Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Virgil

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Virgil
バージル Virgil
Virgil.png
Virgil
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Piwne
Kolor włosów Jasnobrązowe
Miasto nieznane
Region Unova
Krewni Jeff (ojciec), Davy (brat)
Klasa Trener
Debiut w anime Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad!
Angielski głos Tom Wayland
Japoński głos Yūki Kaji
Polski głos -

Virgil (Jap. バージル Virgil) jest postacią z serii Best Wishes 2 i rywalem Asha, zadebiutował w odcinku Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad!. Jest pracownikiem ratownictwa, które prowadzi razem ze swoim starszym bratem Davy'em i swoim ojcem Jeffem.

Spis treści

Historia

Virgil jako dziecko

Jako dziecko, zgubił się w nocy w lesie ze swoim pierwszym Eevee'im. Eevee ewoluował w Umbreona by pomóc mu wyjść z lasu. Od tego momentu, Virgil zyskał z nim dużą więź i zaczął trenować i rozwijać inne Eevee które zdobywał.

Był świadkiem, jak Ash i Iris prawie spadli z urwiska podczas wspinaczki w górach, do miasta Vertress. Uratował ich przy pomocy swego Espeona. Po zaprzyjaźnieniu się z nimi, zabrał ich do domu gdzie ekipa chciała zobaczyć wszystkie ewolucje Eevee. Gdy wyjaśniał im zdobycie wszystkich swoich pokemonów, zabrzmiał alarm informujący o dzikich Cryogonalach zamrażających pobliską tamę. Pojawił się brat Virgila, Davy, pilotujący helikopter. Powiedział, że chce polecieć nad tamę, a Virgil musi się spytać ich ojca, Jeffa, o szczegóły. Davy zabronił Virgilowi pójść z nim, mówiąc, że spowoduje kłopoty. Choć ten obiecał, że nic takiego się nie stanie, musiał zostać na miejscu na wypadek innej misji. Udał się do Jeffa by wypytać, gdzie znajduje się Davy. Zauważył na monitorze, że jego starszy brat został uwięziony w środku tamy. Virgil z ekipą ruszyli tam, a Jeff pozostał w biurze. Gdy dotarli na miejsce, wszedł do środka tamy z pomocą swoich pokemonów. Nawigując Światłem Umbreona, dotarł do generatora, który był wynikiem braku zasilania. Virgil z Ashem ładowali go swoimi elektrycznymi pokemonami. Gdy wyszli na zewnątrz, zostali zaatakowani przez Cryogonale. Ash zatrzymał jednego z nich, podczas gdy Virgil poszedł uwolnić swojego brata. Jednak kolejne Cryogonale zaczęły go atakować. Ekipa miała zacząć z nimi walczyć, ale zatrzymał ich Davy i wyjaśnił, że jeden z Cryogonali utknął między rurami. Davy go uwolnił i wszystkie pokemony odleciały szczęśliwie. Później bracia współpracowali by stopić lód. Na koniec odcinka, Virgil ujawnił, że też bierze udział w Lidze Unovy, czyniąc go kolejnym rywalem Asha.

Pojawił się w Curtain Up, Unova League!. Jego brat, przewiózł go do Vertress helikopterem, na Konferencję Vertress. Tam spotkał się z Ashem, jego przyjaciółmi i wszystkimi jego rywalami z Unovy. W pierwszej rundzie walczył swoim Vaporeonem z Ultimo i jego Crustle. W następnym odcinku pokonał przeciwnika, dzięki czemu awansował do następnej rundy. W Lost at the League! okazuje się, że przeszedł przez drugą i ze swoim Glaceonem pokonał Reuniclusa w trzeciej rundzie, dzięki czemu dotarł do pierwszej 16. W Strong Strategy Steals the Show!, jego Umbreon pokonał Gothitelle Flory, dzięki czemu Virgil znalazł się w ćwierćfinale.

W BW108 walczył z Imotarō w ćwierćfinale i go pokonał. W półfinale walczył z Cameronem i ponownie wygrał, dochodząc do finału konferencji. Jego ostatnim przeciwnikiem był Dino, którego pokonał w finale, stając się mistrzem Konferencji Vertress. Otrzymał trofeum podczas ceremonii zamknięcia. Potem pożegnał się z Ashem, jego przyjaciółmi oraz rywalami i odleciał ze swoim bratem Davey'em.

Virgil z trofeum Konferencji Vertress

Pokemony

W obiegu

Eevee
Eevee Red Eevee jest główną partnerką Virgila i jest zazwyczaj postrzegana poza swoim Pokeballem. Jako przewódca Eeveelucji, służy jako asystent, gdy potrzebna jest metoda obrony lub zasilenia.

W BW108, Virgil użył jej w swojej poza-ekranowej półfinałowej walce z Imotarō, oraz w finale Konferencji Vertress do walki z Druddigonem Dino. Eevee pokonała przeciwnika, dzięki czemu Virgil wygrał konferencję.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Pomocna Dłoń
Ochrona
Kopanie
Stalowy Ogon
Atut


Eevee → Vaporeon
Eevee → Vaporeon Red Jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Vaporeon został wysłany by zająć Cryogonal'y, ponieważ dzięki swej szybkości, unikał wszystkich ataków. W Curtain Up, Unova League! walczył z Crustle Ultimo w pierwszej rundzie Konferencji Vertress. W następnym odcinku pokonał go dzięki czemu jego trener awansował do kolejnej rundy. W BW108 był używany w walce z Imotarō.
Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Bąbelkowy Promień
Kula Cienia
Pompa Wodna
Promień Aurory


Eevee → Jolteon
Eevee → Jolteon Red Jolteon jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Najpierw został wysłany do zajęcia się Cryogonal'ami, a później był użyty do zasilenia generatorów. W BW108 podczas Konferencji Vertress był używany w walkach przeciwko Imotarō, Cameronowi i Dino.
Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Piorun


Eevee → Flareon
Eevee → Flareon Red Jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Flareon okazał się bardzo przydatny, gdyż miał przewagę typów nad Cryogonal'ami, które więziły Virgila, Asha i jego przyjaciół.

W BW108 był używany przeciwko Imotarō podczas ćwierćfinałów Konferencji Vertress. Pokonał też Lucario Camerona w ćwierćfinałach, dzięki czemu Virgil awansował do półfinałowej rundy. W finale był używany przeciwko Dino.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Miotacz Płomieni
Podwójna Drużyna
Ognisty Strzał


Eevee → Espeon
Eevee → Espeon Red Jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Espeon został zaobserwowany po raz pierwszy, gdy uratował Asha i Iris przed spadnięciem z urwiska, za pomocą Psychiki. Później był wysłany do zajęcia się Cryogonal'ami.

W Lost at the League! został użyty by uratować Pikachu, Oshawotta i Scraggy'ego Asha oraz Axew i Emolgę Iris przed upadkiem z przepaści przez dzikiego Garbodora.

W BW108 był używany w walce Virgila z Cameronem. Jednak było go widać jedynie przez chwilę, ponieważ szybko został zastąpiony przez Flareona. Był również używany w finale przeciwko Dino.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Psychika


Eevee → Umbreon
Eevee → Umbreon Red

Eevee → Umbreon Red
Ten Eevee, był pierwszym takim pokemonem Virgila. Gdy Virgil był młody, w nocy zgubił się w lesie, lecz Eevee ewoluował w Umbreona i za pomocą Światła pomógł mu wrócić do domu. W Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! używając Psychiki i klucza odblokował zamknięte miejsca i oświetlał ciemnie obszary.

W Lost at the League! Umbreon został użyty do pomocy przy dzikim Garbodorze i Trubbish'ach.

W Strong Strategy Steals the Show! pokonał Gothitelle Flory w czwartej rundzie Konferencji Vertress, pozwalając Virgilowi awansować do pierwszej 8. Był również używany przeciwko Cameronowi i Dino w BW108.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Światło
Psychika
Kula Cienia


Eevee → Leafeon
Eevee → Leafeon Red Jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Leafeona widać tylko przez chwilę, gdy pojawia się z innymi Eeveelucjami.

W BW108 podczas Konferencji Vertress był używany w walkach przeciwko Imotarō, Cameronowi i Dino.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! nieznane


Eevee → Glaceon
Eevee → Glaceon Red Jak każdy inny pokemon Virgila, ewoluował z Eevee'go. Jego lodowe umiejętności utworzyły klucz do odblokowania niedostępnych miejsc.

W Lost at the League! pokonał Reuniclusa jakiegoś trenera w trzeciej rundzie Konferencji Vertress, dzięki czemu jego trener awansował do pierwszej 16. Był również używany przeciwko Imotarō w ćwierćfinale w BW108.

Debiut Ataki
Team Eevee and the Pokémon Rescue Squad! Lodowy Wiatr
Lodowy Promień
Śnieżyca


W grze

Virgil pojawił się w Światowym Turnieju Pokémon dostępnym do pobrania, który został ogłoszony dla graczy w japońskie gry Pokémon Black 2 i White 2. Turniej jest oparty na Konferencji Higaki w anime, prowadzonej w ramach pojedynczych bitew. Virgil został przedstawiony jako Ranger Pokemon.

Trener
Miejsce:
Pokémon World Tournament
Spr B2W2 Pokemon Ranger M.png
Virgil
Nagroda:
1 BP
Pokémony
Zdolność:
Adaptacyjność
133.png
Przedmiot:
Eviolite
Eevee Lv. 50 ♀
Normalny
Ataki
Dig Iron Tail
Trump Card Return
Zdolność:
Synchronizacja
197.png
Przedmiot:
Leftovers
Umbreon Lv. 50 ♂
Mroczny
Ataki
Payback Confuse Ray
Curse Moonlight
Zdolność:
Synchronizacja
196.png
Przedmiot:
Lum Berry
Espeon Lv. 50 ♂
Psychiczny
Ataki
Psychic Shadow Ball
Calm Mind Morning Sun


Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach