Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Torterra Paula

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Paula Torterra
サトシののゴウカザル Shinji's Dodaitose
Poké Ball
P T.png
Torterra
Debiut w odcinku Tajniki treningu!
Miejsce złapania dostany od Profesora.Rowana
Ewoluował w odcinku przed Tajniki treningu!
przed Tajniki treningu!
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Reggim
Turtwig Grotle Paula
Ten Pokémon był przez niewiadomo ile odcinków Turtwig i przez niewiadomo ile Grotle.


Torterra - starter Paula. Ewoluował z Turtwiga i z Grotle.

Spis treści

Historia

Jako Turtwig

Turtwig

Paul dostał swojego Turtwig'a od Profesora Rowan'a. Był widziany w retrospekcji z odcinka Piramidalny gniew, podczas walki Reggie'go z Brandon'em. Tam stał ze swoim trenerem i obserwował Drapion'a, który przegrywa z Regirock'iem. Nic więcej o nim nie wiadomo.

Grotle

Paul przed powrotem do Sinnoh podróżował po Kanto, Johto i Hoenn, więc ewolucje Torterra'y na pewno tam przebiegły. Nic więcej nie wiadomo.

Torterra

Torterra debiutuje w odcinku Tajniki treningu, gdzie jako jedyna nie przegrywa po jednym ciosie Garchomp'a Cythia'i. Używa Giga Wyssania obezwładniając Garchomp'a, następnie atakuje Szalejącą Rośliną, jednak ta trafiając w Garchomp'a, zostaje zatrzymana przez płetwy ziemnego rekina. Wtedy Garchomp wyskoczył w powietrze i spadając zaatakował Łamaczem Murów.

W Blask zwycięstwa był użyty do atakowania Chimchar'a, jako część treningu, w trakcie turnieju dwu-walk. Sam wystąpił w nich, gdy Paul pozbył się Chimchar'a. Walczył wraz ze Starevia'ą przeciwko Crouagunk'owi i Farfetch'dowi. Hiper Promieniem załatwił Farfetch'da, a Burzą Liści Croagunk'a.

W Niespodziewana pomoc!, Torterra obserwował walkę Turtwig'a Ash'a i Honchkrow'a Paul'a. Podczas tej bitwy Turtwig ewoluował, ale Ash wykorzystywał u niego tylko szybkość, która zmalała przez ciężar Grotle'a. Mały żółw ,ewoluował, ale nie umiał walczyć z tą wagą. Nocą wymknął się próbując opanować ciężar, jednak nie wychodziło mu to. Pojawił się wtedy Torterra, który walcząc z Glscor'em pokazał jak ten ma walczyć.

Walczył w bitwie 6 na 6, z Pokémonami Ash'a, w odcinkach Pokaż na co cię stać i Ewolucja Strategii. Miał walczyć jako pierwszy z Buizel'em, jednak Ash wycofał go, ponieważ przewaga typu działała na jego niekorzyść. Wtedy pojawił się Gliscor, bitwa zatrzymała się, gdy po wielu ciosach Gliscor został złapany w ogon przez Chrupanie Torterry i związany przez Giga Wyssanie. Ash wycofał Gliscora, a dalej walczył Staraptor. Poképtak użył Dzielnego Ptaka, a Torterra Kamiennego Ostrza. Wtedy Paul wycofał Torterra'e. Pojawił się jeszcze, gdy walczył z Chimchar'em. Wtedy pokazał, że umie zmieniać kierunek Kamiennego Ostrza, został też ochroniony Świetlistym Ekranem Electrabuzz'a przez Miotaczem Płomieni. Ash wycofał Chimchar'a i wybrał znów Gliscor'a. jednak ten nawet nie zdążył użyć Nożyc, a już został pokonany Szalejącą Rośliną. Ash wybrał Pikachu, a Torterra wrócił do Poké Ball'a i już więcej się nie pojawiał w tej bitwie, którą zwyciężył Paul.

W Odwilż między rywalami! nie walczył z Pokémon'ami Ash'a, został w domu gdzie zajmował się nim Reggie, tak jak kilkoma innymi Pokemonami Paul'a.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Szalejąca Roślina Tajniki treningu T fp2.png
Giga Odpływ Tajniki treningu Chris 7891.jpg Chris 8753.jpg
Hiper Promień Blask zwycięstwa Chris 87001.jpg
Burza Liści Blask zwycięstwa Chris 29001.jpg
Kamienne Ostrze Pokaż na co cię stać! Chris 8660.jpg
Chrupanie Pokaż na co cię stać! Chrupanie.jpg

Poziom: co najmniej 57

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach