Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Stunfisk Cilana

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Stunfisk Cilana
デントのマッギョ Dento Maggyo
Poké Ball
Cilan Stunfisk.png
Stunfisk
Debiut w odcinku Pokonać strach z otwartymi oczami!
Miejsce złapania Trasa 4
Płeć Nieznana
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Cilanem
Stunfisk
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.
Wyssany Stunfisk

Stunfisk Cilana (Jap. デントのマッギョ Dento no Maggyo) - jest trzecim Pokémonem Cilana.

Historia

Cilan i Stunfisk
Stunfisk w debiucie

Stunfisk został pokazany po raz pierwszy, jako Pokémon zamieszkujący jezioro ze swoim przyjacielem Palpitoadem i jego grupą Tympole'ów w Pokonać strach z otwartymi oczami!. Palpitoad poprosił o pomoc Stunfiska, aby ten pozbył się Asha i Oshawotta, których uważał za intruzów. Udało mu się ich wypłoszyć z jeziora i ochronić je przed nimi. Ale Cilan użył swoich umiejętności rybackich i wyciągnął Stunfiska na brzeg. Palpitoad stanął przed grupą, a Stunfisk użył Bomby Błotnej na Koneserze, ale udało mu się uniknąć ataku. Cilan następnie podniósł wędkę w powietrze i zaczął kręcić nią wokół Stunfiska, utrzymując go w jednym miejscu, aż Ash był w stanie pokonać Palpitoada. Gdy Ash to zrobił, Cilan uderzył Stunfiskiem o ziemię, a dzięki oszołomieniu po upadku z łatwością go zdobył.

W Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk! walczył przeciwko Larveście Luke'a podczas ćwierćfinału turnieju Don Battle, w którym Stunfisk pokazał niezwykłą zdolność w skoku w powietrze i szybowaniu, trzepocząc płetwami jak skrzydłami. Nawet on z nowym atakiem - Poparzenie - nie był super skuteczny przeciwko rywalowi. Larvesta zminimalizował szkody, pokrywając się swoim Strzałem Siecią, działającym jako tarcza. Następnie piecze Stunfiska potężnym Miotaczem Ognia pokonując go.

W Zatrzymać Gniew Legend! (Część 1) nawiązał współpracę z Pikachu Asha do walki z Tornadusem i Thundurusem. Stunfisk wykorzystał swoje niesamowite zdolności latania, aby on i Pikachu Asha mogli z powietrza atakować kombinacją Elektryczny Szok - Piorun, atakując oba legendarne Pokémony. Jednak Pikachu zostaje strącony z Stunfiska, a on zostaje pokonany Młoto Ramieniem.

W Cilan Wkracza Do Akcji! walczył ze Swanną Skyli. Miał przewagę poprzez typy oraz przez to, że Swanna była Poparzona jego atakiem. Jednak Swanna sobie poradziła, a Stunfisk został pokonany.

Charakter

W swoim debiucie Stunfisk był agresywny, podobnie jak inne Pokémony żyjące w jeziorze. Okazał się silny i częściowo niezależny, co spowodowało nieposłuszeństwo wobec Palpitoada, udowadniając, że nie funkcjonuje dobrze w grupie. Po złapaniu przez Cilan'a, jego osobowość nie uległa zmianie, jak pokazano w Archeops we Współczesnym Świecie!, gdy po wezwaniu go przez Zmianę Wolta Emolgi zaatakował nowo ożywioną Archen za pomocą Elektryczny Szoku, a następnie roześmiał się. Wydaje się, że jednak akceptuje Cilana jako swojego trenera i jako nowego "lidera". W BW062, Stunfisk nie wykazał już agresji wobec innych Pokémonów, nawet był uśmiechnięty jak oglądał flirtowanie Oshawotta z Emolgą, pokazując, że jest zadowolony ze swojej nowej grupy.

Stunfisk podczas "latania"

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Kamuflaż Pokonać strach z otwartymi oczami! Stunfisk Camouflage.jpg
Elektryczny Szok Pokonać strach z otwartymi oczami! Stunfisk Discharge.png
Bomba Błotna Pokonać strach z otwartymi oczami! Stunfisk Mud Bomb.png
Wrzątek Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk! Stunfisk Scald Chris.JPG
Bomba Mułu Battling Authority Once Again!

Poziom:Co najmniej 35

Ciekawostki

  • Stunfisk jest to jedyny elektryczny Pokémon posiadany przez głównego bohatera, który nie jest oparty na wyglądzie gryzonia.

Pokemony Cilana

Cilan Pansage.png Cilan Crustle.png Cilan Stunfisk.png
Pansage Crustle Stunfisk
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach