Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Zespół Galaktyczny

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Team Galactic
ギンガ団 Ginga-Dan
Galactic-logo.png
Diamond Pearl Team Galactic Grunts.png
Art Galaktycznych Sługusów z Pokémon Diamond i Pearl
Lider Cyrus, Saturn*
Region Sinnoh
Admini
Kwatera Główna Eterna City, Veilstone City
Debiut w Animé A Secret Sphere of Influence!
Manga Adventures Belligerent Bronzor
TCG 0 cards
Zespół Galaktyczny

Zespó G (ang. Team Galactic), właściwie Zespół Galaktyczny powstało w Regionie Sinnoh pod przewodnictwem Cyrusa. Członkowie zespołu są zawsze ubrani w czarno-białe kostiumy przypominające jakiegoś rodzaju skafandry kosmiczne z charakterystycznym złotym znakiem na piersi w kształcie podwójnej litery G.

Podobnie jak w innych zespołach u nich też panuje hierarchia w związku z pełnionymi funkcjami. Zaraz po Cyrusie, który jest liderem zespołu wiceliderami są Mars, Jupiter i Saturn (swoje imiona wzięli od nazw planet). Reszta zespołu odpowiedzialna za wykonywanie brudnej roboty to w rzeczywistości zlepek różnego rodzaju ludzi, którzy przyłączyli się do niego z powodu braku własnego celu w życiu lub wyłącznie dla zabawy. Powoduje to, że są bardzo słabi w pojedynkach Pokemon i wiele walk przegrywają.

Team Galactic to chyba najbardziej tajemniczy zespół w całym świecie Pokemon. Cyrus (nie wliczając w to wiceliderów) swoje prawdziwe plany ukrywa nawet przed członkami własnej organizacji. Oficjalną wersją powstania Team Galactic, którą zna każdy członek jest złapanie wszystkich rzadkich Pokemonów. Jednak pod tą ideą kryje się zupełnie inna o wiele poważniejsza sprawa. Cyrus przy pomocy Dialgi i Palki ma zamiar zniszczyć cały świat i stworzyć zupełnie nowy, w którym będzie pełnił rolę boga.

Zespół G

Gra

W grze Cyrusowi udaje się schwytać wszystkie legendarne Pokemony Uxie, Mesprita i Azelfa, z których ekstrahuje kryształ znany jako Red Chain. Według jego notatek kryształ ten w przeciwieństwie do pokeballa pozwala zapanować na pokemonem zachowując jego pełną moc. Przy jego użyciu Cyrus zaczyna odprawiać rytuał, który pozwoli mu złapać Dialgie lub Palkie ( w zależności od gry) jednak legendarne pokemony w porę powracają i przerywają całą ceremonię niwecząc tym samym wszystkie jego plany. Po przegranej walce cały Team Galactic wraz z Cyrusem znikają.

Struktura zespołu


Zespół Galaktyczny
Lider: Cyrus
Komandorzy: MarsJupiterSaturnCharon
Znaczący Członkowie: B-2 (Uranus) • MitsumiSirdZamaskowany SługusLilyIo
Niższi Członkowie: Galaktyczni SługusiNaukowcy
Budynki: Budynek Galaktycznych w EternieMagazyn GalacticBaza Zespołu Galactic
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach