Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Znawca Pokémon

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Znawca Pokémonów - Cilan

Znawca Pokémonów (Japanese: ポケモンソムリエ Pokémon Sommelier lub ポケモンソムリエール Pokémon Sommelière) jest Trenerem Pokémonów, który specjalizuje się w identyfikowaniu kompatybilności pomiędzy Pokémonami, a ich Trenerami, podobnie jak prawdziwi Znawcy i Sommelierzy identyfikują kompatybilność pomiędzy winami, a różną żywnością, jak również jak sztuki piękne. Używają swą wiedzę i doświadczenie w diagnostyce więzi pomiędzy Trenerem i Pokémonem, a stamtąd doradzają, jak wzmocnić tę więź.

Dane Rangi Znawcy

System rankingowy Znawcy Pokémon został objawiony w Zemsta Znawczyni!, z czterema różnymi klasami; S, A, B, i C, gdzie S jest najwyższą klasą, a C jest najniższą. Cilan został ujawniony jako Pokémonowy Znawca klasy-A. Jednakże Burgundy jest tylko Pokémonowym Znawcą klasy-C.

Znawcy recenzują szczyt Pokémonów jako ich "vintage" ("cenionych partnerów"). Pansage sam jest "vintage" Cilana, a Sawsbuck jest "vintage" Burgundy. Znawcy używają również tego terminu do innych Pokémonów Trenerów. W Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków!, Cilan wywnioskował, że Pikachu był "cenionym partnerem" Asha.

Znani Znawcy

Ciekawostka

  • Pokémonowi Znawcy nie są dobrze znani poza regionem Unova.
  • Cilan twierdzi, że Znawcy Klasy C są w stanie pracować jako asystenci dla Koneserów Klasy A lub S.

W innych językach

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach