Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Torterra Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Torterra Asha
サトシののゴウカザル Satoshi's Dodaitose
Poké Ball
Ash Torterra.png
Torterra
Debiut w odcinku Dogadajmy się!
Miejsce złapania Trasie 202
Ewoluował w odcinku Niespodziewana pomoc!
Latająca wieża Sunyshore!
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W Laboratorium Profesora Oaka
Turtwig Grotle Torterra
Ten Pokémon był przez 95 odcinków Turtwig i przez 66 Grotle.

Torterra - pokemon Asha. Ewoluował z Grotle i z Turtwiga. Jest piątym ziemnym pokemonem, którego oficjalnie posiada Ash.

Spis treści

Historia

Turtwig

Jako Turtwig

Ash złapał Turtwiga w odcinku Dogadajmy się!. Żył w lesie w pobliżu domu Clary. Po tym jak Zespół R ukradł Pikachu Asha, ich balon rozbił się, a Turtwig bronił Pikachu przed nimi. Kiedy Ash i jego przyjaciele pojawili się, Turtwig założył, że próbowali ukraść Pikachu, więc zaatakował ich i uciekł z wyczerpanym Pikachu. Następnym razem, gdy nieporozumienie zostało wyjaśnione, Turtwig przepraszająco zaprzyjaźnił się z Ashem. Pod koniec odcinka, gdy Ash i jego przyjaciele opuszczali Clarę, stara kobieta zachęcała Turtwiga, by poszedł z Ashem, więc pobiegł do niego. Potem Turtwig i Pikachu walczyli, a Ash go złapał.

Turtwig był odważnym rodzajem Pokémona, który miał wysokie zaufanie. Najwyraźniej miał silne szczęki, ponieważ był często postrzegany, jak gryzł ludzi i Pokémony. Jego zachowanie nieco przypominało Victreebela, Carnivine'a i Cacneę Jamesa. Okazał się zarówno niezwykle szybki i dość silny.

W odcinku Dla każdego coś innego!, Turtwig walczył z Chimcharem Paula i przegrał. Okazało się, że wahał się po otrzymaniu rozkazu Asha do uników.

Ogólnie rzecz biorąc, brał udział w pięciu walkach w Sali. Jako Turtwig pokonał Cranidosa Roarka w pierwszej bitwie, a w rewanżu pokonał Rampardosa, zdobywając pierwszą Odznakę Sinnoh dla Asha. Walczył również przeciwko Gardenii jako Turtwig podczas jego drugiej walki w Sali. Chociaż Gardenia pokonała Pokémony Asha podczas bitwy w Lesie Eterna, zyskał przewagę i pokonał ją. Po poznaniu Kuli Energii od Brelooma Kenny'ego, Turtwig walczył w Sali Pastori w odcinku Siła Stalowej Pięści, gdzie walczył z Quagsire Wake'a, ale został odwołany przed przegraną.

Grotle

Jako Grotle

Szybkość Turtwiga była czynnikiem, który koncentruje się na Ashu. Jednak w odcinku Niespodziewana pomoc! Turtwig ewoluował w Grotle'a podczas walki z Honchkrowem Paula. Szybko stało się jasne, że ze względu na nowe ciało, szybkość Grotle'a zmalała, a Grotle upadał wiele razy w walce. Nowo rozwinięty Grotle miał wysokie oczekiwania sobie. W nocy wyszedł spróbować poprawić prędkość, jednak nie udało mu się odzyskać swojej szybkości i potknął się od czasu do czasu. Torterra Paula dostarczył niespodziewaną pomoc, pokazując Grotle'owi, że może liczyć na obronę.

W odcinku Zamieszanie w wielkim mieście! wykazano, że Grotle zmęczył się od chodzenia, ponieważ jego ciało przybrało większą masę. Musiał być przenoszony przez Happiny Brocka.

W odcinku Płochliwy przyjaciel Ash użył Grotle'a, by pomóc w szkoleniu Piloswine'a Dawn, gdzie stosował metody obrony. W odcinku Duża zguba metody obrony zaczęły się opłacać w bitwie Grotle'a ze Swampertem, który użył Centro Ciosu, a Grotle zatrzymał atak głową i odpowiedział Ostrym Liściem, przewracając przeciwnika.

W odcinku Samotny Snover, aby ocalić Snovera, Grotle wykroczył poza własne granice i nauczył się Wspinaczki, co pozwoliło mu odzyskać prędkość.

W walkach o odznakę nie był ponownie użyty do czasu siódmej walki Asha w Sali w odcinku Cel - Siódma Odznaka. Był wykorzystywany w walce przeciwko Candice. Była to jego pierwsza walka w Sali od ewolucji. Walczył ze Sneaselem i był w stanie go pokonać za pomocą Wspinaczki. Niestety, został łatwo pokonany przez jej Abomasnow.

W odcinku Pokaż na co cię stać Grotle był używany w walce pomiędzy Ashem a Paulem. Walczył ponownie z Honchkrowem. Grotle próbował wykorzystać swoją silną obronę przeciwko Honchkrowowi, jednak Honchkrow okazał się zbyt silny i Grotle został pokonany.

W odcinku Pokonać mistrza walk był używany do walki z Rhyperiorem Palmera w Festiwalu Twinleaf. Podczas bitwy przypadkowo połknął własną Kulę Energii, powodując zdobycie ogromnej ilości energii. Mimo to przegrał walkę.

Grotle po doładowaniu Kulą Energii

W odcinku Zagubieni w elektrowni! walczył z Cyndaquilem Dawn, gdzie świeżo wykluty Pokémon okazał się silnym wojownikiem.

W odcinku Dla Jessie wszystko! Grotle trenował z Mamoswine'em Dawn do Pokazów w Lilypad. Podczas szkolenia, Grotle wykazał połykanie własnej Kuli Energii, by zdobyć władzę. Mamoswine odzwierciedlił ten ruch przez połknięcie Odłamka Lodu, co z kolei spowodowało lód, tworząc na plecach lodowe kolce.

W odcinku Latająca wieża Sunyshore, Grotle został wykorzystany jako pierwszy w walce w Sali Sunyshore przeciwko Luxrayowi Volknera, ale pomimo korzystnego typu był przytłoczony atakiem Luxraya. Potem bitwa została przełożona ze względu na utratę mocy w Sali.

Torterra

Później Grotle został wezwany do walki z Zespołem R wewnątrz Wieży Sunyshore i szybko przekształcił się w Torterrę. Torterra natychmiast nauczył się Burzy Liści i pokonał Zespół R.

Torterra pojawił się w odcinku Elitarna tajemnica! w walce z Hippowdonem Berthy. Po wprowadzeniu dobrej walki, Torterra ostatecznie przegrał bitwę.

W odcinku Ósmy cud Sinnoh! Ash używał Torterrę podczas rewanżu z Volknerem, wysyłając go przeciwko Electivire'owi Volknera. Pomimo korzystnego typu, Torterra został pokonany.

Turtwig został pokazany w retrospekcji w odcinku Ligowe emocje!. Kiedy Ash wspominał bitwy w Sali, wykazano, że Turtwig walczył z Rampardosem Roarka.

Torterra z Ashem

Ash użył go w walce z Paulem w odcinku Prawdziwa rywalizacja!. Torterra został wysłany przeciwko Drapionowi Paula, po tym jak Buizel i Staraptor polegli w bitwie przeciwko potężnemu Pokémonowi. Walczył dobrze i był w stanie zrobić niektóre uszkodzenia Drapionowi, jednak w końcu Drapion okazał się zbyt silny i Torterra został pokonany.

Zakłada się, że Ash zostawił Torterrę w laboratorium profesora Oaka, gdy zdecydował się podróżować po Unovie.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Gryzienie Dogadajmy się!
Ostry Liść Dogadajmy się!
Synteza Dogadajmy się! Torterra Synthesis.png
Akcja Dogadajmy się!
Kula Energii Niesieni wiatrem zmian Torterra Energy Ball.png
Wspinaczka Samotny Snover! Torterra Rock Climb.png
Burza Liści Latająca wieża Sunyshore! Torterra leaf storm.png


Poziom: co najmniej 57

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach