Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Totodile Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Totodile Ash
サトシのワニノコ Satoshi's Totodile
Lure Ball
200px‎
Toodile
Debiut w odcinku Pojedynek o Totodile
Miejsce złapania W pobliżu Trasy 34
Płeć Samiec
Zdolność Nieznane
Teraźniejsza lokalizacja U Profesora Oak'a
Totodile
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Totodile - pokemon Asha.

Spis treści

Historia

Ash i Totodile

W odcinku Pojedynek o Totodile'a! Ash, Misty i Brock zatrzymują się na łowienie. Wtedy z wody wyskakuje Totodile, który tańczy na skale. Złapaniem jego są zainteresowani i Ash i Misty, więc kłócą się, czyj to będzie Pokémon. Ash szybko każe Pikachu atakować Piorunem w wodnego Pokémona i sam rzuca Poké Balla, ale ten zawodzi. Tym razem Misty próbuje, ale tej również się nie udało, a Totodile wpada do wody i ucieka. Jednak po chwili znajduje go Zespół R, a właściwie to on znajduje ich i zjada im jedzenie, a potem wyżuca w powietrze Wodną Bronią. Bohaterowie znów napotykają Totodile'a i mają zamiar go złapać. Ale Misty robi to Lure Ballem, po czym Ash też tak próbuje. Oba Balle lecą w krzaki w których siedział Totodile, jeden go złapał, ale nie wiadomo czyj to był Poké Ball. Ash i Misty kłócą się o niego, a Brock proponuje bitwę, kto zwycięży będzie posiadaczem tego Pokémona.

Ash wybrał Pikachu, ale Misty wykorzystując dobroć elektrycznej myszy, każe walczyć Togepim. Pikachu przegrywa nie chcąc z nim walczyć. Ash następnie wybiera Chickoritę, wiedząc że reszta Pokémonów Misty to Pokémony wodne i tak jak przewidywał Misty wybrała Staryu. Wodna rozgwiazda przegrała, a ostatnie Pokémon to były Bulbasaur i Poliwag. Bulbasaur używając Ostrego Liścia prawie pokonał Poliwaga, a ten ewoluował. Po ostrej bitwie Słoneczny Promień Bulbasaura ostatecznie zadecydował o zwycięstwie, ale Misty nie była zła ponieważ miała "nowego" Pokémona.

W odcinku Pokochać styl Totodile'a mały aligator pokazał swoją radosną naturę i podczas zabawy zakochal się w Azumarillu Trixie, ale ta go unikała ponieważ miała innego partnera. Totodile próbował w różny sposób zaimponować Azumarillowi, ale to nic nie dało. Gdy aligator zobaczył występy swojej ukochanej, próbował też wystąpić ale na niej nie robiło to wrażenia. Brock próbował pomóc Totodileowi ponieważ wiedział jak on się czuje. Tymczasem Azumarill został porwany przez Zespół R, a Totodile próbował ją odszukać, jednak sam wpadł w ich sidła. Następnego ranka bohaterowie znaleźli Zespół R i uratowali uwięzione Pokémony. Wtedy okazało się że Azumarill kochała się w Golducku, a Totodile był zaszokowany.

Pojawił się w Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!, gdzie jak reszta Pokémonów, uciekł ze swojego Poké Balla. Gdy Zespół R chcieli dopaść Cyndaquilla, Totodile gasił pożar przez niego wyrządzony.

Usposobienie

Totodile to bardzo radosny i energiczny Pokémon. Jest zawsze szczęśliwy i często tańczy, nawet wezwany do walki.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Drapanie Pojedynek o Totodile'a! As toto scr.jpg
Gryzienie Pojedynek o Totodile'a! As toto bit.png
Wodna Broń Pojedynek o Totodile'a! Chris 8693.jpg
Cios Głową Dowcipna Corsola 215 168.jpg
Straszna Twarz Sprytne oszustwo 250 233.jpg
Przecięcie Dodaj tylko wody TotodileAsh Slash.jpg

Poziom: co najmniej 36

Ciekawostki

  • Totodile to jedyny Pokémon Asha, który nie został złapany do zwykłego Poké Balla (do Lure balla), poza Taurosami (Safari ball) i Beedrillem (Sport ball), którzy są póżniej umieszczani w zwykłych pokeballach.
  • To jedyny Starter z Johto należący do Asha, który został w pierwszej formie ewolucyjnej.
  • Mimo iż jest Pokemonem typu Wodnego, to zna tylko jeden wodny atak ze wszystkich sześciu.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach