się pod postacią kobiecej członkini castingu i siedziała na widowni, gdzie przykuła uwagę Luke'a. Po jednym z filmów, wciąż była w teatrze i spotkała Luke'a, który poszedł to zbadać. Pokazała mu swe zdolności Iluzji i zaoferował jej wykorzystanie tej zdolności w jego filmie, robiąc z niej gwiazdę. Szczęśliwie to zaakceptowała, jednakże była zmęczona graniem całej obsady i wybierała jedynie rolę Księżniczki w jego filmie. Luke nie mógł zrozumieć, dlaczego była zdenerwowana, Zorua uciekła i napotkała Asha i spółkę w Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! podczas bycia pod formą Miracle Fighter, kiedy tylko oglądali trailer filmu. Ujawniła im się jako Zorua, a Ash zainteresował się złapaniem jej. Jednakże Luke znalazł ją i powiedział, że ta Zorua jest jego Pokémonem. Przemieniła się w Pikachu Asha i zakręciła się z nim, dezorientując Luke. Gdy Luke złapał Pikachu Asha, Zorua zamaskowała się jak Axew i ukryła się we włosach Iris. Kiedy trener próbował ją schwytać z powrotem do Poké Balla, zaatakowała go Kulą Cienia i uciekła.

Zorua odnalazła się w kinie, gdy Luke przyszedł z nią porozmawiać. Cilan zrozumiał, że Zorua woli grać księżniczki, ponieważ jest płci żeńskiej, a Zorua to potwierdziła. Zorua grała tylko księżniczkę, gdy inne role odgrywali Ash, Iris i Cilan. Podczas nagrywania filmu, została schwytana przez Zespół R, ale udało się ją uratować. Później oglądała film razem z Luke'm w przebraniu księżniczki.

Zorua Luke'a w ubraniach Bianci

W Emocje w Nimbasie! towarzyszy swojemu trenerowi do Nimbasa Town, gdzie zmieniła się w Biancę. Bianca zainteresowała się Zoruą i próbowała ją złapać, ale nie udało jej się, ponieważ Zorua ma już trenera. Potem, gdy reszta rejestrowała się do Turnieju Bitew, zainteresowała się Georgią i zmieniła w nią. Iris użyła Zoruy jako marionetki i szydziły z Langley. W czasie pierwszej rundy, Zorua znów zmieniła się w Langley, by ukryć się przed Biancą.

Pojawia się w Filmowy Oddział Obronny! z Luke'm, gdzie podeszła do grupy przebrana za Asha. Po raz kolejny zagrała w filmie swojego trenera, gdzie grała postać identyczną jak Iris, lecz grały jako dwie osobne role. Używając swojej zdolności, grała kaskadera Goletta, gdzie jako on ewoluowała w Golurka by walczyć z MechaTyranitarem. Używając technologi komputerowej i zdolności pokemona, Luke i Zorua byli w stanie odtworzyć wiele ataków Golurka, jak np. Psychikę czy Żyroskop, których używał do pokonania MechaTyranitara. Na koniec filmu dewoluował z powrotem w Goletta, a później przejęła role Iris.

Osobowość

Podobnie jak większość Zorua, Zorua Luke jest bardzo złośliwa, często zamienia się w ludzi i Pokémony. Ma silne zamiłowanie do filmów, dawniej skradała się do teatru Matthewa, aby oglądać jego filmy, a później wystąpiła w filmie Luke. Zorua jest bardzo uparta, chcąc grać rolę tylko księżniczki. Podobnie jak Pikachu, Zorua spędza czas poza swoim Poké Ballem.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Kula Cienia Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! Luke Zorua Shadow Ball.png
Nocny Wybuch Zorua w filmie: "Legenda Pokemonowego Rycerza"! Luke Zorua Night Daze.png

Poziom: co najmniej 57

Ciewakostka

  • To trzeci Pokémon jakiego spotkaliśmy na ekranach, który chociaż raz zamienił się w człowieka. Pierwszy to Latias, a drugi to Zorua.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach