Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Woobat Jessie

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Woobat Jessie
ムサシのジャノビー Musashi's Koromori
Poké Ball
800px-Jessie Woobat.png
Woobat
Debiut w odcinku Nadchodzą Iris i Axew!
Miejsce złapania Droga 1 (Unova)
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Jessie
Woobat
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.


Woobat - Pierwszy Pokémon Jessie złapany w Unova.


Historia

Jessie łapie Woobata w jaskini Unova, gdzie zobaczyła grupę Woobatów starających się wyjść na zewnątrz. Później miał krótką walkę z Pidove Asha, gdzie łatwo wygrał, a jego Powietrzne Cięcie pokonało Pikachu Asha i Axew Iris, ale został zatrzymany przez Oshawotta, który w tym czasie należał jeszcze do Profesor Juniper. Pojawia się ponownie w odcinku Potęga Snów!, gdzie pomaga Jessie, Jamesowi i Meowthowi uciec, gdy ich plan zdobycia Musharny się nie udał, ponieważ Ash, Iris i Cilan nie pozwolili na to. W tym przypadku użył Porywu Wiatru, aby podnieść dużą ilość piasku i stworzyć zasłonę wystarczająco dużą, aby dać im, z powodzeniem, czas na ucieczkę.

Woobat pojawia się ponownie w konflikcie pomiędzy Zespołem R a Zespołem Plasma. Najpierw walczy z Liepardem, a następnie mierzy się z Pikachu Asha.

W Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków!, Woobat był wezwany przez Jessie do walki z Yamaskiem, którego chciała uchwycić, ale Yamask dołączył do zespołu Jamesa.


W Scare at the Litwick Mansion!, Woobat pomaga w walce z Litwickami i Lampentem w opuszczonym dworze z Oshawottem, Dweblem, Yamaskiem i Pikachu.

Użył Porywu Wiatru do walki z Druddigonem Emmy w Droga Smoczej Mistrzyni!, w parze z Yamaskiem Jamesa, ale został pokonany przez Elektro Kulę Pikachu.

Woobat z Jessie

W Złapać Roggenrole!, był używany do walki z Ashem i przyjaciółmi wraz z Yamaskiem Jamesa, jednak został pokonany przez Żar Tepiga, Elektro Kulę Pikachu i Błysko Działo wielu Roggenrol.

W Znawca-Wędkarstwa i rybny pojedynek! walczy z Pikachu Asha i Pansage Cilana. Walka nie została roztrzygnięta bo Zespół R już dalej nie walczył jak uciekły im wodne Pokémon'y.

Jak widać w Kryzys w Jaskini Elektrokamieni!, ma podobną osobowość jak jego trenerka, ponieważ czerpał radość z czepiania się oraz dręczenia mniejszego od siebie i słabszego pokemona, Joltika.

Woobat pojawił się w BW113, pierwszy raz od powrotu tria do Unovy, ujawniając, że nadal jest w drużynie Jessie. Był użyty do walki z Ampharosem Ellie i innymi pokemonami, lecz został pokonany Gromo Ciosem.

W BW115 podczas walki z Pikachu, okazało się, że umie Ukrytą Siłę.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Powietrzne Cięcie Nadchodzą Iris i Axew! 300px-Jessie Woobat Air Slash.png
Podmuch Wiatru Nadchodzą Iris i Axew! 300px-Jessie Woobat Gust.png
Ukryta Moc Portowy Patrol Pokemonów 300px-Jessie Woobat Hidden Power.png
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia