Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Zniekształcony Świat

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zniekształcony Świat やぶれたせかい
Torn World
Distortion World.png
Lokacje: Alternatywny wymiar
Region: Żaden
Generacje: IV
Montecorona13jun08.gif
Lokacja Zniekształcony Świat w Sinnoh.
Lokalizacje Pokémon

Zniekształcony Świat (Jap.: やぶれたせかい Torn World; Ang.: Distortion World) jest nazwą nadaną alternatywnemu wymiarowi w Pokémon Platinum, i prawdziwy dom Legendarnego Pokémona, Giratiny.

Zniekształcony Świat jest pierwszym dostępem, kiedy dotrze się do Kolumny Włócznii, szczytu Góry Coronet, by powstrzymać Zespół Galactic przed kotrolowaniem Dialgą i Palkią. Kiedy Strażnicy jezior są niezdolni do kierować nimi, Giratina przybywa i leci na Cyrusa, by zatrzymać go przed zniszczeniem obu światów. Po tym jak Cyrus został zabrany przez Giratinę, to gracz musi podążyć za nim, i, z pomocą Mesprita, Azelfa, Uxie i Cynthii, poruszać się po obszarze.

Większe możliwości 3D Nintendo DS są wykorzystane w Zniekształconym Świecie, niż gdzie indziej w Sinnoh, z dziwną fizyką świata zmienionego to tego punktu, że gracz jest zdolny do chodzenia po ścianach i sufitach, i wykorzystując Surfowanie na wodzie, która jest pod kątem prostym od normy, tworząc efekt podobny do sztuki M. C. Escher.

Kiedy się jest w Zniekształconym Świecie, Giratina ukaże się w prawdziwej postaci, Oryginalnej Formie. Perłowoszara Kula, znaleziona tam, może być użyta, by Giratina pozostałą w swojej formie po za Zniekształconym Świecie, gdzie normalnie będzie on w Alternatywnej Formie.

Podczas pierwszego pobytu w Zniekształconym Świecie, Mesprit, Azelf i Uxie będą przewodzić graczowi, pmagając mu w rozwikłaniu zagadki za pomocą Siły.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach