Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Zamek Lidera Sali

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Zamek Lidera Stadionu (ang. Gym Leader Castle) - jeden z dostępnych trybów rozgrywki w grach Pokémon Stadium i

Pokémon Stadium 2.
Zamek Lidera Stadionu w grze Pokémon Stadium 1

Tryb ten polega na pokonaniu kolejno wszystkich Liderów Stadionu, by następnie móc zmierzyć się z Elitarną Czwórką oraz Championem. Walka z Liderem poprzedzona jest zwykle 1 - 3 walkami ze zwyklymi trenerami, które należy wygrać "pod rząd" (łącznie z walką z Liderem), by zwyciężyć w danym Stadionie. W grze Pokémon Stadium 2 ponadto mamy możliwość walki z Team Rocket oraz, po pokonaniu Championa, z Liderami Kanto oraz Red'em.

Zasady

  • Wszystkie Pokémony istniejące w danej generacji mogą brać w nim udział.
  • Rozgrywkę rozpoczynamy wybierając sześć Pokémonów. Wybranie więcej niż jednego Pokémona tego samego gatunku jest zabronione.
  • Do każdej walki trener wybiera trzy spośród sześciu Pokémonów wcześniej ustalonych.
  • Brak ograniczeń poziomu Pokémona. Każdy Pokémon do 100 poziomu włącznie może wziąć udział w walce.
  • Przeciwnicy używać będą Pokémonów na poziomie 50. Jeśli gracz użyje jednego lub więcej Pokémonów o poziomie wyższym niż 50, poziom stworów przeciwnika automatycznie wzrośnie i będzie równy najwyższemu poziomowi Pokémona, którym dysponuje gracz.
  • Tylko jeden Pokémon każdego z przeciwników może być uśpiony w danym czasie. Nie jest również możliwe zamrożenie więcej niż jednego Pokémona przeciwnika. Dozwolona jest jednak sytuacja, w której jeden Pokémon jest zamrożony, a jeden uśpiony.
  • Jeśli trener użyje ataku Explosion lub Selfdestruct mając już tylko jednego Pokémona zdolnego do walki, automatycznie przegrywa, nawet jeśli atakiem tym pokona ostatniego Pokémona przeciwnika. Ataki Perish Song i Destiny Bond nie zadziałają, jeśli Pokémon ich używający jest ostatnim zdolnym do walki Pokémonem trenera.
  • Przedmioty trzymane przez Pokémony nie mogą się powtarzać.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach