Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Typhlosion Jimmy'ego

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Typhlosion Jimmy'ego
ケンタのバクフーン Kenta Bakphoon
Poké Ball
Typhlosion Jimmy.png
Jimmy i Typhlosion
Debiut w odcinku The Legend of Thunder!
Miejsce złapania New Bark Town
Ewoluował w odcinku Przed The Legend of Thunder!
Przed The Legend of Thunder!
Płeć Mężczyzna
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Jimmy
Cyndaquil Quilava Typhlosion
Ten Pokémon był przez nieznana ilość odcinków odcinków Cyndaquil i przez nieznana ilość odcinków Quilava.

Typhlosion Jimmy'ego (Jap. ケンタのバクフーン Kenta's Bakphoon) jest Starterem Jimmy'ego. Dostał go jako Cyndaquila od Profesora Elma. Ewoluuował z Cyndaquila i Quilavy.

Spis treści

Historia

Cyndaquil

Jako Cyndaquil z Jimmym

Jimmy otrzymuje go w tym samym dniu co Vincent Chikorite, a Marina Totodile. Cyndaquil wkrótce staje się jednym z jego najważniejszych Pokémonów. Na samym początku swej drogi Jimmy używa Cyndaquila do walki z Silverem, ale zostaje pokonany przez potęgę Nidokinga. Po przegranej Jimmy i Cyndaquil postanawiają ciężko trenować i w końcu Cyndaquil ewoluuje.

Quilava

Jako Quilava

Niewiele o nim wiadomo. Ewoluował z Cyndaquila podczas ciężkich treningów po przegranej z Silverem. Później ewoluuje w Typhlosiona.

Typhlosion

Dzięki żmudnym treningom, duet w końcu pokonał Silvera.

Jimmy wykorzystuje Typhlosion, do walki z Shinjim i jego potężnym Hitmonlee. Po ciężkiej walce, Typhlosion i Jimmy wygrywają z Shinjim i jego Pokémon.

Typhlosion jest używany w bitwie Mariny i Jimmy'ego. Jimmy wybiera go do walki z Croconawem Mariny gdzie przyjmuje bezpośrednią Wodną Broń, pomimo niekorzystnej przewagi Typhlosion miał przewagę. Bitwa zostaje przerwana z powodu działań z Zespołu R przeciwko Raikou.

Jimmy następnie używa Typhlosiona do walki z Skarmorym Attila i Steelixem Huna, jednak zostaje pokonany przez połączenie ataków Steelixa i Skarmoryego

W celu ochrony Jimmy'ego, Typhlosion próbuje walczyć z rannym Raikou, ale Jimmy zatrzymuje go.

Po zregenerowaniu swoich sił, Typhlosion jest używany, aby uratować Raikou z rąk Zespołu R. Używa swoich ognistych ataków w połączeniu z atakami Meganium i Little Miss, aby spróbować zniszczyć maszynę Zespół R.

Jimmy wykorzystuje Typhlosion ponownie w celu uratowania Raikou z maszyny i używa wszystkich swoich sił, aby uratować legendarnego Pokémona razem z Meganium.

Charakter

Uśmiech Typhlosiona

Podobnie jak Ash i jego Pikachu, Jimmy i Typhlosion są bardzo zżyci ze sobą. W The Legend of Thunder!, okazało się, że spędza większość swego czasy w swoim Poke Ballu. Jest również najsilniejszym Pokemonem Jimmy'ego najsilniejszy Pokemon.

Podobnie jak Jimmy, Typhlosion jest zdeterminowany i nigdy się nie poddaje. Ma ofensywny styl walki. Wydaje się być bardzo silny w stylu defensywnym będąc w stanie przyjąć bezpośrednie a siebie Wodną Broń Wani-Wani'ego i nadal być wstanie walczyć.

Jako przyjaciel, Typhlosion lubi śmiać się w twarz swojemu trenerowi, kiedy jest zakłopotany o przemyśleniach Mariny. Jednak jest on niezwykle lojalny Jimmyemu, do tego stopnia, żeby walczyć z legendarnym Pokemona choć po walce był strasznie ranny.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Miotacz Płomieni The Legend of Thunder! Typhlosion Flamethrower.png
Szybki Atak The Legend of Thunder! Typhlosion Quick Attack.png
Krąg Ognia The Legend of Thunder! Typhlosion Flame Wheel.png

Poziom: co najmniej 48

Ciekawostki

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach