Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Swellow Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Asha Swellow
ホワイトのジャノビー Statoshi's Ohsubame
Poké Ball
800px-Ash Swellow.png
Swellow
Debiut w odcinku Trzymaj się Taillow!
Miejsce złapania Las Petalburski
Ewoluował w odcinku That's Just Swellow
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Profesorem Oakiem
Taillow Missingno.
Ten Pokémon spędził 76 odcinków jako Taillow.


Swellow - pokemon Asha. Ewoluował z Taillowa.

Spis treści

Historia

Taillow

Jako Taillow

Ash łapie go w odcinku Trzymaj się Taillow!. Był przywódcą stada Taillowów. Ukradł Maxowi czekoladę i wyzwał Pikachu do walki. Doprowadziło to do nieustannego ataku całego stada, które rozgoniła Eksplozja Forretressa Brocka. Później pojawił się sam by znów walczyć z Pikachu. Pomimo licznych Piorunów i Grzmotów, Taillow nadal walczył. Za radą Brocka, Ash złapał Taillowa by bardziej go nie zranić. Ash następnie wypuścił go z pokeballa a Brock opatrzył.

Jego pierwsza walka odbyła się w Krótkie spodenki przeciwko Zigzagoonowi Nicholai'a. Swoją techniką latania dopasował się do nowo złapanego pokemona. Zwycięzca walki nie jest znany. W Dziób pełen Pokéball'i walczył z Pelipperem Anthony'ego. Dobrze sobie radził, ale został pokonany przez Miotacz Płomieni Magby'ego, który znajdował się w dziobie Pelippera.

W Mistrz wielkiej fali Ash wybrał go do walki z Machopem Brawly'ego. Taillowowi udało się trafić Machopa paroma Atakami Skrzydeł, ale walczący pokemon przetrzymał je i pokonał Taillowa Krzyżo Ciosem. Taillow, razem z Corphishem, Treecko i Pikachu podjął trening medytacji, przygotowujący ich do rewanżu. Jednak został w nim zastąpiony przez Corphisha.

W Pros and Con Artists walczył przeciwko Roseli Drewa, gdzie udało mu się uniknąć Tańca Płatków, ale został sparaliżowany Drażniący Pyłek, gdy próbował atakować z bliska, przez co został pokonany.

W That's Just Swellow razem z Ashem zapisali się do zawodów PokéRinger. Z niezwykłą determinacją udało mu się przezwyciężyć elektryczne ataki Volbeata Volta i pokonać go. W finale walczył z Jamesem i Dustox. Zaczęli szybko przez co piach poszedł wysoko w górę. Zdeterminowany by wygrać, poleciał w burzę, lecz był zbyt mały by pokonać siłę wiatru.

Swellow

Zdesperowany, ewoluował w Swellowa i łatwo ją przełamał, Atakiem Skrzydeł złapał pierścień i wygrał turniej. Następnie pokonał Zespół R i wysłał ich w niebo.

W Sky High Gym Battle! walczył ze Swellowem Winony. Miał małe problemy przez potężne ataki Swellowa Winony, takie jak Hiper Promień i Powietrzny As. Jednak Swellow niewidoczny w kurzu znokautował Atakiem Skrzydeł przeciwnika, dzięki czemu Ash wygrał bitwę.

Po tym zwycięstwie, Ash zaczął naukę Swellowa Powietrznego Asa w Pokéblock, Stock, and Berry, początkowo z trudem, ale z pomocą Vladimira i jego Pidgeotto, Swellowa nauczył się tego ataku w Lessons in Lilycove.

Gdy wraz z Pikachu Asha używa Piorunującej Tarczy

W Solid as a Solrock razem z Pikachu walczył przeciwko Tate i Lizie i ich Solrockowi i Lunatone. Początkowo oboje zostali zaatakowani. Swellow przyszedł z pomocą Pikachu. Udało im się zaatakować; Swellow trafił Lunatone Powietrznym Asem a Pikachu Solrocka Stalowym Ogonem. Później nawiązując współpracę stworzyli Piorunującą Tarczę i pokonali Solrocka i Lunatone.


W Eight Ain't Enough walczył z Whiscachem Juana. Whiscach związał go wąsami i zaatakował Hiper Promieniem. Jednak Swellow się otrząsnął i zaatakował Whiscacha Powietrznym Asem. W powietrzu był wstanie zrobić unik przed kolejnym Hiper Promieniem i uderzyć od góry Szybkim Atakiem. Następnie pokonał go Powietrznym Asem. Juan pochwalił jego zdolności meldunku swoich ataków razem i wybrał swojego ostatniego pokemona, Milotica. Mimo zmęczenia, udało mu się uniknąć Hydro Pompy i zaatakować Powietrznym Asem, oraz użyć Podwójnej Drużyny przed Stalowym Ogonem Milotica. Jednak Milotic użył Tornada niszcząc wszystkie kopie i pokonując Swellowa.

W Ever Grande Conference walczył przeciwko Katie w A Judgment Brawl. Udało mu się pokonać Venomotha. Pomimo Obezwładnienia Dziobania, zaatakował go Powietrznym Asem, a następnie Szybkim Atakiem pokonał go. Następnie walczył ze Scizorem. Gdy używał Dziobania, Scizor użył Podwójnej Drużyny z Metalowym Pazurem by go zastraszyć. Swellow sam użył Podwójnej Drużyny i Powietrznego Asa. Scizor zniszczył kopie Ukrytą Siłą, lecz prawdziwego Swellowa nie trafił. Ten pokonał go Szybkim Atakiem. Walrein Katie był znacznie wytrzymalszy, łatwo odrzucając ataki Swellowa i zamrażając jego skrzydła. Kolejnym Lodowym Promieniem, Walrein go pokonał.

W Choose It or Lose It! walczył z Gligarem Morrisona. Podwójną Drużyną uniknął Gilotyny. Uniknął Stalowego Ogona, lecz został trafiony Ukrytą Mocą i spadł na ziemię. Potem po zderzeniu Powietrznego Asa i Stalowych Skrzydeł, zarówno Swellow jak i Gligar zostali pokonani.

W At the End of the Fray po mistrzowsku walczył z Tysonem i był jedną z największych zalet Asha. Najpierw walczył z Hariyamą, który w niedługim odstępie czasu pokonał Torkoala i Corphisha. Tak jak na początku podróży w walce z Machopem, Swellow został złapany gdy był w bliskiej odległości i poważnie zraniony Seismicznym Wstrząsem. Jednak użył Powietrznego Asa i unikając Centro Ciosu, trafił Hariyamę w klatkę piersiową, pokonując go. Następnie walczył z Donphanem, który zaczął Burzą Piaskową, a następnie zaatakował Walcem. Swellow wylądował na skale, a Donphan szykował się do kolejnego Walca. Swellowowi udało się w ostatniej chwili złapać go szponami, i odrzucić. Donphan był niezdolny do walki a kolejnym przeciwnikiem Swellowa był Metagross. Zatrzymał Swellowa w powietrzu Psychiką. Swellow spróbował Szybkiego Ataku ale odbił się od silnej zbroi Metagrossa i trafiony Hiper Promieniem. Wtedy był pokonany.

Swellow z Ashem

Ash zabrał go w kolejną podróż po Kanto, gdzie Swellow walczył z Mózgami Walk. W Tactics Theatrics!! razem z Corphishem walczył przeciwko Arcanine'owi i Swampertowi Tuckera. Swellow ruszył Szybkim Atakiem na Swamperta ale Arcanine wyskoczył nad Swamperta i uderzył w Swellowa. Dalej próbował atakować Swamperta, ale prędkość Arcanine'a była za duża. Swellowowi udało się uniknąć Miotacza Płomieni Podwójną Drużyną, lecz Arcanine trafił go Ognistym Strzałem. Wkrótce, Swellow i Corphish zostali uwięzieni w spirali ognia i wody. Po kilku manewrach, Swellowomi udało się trafić zarówno Swamperta i Arcanine'a, a Corphish chronił go Bąbelkowym Promieniem. Pokemony Tuckera były zaślepione mgłą, a wtedy Swellom trafił w martwy punkt Swamperta, a Corpish wykończył Arcanine'a, dzięki czemu Ash zdobył Symbol Taktyki.

W Ka Boom with a View! Swellow walczył z Venusaurem Spensera, który właśnie pokonał Heracrossa. Podczas lotu łatwo ograł Dzikie Pnącza i Ostry Liść. Na plaży, używając Podwójnej Drużyny uniknął ataków Venusaura i zaatakował Szybkim Atakiem. Po wykańczającym Powietrznym Asie, Spenser zastąpił go Claydolem. Swellow był wyraźnie zmartwiony, ale dalej walczył Szybkim Atakiem. Claydol użył Teleportu a następnie Szybkiego Skrętu którym pokonał Swellowa.

W Pokémon Ranger - Deoxys' Crisis! (Part 2) najlepiej sobie radził z Deoxysem, ale nie mógł dopasować prędkości i został powalony na ziemię.

W Slaking Kong! Swellow nabrał ogromnego robota Slakinga na tyle długo, by Sceptile uratował May. Następnie strącił go na ziemię by inni mogli go atakować. W Aipom and Circumstance! zajął całe stado mechanicznych Fearowów mimo ich przewagi liczebnej.

W Home is Where the Start Is! Ash zostawił go z resztą pokemonów u Profesora Oaka przed podróża do Sinnoh.

W Półfinałowa przeszkoda! Ash sprowadził go do swojej drużyny do walki z Tobiasem w Konwaliowej Konferencji. Ruszył Szybkim Atakiem na Latiosa Tobiasa, ale Latios zrobił unik. Swellow poleciał wysoko w niebo, i ruszył Powietrznym Asem z wielką mocą. Jednak Latios użył Czystki pokonując go.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Dziobanie Trzymaj się Taillow! Swelas pe.png
Atak Skrzydłami Trzymaj się Taillow! Swellow Wing Attack.png
Szybki Atak Trzymaj się Taillow! Swellow Quick Attack.png
Powietrzny As Lessons in Lilycove Chris S054.JPG
Podwójna Drużyna Solid as Solrock! 000096.jpg

Poziom: co najmniej 49

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach