Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Zespół Plazma

Z Wikinezka
(Przekierowano z Zespół Plasma)
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Zespół Plasma
プラズマ団 Plasma-Dan
Plasma Logo.png
Black 2 White 2 Team Plasma Grunts.png
Zespół Plazma
Lider N
Region Unova
Admini Ghetsis, Siedmiu Mędrców oraz Triada Cieni
Kwatera Główna Zamek N

Team Plazma (Jap. プラズマ Purazuma-Dan, dosłownie tłumaczone jako Gang Plasma) to organizacja działająca na terenie regionu Unova. Za cel wybrali sobie oddzielenie świata Pokémonów od świata ludzi.

Spis treści

W grach

Z Zespołem P gracz spotyka się dosyć wcześnie; podczas pierwszej wizyty w Accumula Town, po opuszczeniu Centrum Pokémon widzimy zbiorowisko mieszkańców wysłuchujących przemówienia. Mówcą jest Ghetsis, otoczony gromadą sługusów. Kiedy ten odchodzi, a tłum wraca do swoich codziennych zadań, na miejscu pozostaje jeden osobnik; N. Po pokonaniu go, kolejny raz spotykamy się z Plasowcami w Fabryce Snów, gdzie usiłują pochwycić Munnę, ze względu na jej umiejętność wytwarzania Sennej Mgły. Po co im ów Senna Mgła? Chcą głosić swe przekonania w snach ludzi. Po przepędzeniu ich, kilka minut drogi później dowiadujemy się, że ukradli oni Munnę małej dziewczynce i ukryli się w Jaskini Wellspring. Zadaniem gracza jest razem z Cherenem w drużynie uratować stworka.

Po starciu o drugą odznakę w sali Lenory, Zespół Plasma ponownie atakuje; tym razem, dostają się do muzeum, skąd wykradają Smoczą Czaszkę z ogromnego szkieletu smoka, umieszczonego w centrum placówki. Po opuszczeniu budynku gracza zatrzymuje jednak N, z którym oczywiście musimy walczyć. Po walce, gracz powinien udać się do Lasu Pinwheel, zupełnie opanowanego przez Plasmowców. Po pokonaniu kilku ich przedstawicieli i przedostania się wgłąb lasu, gracz odzyskuje skradzioną czaszkę i oddaje ją dyrektorce muzeum. Na kolejne spotkanie z tym zespołem nie trzeba czekać długo, bowiem pojawiają się już w mieście Castelia, gdzie ponownie okradają kogoś z Munny... Tylko tym razem, okradzioną osobą jest Bianca. Razem z nią, Iris i Burghiem, gracz ponownie konfrontuje się z Ghetsisem oraz kilkoma przedstawicielami Siedmiorga Mędrców. Po tejże konfrontacji, Bianca odzyskuje swoją podopieczną.

Podczas pierwszej wizyty w Nimbasa City gracz spotyka ich ponownie, jednak tym razem jest to tylko dwójka Grunt'ów, którym oczywiście musimy dać nauczkę. Po krótkim starciu, ów dwoje ludzi wycofuje się. Kiedy odwiedzimy tutejsze wesołe miasteczko, ponownie spotykamy się z N, który tym razem, z wyjątkiem walki chciałby od Nas czegoś więcej... Przejechać się Diabelskim Młynem. Podczas "zabawy", młody trener przyznaje się, iż to on jest "Królem" Zespołu Plasma. Po kilku starciach sytuacja wraca do normy, aż do wizyty gracza w Driftveil City. Spotykamy tam Cherena, który informuje nas, że Zespół P panoszy się gdzieś w mieście. Jak się okazuje, tym razem przejęli Magazyn Chłodu. Nasze zadanie jest zdaje się oczywiste...

Podczas dalszej podróży, ponownie napotykamy Plasmowców w Jaskini Chargestone, gdzie praktycznie tuż przy wyjściu czeka na nas N, którego musimy znowu pokonać. Ponownie widzimy się z tajemniczym N'em nieopodal Sali Mistralton, gdzie sprawdzi więź łączącą gracza z danym podopiecznym. Kolejny raz słyszymy o Zespole P, po tym, jak gracz pokona Brycena w Icirrus City; jak się okazuje, Plasmowcy włamali się do jednej z zabytkowych wież; Spiralnej Smoczej Wieży. Gdy dotrzemy już na szczyt zabytkowego labiryntu ów wieży, dowiemy się, iż N "dokonał niemożliwego", a mianowicie obudził i ujarzmił jednego z przedstawicieli Trio Tao; ZekromaB lub ReshiramaW. Po krótkiej rozmowie N odlatuje na Legendarnym stworzeniu. Po kilku mniej istotnych spotkaniach (M.in. z Ghetsis'em na Moście Linii Metra), Zespół P napotykamy kolejny raz w Opelucid City, gdzie po raz kolejny przemawiał Lider Mędrców.

Po pokonaniu Elitarnej Czwórki, tuż przed starciem z Mistrzem Alderem, ponownie nawiedza nas N, który przerywa walkę, przebudzając Kwaterę Główną Zespołu Plasma. Z ogromnego budynku wystrzeliwuje kilka linii schodów, które przebijają się przez ściany sali Mistrza. Gdy N znika w swym pałacu, Alder prosi Nas, abyśmy zajęli się sprawą. Po krótkiej przebieżce na schodach między Salą a Zamkiem, gracz dociera do pałacu, jednak zatrzymuje go Siódemka Mędrców. Gdy sytuacja wydaje się być krytyczna, w zamczysku pojawiają się pokonani przez nas niegdyś liderzy sal Unovy (Z wyjątkiem trojga braci z pierwszej sali). Stają oni do walki naprzeciw Mędrcom, dając szansę graczowi na przeniknięcie wgłąb ogromnego pałacu. Przed nadchodzącą finałową walką, Triada Cieni oraz Concordia i Anthea dają nam możliwość zakupienia kilku przedmiotów i uleczenia naszych podopiecznych przed zbliżającymi się, decydującymi walkami. Kiedy już wchodzimy na sam szczyt, do sali koronowej, w styczności z legendarnym Pokémonem N, przebudza się Nasz legendarny Pokémon - ReshiramB lub ZekromW. Po złapaniu bestii, staczamy ostatni pojedynek z N. Gdy ten przegra, pojawi się rozjuszony Ghetsis, który pierwej zmiesza z błotem ambicję i marzenia N, a następnie wyzwie nas do walki. Po pokonaniu go, zostaje zabrany przez Aldera i Cherena, po czym najprawdopodobniej aresztowany. Gdy gracz i N zostają sami w sali, N zaczyna rozumieć swoje błędy. Zbliża się do otworu w ścianie zrobionego przez legendarną bestię będącą w jego posiadaniu, wypuszcza ją, po czym żegna się z nami... I już nigdy więcej go nie widzimy...

Późniejsze spotkania z Plasmowcami są już rzadkością; znikają oni prawie ze wszystkich miejsc w tym regionie. Po napisach końcowych, gracz dostaje od Lookera misję, polegającą na odszukaniu wszystkich pozostałych na wolności Mędrców Zespołu. Ostatnie spotkanie z Triadą Cieni natomiast następuje na Moście Marvelous, gdzie wręczają nam Kule Połyskującą, Perłowoszarą i Nieugiętości, po czym w sobie podobnym stylu znikają...

W animé

Zespół Plazma pojawia się w serii Best Wishes Season 2 Episode N. N zadebiutował w BW109, a Ghetsis, Colress i Sługusi z Black i White 2, pojawili się w BW112. Anthea i Concordia również mają się pojawić.


Odwołane

Zespół Plasma - wedle początkowych planów - miał pojawić się w animé; ich debiut miał nastąpić w dwuczęściowej sadze w odcinkach BW023 i BW024. W tych odcinkach mięli stanąć do walki naprzeciw Zespołowi R.

Zespół Plasma w zapowiedzi odcinka 23

Do transmisji odcinków nie doszło; z początku były one odwołane ze względu na nawiedzające w tamtym czasie Japonię Tsunami oraz Trzęsienie Ziemi Tōhoku. Wedle informacji nadanych przez Tokyo TV, odcinki te miały zostać nadane "w przyszłości", jednak nie wiadomo kiedy to się stanie, lub czy odcinki nie zostały już całkowicie pominięte.

Z BW112 wynika, że wydarzenia z tamtych odcinków zostały usunięte z linii czasu i najwyraźniej to już nie jest częścią kanonu w anime.

W innych językach

Język Nazwa
Japoński プラズマ団 Plasma-dan
Angielski Team Plasma
Chiński Kantoński 等離子團 Dánglèihjí Tyùhn
Mandarin 電漿團 Diànjiāng Tuán
Fiński Plasmaryhmä
Francuski Team Plasma
Niemiecki Team Plasma
Włoski Team Plasma
Koreański 플라스마단 Peullaseuma-dan
Polski Zespół Plazma
Spanish Equipo Plasma


Organizacje przestępcze
Zespół RakietaZespół AquaZespół MagmaZespół GalaktycznyZespół Plazma Zespół BłyskZespół Czaszka
Neo Zespół RakietaZespół SnagemCipherWielki Zespół Rakieta
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach