Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Witamina

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witamina (Ang. Vitamin) to typ przedmiotu z gier Pokémonowych. Są używane do wzmocnienia statów Pokémona trenera. Większość z nich jest nazwanych po prawdziwych minerałach i związkach organicznych ważnych do utrzymania zdrowia fizycznego.

Efekt

W I i II generacji, witaminy dawały 2560 Stat Exp do stata, jednak tylko do 25600 Stat Expa. Jednakże, od III generacji, statybyły kalkulowane z pomocą EVów, tak więc zamiast tego witaminy dawały 10 EVów do stata działając tylko jeśli dane EVy były mniejsze niż 100 a ich ogólna liczba była mniejsza niż 510.

Dwie witaminy zwiększające PP nie działają w ten sam sposób, gdyż zamiast stata zwiększają PP ruchu. Rzadki Cukierek też jest wyjątkiem, gdyż zamiast tego podnosi poziom o 1.

W grach z serii z Pokémon Mystery Dungeon witaminy permamentnie zwiększają statystyk i ze względu na brak systemu EVów, nie mają ograniczeń.

Dostępność

Wszystkie witaminy można znaleźć w wielu miejscach na ziemi.

PP Ups sprzedawane są w Azurii i w Pokéathlon Dome. PP Ups są często dawane jako nagrody w loterii. PP Max nie jest sprzedawany w żadnym miejscu.

Rzadkie Cukierki można kupić w Battle Frontierach Sinnoh i Johto, każda sztuka po 48 BP. W Poniedziałek i Sobote są sprzedawane w Pokéathlon Dome. Są też do nabycia w Battle Subway.

Pozostałe są do nabycia w Celadon Department Store, Goldenrod Department Store, Lilycove Department Store, Veilstone Department Store, bazarze w Slateport, Safari Zone Gate, i Shopping Mall Nine. Można je także kupić w Azurii w zamian za Berry Powder. Witaminy można też kupić w obu Battle Frontierach, każda po 1 BP.

Typy witamin

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach