Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Unfezant Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Unfezant Asha
サトシのケンホロウ Satoshi Kenhorou
Poké Ball
Ash Unfezant.png
Unfezant
Debiut w odcinku Nadchodzą Iris i Axew
Miejsce złapania Droga 1 (Unova)
Ewoluował w odcinku Inwazja Venipede'ów!
Niezwykła Bitwa W Przestworzach!
Płeć Samica
Zdolność Super Luck *
Teraźniejsza lokalizacja W obiegu
Pidove Tranquill Unfezant
Ten Pokémon był przez 20 odcinków Pidove i przez 46 Tranquill.

Unfezant - Pierwszy złapany Pokémon Asha w Unova. Ewoluowała z Pidove i Tranquill.

Spis treści

Historia

Pidove

Jako Pidove

Gdy Ash dotarł do Unova'y, w odcinku Nadchodzą Iris i Axew! próbował on złapać jednego wiele Pokémon'ów, ale mu się to nie udało. Kiedy zobaczył grupkę Pidove, atakując jednego, zaatakowało go całe stado. Jednak jeden pozostał, Pikachu użył Szybkiego Ataku i Stalowego Ogona, a Ash rzucił Poké Ball'a. Pidove jednak wyskoczyła z niego i zaatakowała Tornadem, a potem spróbowała użyć Szybkiego Ataku, jednak Pikachu zrobił unik, a Pidove trafiła w drzewo. Pikachu zakończył tę walkę Piorunem, a Ash ponownie użył Poké Ball'a i złapał ją.

Podczes ewolucji w Tranquill

Potem pojawili się Zespół R i złapali Pikachu i Axew'a. Ash wybrał wtedy Pidove, ale ta przegrała z Woobat'em Jessie. Wtedy pojawił się Oshawott, który pokonał Zespół R i uratował Pokémon'y.

W odcinku Snivy, Która Nie Chciała Dać Się Złapać! Ash używając wszystkich Pokémon'ów do złapania Snivy, zawsze przegrywał ponieważ te były samcami i zakochiwali się w Snivy dzięki Atrakcji. W końcu gdy przeszedł czas na Pidove, atak Snivy nie zadziałał ponieważ Pidove też była samicą. Pidove pokonała Snivy, a Ash ją złapał.

W Starcie rywali w klubie bitew! walczyła z Frillishem Tripa, ale została znokautowana po pierwszym ataku Wodnym Pulsem.

W Zagubiony świat Gothitelle! Ash odsyła Sewaddle do Juniper a przysyła Pidove. W Inwazja Venipede'ów! była używana do złapania w jedno miejsce dzikich Venipede. Podczas jednej z walk z nimi ewoluuje.

Tranquill

Jako Tranquill

Gdy Trip wybrał swojego Tranquilla do pozbycia się Vanipede'ów, Pidove przechodzi ewolucję. Dzięki temu z łatwością zapędziła w jedno miejsce Venipede'y.

Ponownie pokazuje się w Zakochany Cottonee!, gdzie za pomocą Powietrznego Noża uwalnia stado Cottonee z rąk Zespołu R.

W Archeops we Współczesnym Świecie!, Tranquill uczyła latania nowo ożywioną Archen. Po tym, jak ewoluowała w Archeops, Tranquill obroniła ją przed Zespołem R i pożegnała ją, gdy odleciała z innymi Archeopsami.

W Niezwykła Bitwa W Przestworzach! była wybrana do walki Asha ze Skylą. Najpierw pokonała Swoobata, a następnie walczyła z Unfezantem. Ponieważ była zmęczona Ash ją przywołał do Poké Ball'a. Później została wybrana do walki ze Swanną. Gdy wydawało się, że już przegra zaczęła ewoluować.

Unfezant

Tranquill podczas ewolucji

Podczas walki ze Skylą o Odznakę Lotu, Ash wystawił Tranquill jako swego drugiego pokemona. W walce z Unfezantem Skylii, nie dawała rady, więc Ash zamienił ją na Pikachu. Elektryczna myszka pokonała ptaka. Następnym rywalem była Swanna, która wykończyła Pikachu, Dzielnym Ptakiem. Tranquill została ponownie użyta do walki. Podczas bitwy ewoluuje i pomaga w zdobyciu odznaki.

W odcinku Koncertowe Starcie W Virbank! (Część 1) Ash wysłał Unfezant jako jego drugiego Pokémona w walce 6 na 3 przeciwko Roxie. Jej przeciwnikiem był Koffing. Unfezant rozpoczęła Szybkim Atakiem, który bezpośrednie trafił przeciwnika. Koffing kontratakował Ognikiem, ale Unfezant za pomocą Tornada odesłała go z powrotem i zaatakowała Powietrznego Noża. Koffing jednak uniknął ataku, a następnie użył Bomby Błota która uderzyła i zatruła Unfezant. Choć była osłabiona, Unfezant była w stanie wytrzymać Białą Mgłę i dalej walczyć. Ostatecznie została pokonana przez Żyroskop.

W Unova's Survival Crisis! została użyty razem z Pikachu, by powstrzymać Trio Kami, kontrolowane przez Giovanni'ego. Gdy Dragonite Iris został ranny i spadł na ziemię, Unfezant i Pikachu udało się obronić Iris i Dragonite'a przed atakiem Thundurusa. Gdy Meloetta została w końcu uwolniona, Unfezant złapała ją by się nie zraniła.

W BW107 Ash użył Unfezant podczas Konferencji Higaki przeciwko Kotetsu i jego Riolu. Pomimo przewagę typu Unfezant, Riolu okazał się potężnym przeciwnikiem. Był w stanie ograć zarówno Powietrzny Nóż i Szybki Atak, oraz wylądować na plecach Unfezant, gdzie z bliska zaatakował Mocą Dłoni. Ash nakazał Unfezant zrzucił Riolu z pleców i użyć Powietrznego Noża. Jednak walczący pokemon uniknął ataku, a następnie trafić przeciwnika tym samym ruchem, za pomocą Naśladowcy, oraz trafić Ssącą Falą. Unfezant próbowała zaatakować Powietrznym Asem, lecz została złapana i pokonana Okrągłym Rzutem.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Tornado Nadchodzą Iris i Axew! Unfezant Gust.png
Szybki Atak Nadchodzą Iris i Axew! Ash Unfezant Quick Attack.png
Powietrzny Nóż Nadchodzą Iris i Axew! Ash Unfezant Air Cutter.png
Atak Skrzydłami* Niezwykła Bitwa W Przestworzach!
Powietrzny As Niezwykła Bitwa W Przestworzach! Ash Unfezant Aerial Ace.png

Poziom: co najmniej 32

Ciekawostki

  • Jest to pierwszy latający Pokémon Asha, który na pewno jest samicą.
  • Pierwszy Pokémon Asha, który ewoluował w regionie Unova.
  • Pierwszy Pokémon Asha, który osiągnął ostatnie stadium w regionie Unova. (W dodatku to znowu Poke-Ptak, tak samo jak w Hoenn i Sinnoh).
Przy Sobie
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png Ash Hawlucha.png
Pikachu Frogadier Fletchinder Hawlucha
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach