Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Trio Pogody

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Groudon i Kyogre walczą, kiedy Rayquaza przybywa.

Trio Pogody to, z braku lepszej cechy charakterystycznej tej trójki, nazwa Legendarne trio złożone z Groudona, Kyogre'a, i Rayquazy. W grach są oni określani jako super-starożytne Pokémony (Japanese: 超古代ポケモン super-starożytne Pokémony), mimo że Japońskie anime użyło tego terminu również do Pokémonów Skamielin.

Trio Pogody może być odniesieniem do Biblijnych mitologii, Lewiatana, morskiego potwora; Behemotha, bestii lądu; i Ziz, gigantycznego ptaka, kolejno. Również, ich rola jako strażników, jako również ich podstawowe typy, nawiązują do elementarnych sfer; Kyogre stanowi Hydrosferę, Groudon jest Litosferą, i Rayquaza jest Atmosferą. Ta trójka członków wydaje się mieć podobną fizjologię, identyczne znaki na ciele, jak również ich żółte oczy.

Chociaż kilkanaście nie-legendarnych Pokémonów, tacy jak Tyranitar i Abomasnow, mają zdolności które mogą zmienić warunki pogodowe, a rodzina Golducka ma zdolność zatrzymywania ich całkowicie, zdolności Groudona, Kyogre, and Rayquazy były na pierwszy rzut oka zmieniają szybo pogodę w grach. To czyni z nich jedynym legendarnym triem, które nie mają jednej uniwersalnej zdolności.

W przeciwieństwie do Pokémonów z atakami jak Słoneczny Dzień i Taniec Deszczu, gdzie pogoda zmienia się na inną tylko przez pięć tur, zdolności legendarnego tria powodują efekt pogodowy na resztę walki, albo do czasu, gdy pogoda się nie zmieni w jakiś sposób. Jednakże, tak długo, jak Rayquaza pozostanie aktywny, zdolność Blokada Pogody (Air Lock), niweluje wszystkie efekty zmian warunków pogodowych na polu bitwy, zostawiając ładne wpływ pogody na środowisko.

Nie wydaje się, że nie mają mistrza, choć Rayquaza może być spostrzegany jako lider trójki. Zostało to pokazane podczas brutalnej konfrontacji pomiędzy dwoma Pokémonami podczas wydarzeń Pokémon Emerald.

O dziwo, to i Trio Tao są jedynymi legendarnymi triami którzy członkowie nie mają takiej samej sumy baz statystyk; Groudon i Kyogre mają taką samą sumę 670, podczas gdy Rayquaza ma 680. To pasuje do jego roli rozjemcy pomiędzy Groudonem, a Kyogre'm.

Porównanie ataków

Lv. 382.png
Kyogre
 Water 
X383.png
Groudon
 Ground 
X384.png
Rayquaza
 Dragon  Flying 
Start Wodny Puls Strzał Błotem Tornado
5 Straszna Twarz
15 Atak Cielskiem Pióropusz Lawy Schrupanie
20 Mętna Woda Młoto-Ramię Hiper-Głos
30 Pierścień Wody Odpoczynek
35 Lodowy Promień Wstrząs Powietrzne Przecięcie
45 Starożytna Moc
50 Wodny Odpływ Erupcja Oburzenie
60 Cichy Umysł Silne Ciało Taniec Smoka
65 Wodny Ogon Moc Ziemi Lot
75 Czyste Zimno Szczelina Megaszybkość
80 Podwójne Uderzenie Kantem Promień Solarny Hiper Promień
90 Hydro-Pompa Ognisty Podmuch Puls Smoka
Ruchy zapisane grubą czcionkąSTAB. Ruchy zapisane kursywą nie zadają obrażeń.

Porównanie Statystyk

Pokémon 382.png
Kyogre
X383.png
Groudon
X384.png
Rayquaza
HP
100
100
105
Atak
100
150
150
Obrona
90
140
90
Sp. Atak
150
100
150
Sp. Obrona
140
90
90
Szybkość
90
90
95
Wynik 670 670 680

Galeria

Legendarne Tria
Ptaki | Bestie | Golemy | Pogody | Jeziora | Kreacji | Kami | Tao
Mistrzowie Tria
zh:超古代神奇宝贝
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach