Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Trip

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Trip
シューティー Shūtī
{{{size}}}
Art z serii Pokémon Best Wishes
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Jasnoszare
Kolor włosów Blond
Miasto Nuvema Town
Region Unova
Debiut w anime W cieniu Zekroma!
Angielski głos Jamie McGonnigal
Japoński głos Akeno Watanabe
Polski głos -

Trip (jap. シューティー Shūtī) jest trenerem Pokémon z regionu Unova. Jest pierwszym i głównym rywalem Asha z serii Best Wishes.

Spis treści

Historia

Trip jako dziecko

Jako dziecko, Trip chciał zostać trenerem Pokémon po obejrzeniu bitwy Aldera. Później spotkał się z mistrzem, który pozwolił mu nakarmić Bouffalanta domową paszą. To doświadczenie zainspirowało go do ciężkiej pracy i zostania Mistrzem. Trip uważa Aldera za ideał i ma wielki szacunek do niego.

Trip zadebiutował w odcinku W cieniu Zekroma! jako początkujący Trener gotowy do wyboru swojego startera. Po spotkaniu z Profesor Juniper wybiera Snivy'ego na swojego startera. Wkrótce po jego uzyskaniu, wyzwał go Ash do walki. Bardzo zainteresował się Pikachu, gatunkiem, który jest obcy w jego regionie. Ponieważ Pikachu nie mógł użyć żadnego ataku elektrycznego, Trip łatwo pokonał Asha.

Trip pojawił się ponownie w odcinku Starcie rywali w Klubie Bitew!, gdzie walczył z Ashem 5-na-5 walki, choć początkowo Trip oferował pełną bitwę Ashowi. Jego Tranquill pokonał Oshawotta i Tepiga za pomocą ledwie dwóch ataków, za pomocą jego zdolności wzmocnił Powietrzny As, ale przegrał z Pikachu Asha. Pikachu został pokonany przez Servine'a ponownie. Snivy Asha pokonała Servine'a Tripa za pomocą Przyciągania. Frillish Tripa później pokonał Pidove i Snivy, powodując, że Ash przegrywa bitwę. Następnie, Trip mówi, że Pikachu i Snivy są "w porządku", ale reszta zespołu Asha to "żart".

Trip w Anime

Pojawił się ponownie w odcinku Inwazja Venipede!, gdzie trenował w Castelia City, gdy rój Venipede'ów zaatakował miasto. Użył swojego Lampenta, żeby spróbować z nimi walczyć, ale Ash krzyknął do niego, mówiąc, że tylko pogorszy sprawę. Trip go nie słuchał, ale został poinformowany przez Burgha, który zgadzał się z Ashem. Później, Trip poszedł po lidera roju Venipede'ów i nakazał Lampentowi zaatakować go Kulą Cienia, ale Ash przyjął atak na siebie. Ponownie, Burgh powiedział mu, że robi to w niewłaściwy sposób. Trip następnie wykorzystał Tranquilla, aby pomógł wyprowadzić pozostałe Venipede'y z miasta.

Trip ponownie pojawił się w Trzecia Bitwa Asha i Tripa!, wraz z jego Vanillitem i Timburrem, gdzie walczył z Ashem. Walka zakończyła się remisem po tym jak Servine pokonał Snivy, Timburr przegrał z Oshawott'em, a Vanillite zremisował z Tepigiem.

Trip pojawił się ponownie w Emocje w Nimbasie!, gdzie brał udział w Turnieju Bitew. Walczył z Cilanem w pierwszej rundzie turnieju. W następnym odcinku, użył swojego Gurdurra do walki z Dwebblem Cilana. Pomimo dobrej walki, Gurdurr został pokonany i Trip odpadł z turnieju.

Pojawił się w Ash kontra Wielki Mistrz!. Okazało się, że ma już 5 odznak. Najpierw spotkał się z Ashem i resztą, a później razem spotkali Aldera który nie pamiętał spotkania z Tripem w dzieciństwie. Trip tak jak Ash chciał z nim walczyć, ale Alder wybrał Asha. Widząc, jak Alder olewa walkę z Ashem, zdanie Tripa na jego temat zmieniło się.

Pojawia się w Pora Na Kluboeksplozję!, gdzie zapisuje się do turnieju Kluboeksplozja. Razem se swoim Conkeldurra, w pierwszej rundzie miał walczyć z Biancą. Uważał, że to tylko praktyka. Walczył z nią i jej Emboarem w W Poszukiwaniu Zwycięzcy!!. Choć jego Conkeldurr jest niezwykle silny, przegrał w następnym odcinku. Tak jak z Klubowymi Bitwami, opuścił Ambiga Town zamiast przenocować i oglądać turniej do końca.

Trip odbiera Puchar Juniorów

Ponownie pojawił się w Walka O Puchar Świata Juniorów!, biorąc udział w Pokémonowym Pucharze Świata Juniorów. Jego celem było zwycięstwo i walka z Alderem. W pierwszej rundzie walczył z Burgundy. Korzystając ze swojego Serperiora szybko ją pokonał i awansował do drugiej rundy. W Ponowne Starcie Autorytetów! Trip znów awansował i w półfinale ponownie walczył z Cilanem. Jednak tym razem, ze swoim Serperiorem pokonali Crustle i jego trenera Szalejącą Rośliną, kwalifikując się do finału. W Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie! walczył z Ashem w finale i zwyciężył, dzięki czemu wygrał turniej. W Żegnaj, Pucharze Juniorów - Witaj Przygodo! Trip z Serperiorem w nagrodę walczyli z Alderem i jego Bouffalantem. Jednak pomimo strategii ataku, byli za słabi i przegrali. Po bitwie, otrzymał przemówienie od Aldera, o własnej drodze ze swoim Pokemonem, oraz obiecał walczyć z nim ponownie, gdy nadejdzie czas.

Pojawia się w BW103. Udał się do Higaki na Konferencję Higaki, gdzie spotkał się z Ashem i innymi rywalami Asha z Unovy. Podczas wybierania par do walk, dowiedział się, że w pierwszej rundzie będzie walczyć z Ashem. Jednak nie był arogancki tak jak zawsze. Trip wybrał Serperiora, a Ash Pikachu, który pokonał Serperiora, przez co Trip został wyeliminowany z ligi. Najwyraźniej, jego rywalizacja z Ashem się skończyła.

Charakter

Aparat Tripa

Trip jest fotografem Pokémon, robi zdjęcia Pokémonom i miejscom zielonym aparatem cyfrowym. Ma także Xtransceiver, aby mógł pozostać w kontakcie z Klubem Walk. Ogólnie rzecz biorąc, jest dobrą osobą, która dąży do utrzymania swojego uczucia dla siebie. Wyraża emocje, takie jak Ash gdy był młodszy. Jego strategia polega na planowaniu i trenowaniu jego Pokémonów.

Trip ma skłonność do myślenia bardzo o regionie Kanto, jak o "prowincji". Jednak będzie mu pomagał raz na jakiś czas, jak widać, kiedy poinformował Asha o tym, że Oshawott nie może kontrolować Wodnego Strumienia, gdyż ma zamknięte oczy.

Pomimo, że Trip dopiero rozpoczął podróż Pokémon to już realizuje wiele strategii w jego walkach. Pokonał Asha dwa razy, a trzecią walkę zremisowali, mimo tego, że Ash jest o wiele bardziej doświadczonym trenerem. Ale ostatecznie został Pokonany przez Asha i odpadł w eliminacjach ligi Unovy.

Osiągnięcia

Obecne odznaki Tripa

Odznaki

Pokemony

Przy sobie

Snivy → Servine → Serperior
Snivy → Servine → Serperior Red Osobny artykuł: Serperior Tripa

Starter Tripa. Ewoluował ze Snivy'ego i Servine'a. Pierwszy raz pojawił się w W cieniu Zekroma!. W Starcie rywali w Klubie Bitew! okazuje się, że ewoluował w Servine'a. Gdy pojawia się w Walka O Puchar Świata Juniorów! ujawnia, że ewoluował do swojej ostatecznej formy.

Debiut Ataki
W cieniu Zekroma! Akcja
Tornado Liści
Cięcie
Zły Wzrok
Słoneczny Promień
Szalejąca Roślina
Smoczy Ogon
Kula Energii
Owinięcie


Tranquill
Tranquill Red Pierwszy raz pojawił się w Starcie rywali w Klubie Bitew! gdzie brał udział w walce Tripa z Ashem. Pokonał w niej Oshawotta i Tepiga ale przegrał z Pikachu. Ponownie pojawił się w Inwazja Venipede! gdzie pomaga wypędzić stado Venipede'ów z Castelia City.
Debiut Ataki
Starcie rywali w Klubie Bitew! Powietrzny As
Podwójna Drużyna
Dopingowanie
Powietrzne Ostrze


Frillish
Frillish Red Pierwszy raz pojawił się w Starcie rywali w Klubie Bitew! gdzie brał udział w walce Tripa z Ashem. Pierwszy pojedynek stacza z Pidove Asha i bardzo szybko pokonuje ją Wodnym Pulsem. Poźniej walczy z Snivy Asha gdzie używa swojej zdolności i następnie wykańcza swoją przeciwniczkę Klątwą. Jest samcem.
Debiut Ataki
Starcie rywali w Klubie Bitew! Ochrona
Wodny Puls
Nocny Cień
Urok


Lampent
Lampent Red Pierwszy raz pojawił się w Inwazja Venipede!. Został użyty do zaatakowania dzikich Venipede'ów. Trafił Asha Kulą Cienia, bo on bronił Venipedów.
Debiut Ataki
Inwazja Venipede! Miotacz Płomieni
Kula Cienia


Vanillite
Vanillite Red Pojawił się w Trzecia Bitwa Asha i Tripa!. Został użyty do zaatakowania dzikiego Palpitoada i do walki z Tepigiem Asha, którą zremisował.
Debiut Ataki
Trzecia bitwa Asha i Tripa! Lodowy Promień
Lodowa Strzała
Odłamki Lodu
Śnieżyca


Timburr → Gurdurr → Conkeldurr
Timburr → Gurdurr → Conkeldurr Red Osobny artykuł: Conkeldurr Tripa

Pierwszy raz pojawił się w Trzecia Bitwa Asha i Tripa jako Timburr. Ewoluował z Timburra i Gurdurra.

Debiut Ataki
Trzecia bitwa Asha i Tripa! Siła
Niskie Omiecenie
Cios Dynama
Kamienny Grom
Kamienne Ostrze
Mega Masa
Kamienny Grobowiec


W grze

Trip pojawił się w Światowym Turnieju Pokémon dostępnym do pobrania, który został ogłoszony dla graczy w japońskie gry Pokémon Black 2 i White 2. Turniej jest oparty na Konferencji Higaki w anime, prowadzonej w ramach pojedynczych bitew. Trip został przedstawiony jako Ace Trener.

Trener
Miejsce:
Pokémon World Tournament
Spr B2W2 Ace Trainer M.png
Trip
Nagroda:
1 BP
Pokémony
Zdolność:
Zarastanie
497.png
Przedmiot:
Occa Berry
Serperior Lv. 50 ♂
Trawiasty
Ataki
Dragon Tail Energy Ball
Wrap Frenzy Plant
Zdolność:
Przeklęte Ciało
593.png
Przedmiot:
Sitrus Berry
Jellicent Lv. 50 ♂
Wodny Duch
Ataki
Hex Scald
Will-O-Wisp Recover
Zdolność:
Odwaga
534.png
Przedmiot:
Lum Berry
Conkeldurr Lv. 50 ♂
Walczący
Ataki
Bulk Up Strenght
Rock Tomb Stone Edge

Ciekawostki

  • Trip jest pierwszym głównym rywalem Asha młodszym od niego.
  • Trip wystawia swojego Serperiora do każdej walki z Ashem.
  • Trip jest podobny do Paula, zawsze jest poddenerwowany, wygrywa z Ashem, ma dłuższe włosy i na startera wybrał Pokemona trawiastego.
    • Już w początkowych zapowiedziach serii Best Wishes, autorzy sami przyznawali, że "Nowy rywal" będzie podobny do Paula.
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
zh:修帝

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach