Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Tracey Sketchit

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Tracey Sketchit
カスミ Kenji
Tracey Sketchit.png
Tracey ze swoim Marillem
Płeć Mężczyzna
Kolor oczu Czarne
Kolor włosów Zielone
Miasto nieznane, obecnie Pallet Town
Region nieznany, obecnie Kanto
Klasa Obserwator Pokemonów, pomocnik Profesora Oak'a
Debiut w anime Zagubiony Lapras
Angielski głos Ed Paul (4Kids)
Claig Blaiz (PUSA)
Japoński głos Tomokazu Seki
Polski głos -

Tracey (jap.Kenji) - to obserwator Pokemonów, który przyłącza się do Asha i Misty w czasie ich podróży po Pomarańczowym Archipelagu.

Spis treści

Historia

Tracey pierwszy raz pojawił się w odcinku Zagubiony Lapras, kiedy natknął się na Asha przygotowującego się do walki z trzema innymi trenerami. Był pod wrażeniem stanu jego Pikachu i postanowił robić notatki. Lepiej poznał Ash'a i Misty po tym, jak pomógł ratować rannego Laprasa. Po usłyszeniu, że Ash i Misty znają profesora Oaka, jego bohatera, Tracey postanowił wejść do grupy.

Tracey pokazał niektóre z jego umiejętności obserwowania Pokémonów w odcinku Na różowo, gdzie obserwował różowego Rhyhorn'a. Był w stanie go obejrzeć i zrobić jego szkic.

W odcinku Tracey w opałach wyjawił, że jego ulubiony rodzaj Pokémonów to Pokémony Robaki, ku niechęci Misty. Podczas swego czasu na Murcott, grupa spotkała starszego i rannego Scythera. Tracey zbudował silną więź ze Scytherem i był w stanie pokonać Zespół R. W końcu, Tracey postanowił dodać Scythera do jego zespołu.

Podczas drogi na Stadion Pummelo, Tracey spotkał się z jednym z jego idoli, dr.Quackenpokerem, obserwatorem Pokémon, który specjalizuje się w badaniu Magikarpi.

Tracey spotkał się z profesorem Oakiem osobiście w odcinku Tajemnica Brocka. W następnym odcinku, decyduje się pozostać w Alabastii i stać się asystentem profesora Oaka.

Tracey na krótko pojawił się w filmach Zaklęcie Unown i Pokémon: Głos lasu.

Rysunek Tracey'ego

W czasie pracy w laboratorium profesora Oaka, Tracey nie miał wielu wystąpień. Wykonywał różne prace w laboratorium, takie jak karmienie Pokémonów i czyszczenie. Zaprzyjaźnił się z wieloma stworkami, które się tam znajdowały, w szczególności z Bulbasaurem Ash'a. Pomagał dbać o Pokémony, które Ash pozostawił w laboratorium, a czasem pomagał Tracey'emu w obowiązkach.

Tracey otrzymał kilka głównych ról w niektórych odcinkach Kronik Pokémon. W odcinku Pojedynek w zagrodzie Oaka pomaga chronić laboratorium przed Butchem i Cassidy. Później, w odcinku Porwany, jest wspomagany przez Ritchie'ego, który pomoga znaleźć profesora Oaka po tym jak zniknął po wizycie w stacji telewizyjnej.

Przed odcinkiem Rutynowy zespół, Marill Tracey'ego zniósł jajo. Tracey dał to jajko Misty, z którego później wykluł się Azurill.

Tracey pojawił się na krótko w odcinkach Dom jest tam, gdzie początek i Pierwsza podróż i został wymieniony przez profesora Oaka w jednym z odcinków sezonu Czerń i Biel.

Charakter

Tracey jest dobrą i łagodną osobą, która rzadko wpada w złość. Zwykle dzieje się tak, gdy ktoś robi krzywdę innym Pokémonom. Inną przyczyną jego uniesień są sytuacje, w których ktoś obraża (świadomie lub nie) Profesora Oaka.
Oglądający pokemony
Zwykle jednak nasz młody obserwator pozostaje spokojnym i łagodnym osobnikiem. Często ten fakt wykorzystuje Daisy, której nie umie on odmówić pomocy przy sprzątaniu basenu lub wykonywaniu dla niej innych drobnych przysług. Jako obserwator, Tracey doskonale wie jak się zachowywać względem dzikich Stworków. Zawsze zachodzi je od nawietrznej, co zmniejsza ryzyko wykrycia jego obecności. Potrafi też przewidzieć jaki ruch wykona jego przeciwnik, zanim ten zaatakuje. Świadczy to z pewnością o jego wielkim talencie jako obserwatora. Jego praca znajduje uznanie w oczach Max'a, który widzi w nim przyszłego siebie. Gdy tylko młodszy brat May odwiedza Alabastię, nie odstępuje on Tracey'ego na krok, przyglądając się realizacji przez niego swoich obowiązków. Jako obserwator, nie łapie zbyt wiele

Pokémonów. W jego drużynie od samego początku znajduje się Venonat oraz Marill, które głównie używane są do tropienia. W czasie podróży przyłącza się też do nich stary Scyther, z którym Tracey ma początkowo nieco kłopotów, ale w końcu udaje im się dojść do porozumienia. Szczególnie bliski wydaje się być z nim również Bulbasaur Asha, który pełni w Zagrodzie Oaka rolę strażnika-pomagiera.

Strój

Tracey nosi na sobie zielony podkoszulek i krótkie ciemno czerwone spodenki. Jego grzywka podniesiona zostaje czerwoną opaską, co pozwala mu uniknąć rozproszenia w trakcie szkicowania Pokémonów. Podobnie jak Brock, nosi dość spory plecak, w którym oprócz zeszytów, chowa również narzędzia przydatne w podróży, takie jak garnki czy śpiwór.

Pokemony

Przy sobie

Venonat
Venonat tracey.png
Marill
Marill tracey.png
Scyther
Scyther tracey.png


Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach