Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Wyspy Sevii

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Artwork Sevii do gier FR/LG

Wyspy Sevii, Sevii (jap. ナナシマ地方 Nanashima-chihō, co znaczy: Region Siedmiu Wysp) - grupa kilkunastu wysp położonych najprawdopodobniej na wschód od Kanto, z których największe jest siedem, zamieszkałych przez ludzi. Do regionu zwyczajowo zalicza się również Navel Rock, gdzie można znaleźć Lugię i Ho-Oha, oraz Birth Island, gdzie jest Deoxys. Wyspy nie posiadają sal pokemon ani liderów, wobec czego jest mniej ważnym regionem, mimo że został wprowadzony obok Kanto w grach głównych Pokémon FireRed oraz LeafGreen. Bardzo możliwe, że zostały zainspirowane pomysłem wysp Oranżowych z animé, oraz archipelagiem wysp hawajskich.
Nazwa "Sevii" pochodzi od angielskiego seven, co znaczy siedem. Jeśli wierzyć starszej kobiecie na wyspie Quest, wyspy nazwano Sevii, bo archipelag powstał w ciągu siedmiu dni.

Wyspy

Same wyspy mają swoje nazwy, ale położone na nich miasta nazywają się po prostu "wyspa pierwsza", "wyspa druga", itd.

Dostęp

Na pierwsze trzy wyspy archipelagu można się dostać w grach FR/LG z miasta Vermillion przez łódź Seagallop, po otrzymaniu Tri-Pass od Billa na Cinnabar Island. Aby znaleźć się na wyspach Floe, Chrono, Fortune i Quest, trzeba uzyskać Rainbow Pass od Celia na Wyspie Pierwszej (czyli w mieście; nie mylić z wyspą, która nazywa się Knot Island!) po pokonaniu Elite Four Kanto i otrzymaniu National Pokédexu.
Na pozostałe dwie wyspy: Navel Rock i Birth Island można dopłynąć tylko za pomocą eventu Nintendo lub oszustwami (kody). Potrzebne przedmioty to kolejno Mysticticket i Aurora Ticket.

Ciekawostki

Choć wysp jest tylko dziewięć, w kodzie gry można odnaleźć dane dotyczące innych, niewykorzystanych miejsc:

  1. Sevii Isle 6,
  2. Sevii Isle 7,
  3. Sevii Isle 8
  4. Sevii Isle 9,
  5. Sevii Isle 22,
  6. Sevii Isle 23,
  7. Sevii Isle 24.

Są to miejsca, do których nie można się dostać podczas normalnej gry. Z wyjątkiem wysp ósmej i dziewiątej, żadna nie ma wgranej w grę mapy, więc nie wiadomo, jak mogłyby wyglądać.
Inną ciekawostką o wyspach Sevii jest fakt muzyki podłożonej podczas przebywania na południowych wyspach (Floe, Chrono, Fortune i Quest), gdzie można usłyszeć remix muzyki użytej w Johto w grach G/S/C. Jest to dla wielu osób nieprzyjemny fakt, gdyż raczej jest dowodem na to, że nie będzie istnieć remake wspomnianych gier (chociaż Pokémon Wersje Fire Red i Leaf Greenremakami gier Red i Green).
Trasy na wyspach nie są numerowane, w przeciwieństwie do innych regionów z gier głównych.

Regiony w Świecie Pokemon
Głowne
KantoJohtoHoennSinnohUnovaKalos
OrreWyspy SeviiWyspy Pomarańczowe
W Grach
FioreAlmiaObliviaPokémon IslandMintale Town
Mystery Dungeon World
Ransei
TCG
Southern IslandsHolonWyspa Trading Card GameWyspa Wielkiej Rakiety
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach