Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Strona główna

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Witaj na Wikinezce!

W tej chwili dysponujemy 4349 artykułami.

Nowe strony | Kategorie | Polska Pokéscena
Międzynarodowa Pokéscena | Trading Card Game | Noctowliada

Gościu!

       Użytkowniku! Nie ma znaczenia, czy lubisz grać w gry Pokémon, czy oglądasz Animé, czy czytujesz mangi. Nieważne, czy tworzysz strony, czy lubisz rysować lub pisać historie w Pokéświecie. To miejsce jest na wszystkie informacje tego typu. Ty, czytelniku, możesz w pełni korzystać z wiedzy, jaką dotychczas można było znaleźć jedynie na zagranicznych stronach, w swoim języku ojczystym. Bo powstała interaktywna encyklopedia po polsku.

Użytkownicy!

Na Wikinezce powstał PROJEKT:TCG mający na celu powiększenie stron na temat Pokemon Trading Card Game. Serdecznie zapraszamy wszystkich użytkowników do wzięcia udziału w akcji. Każda strona jest teraz ważna. Nie treba znać się na TCG, żeby pomóc!!! Wszelkie pytania kierujcie do założyciela i głównego koordynatora akcji - Gladiatora.
Użytkownik:Gladiator
Wymysły (fanon; własne twory) lądują tutaj i tu.

Wikinezkapieczec.gif


Uwaga!
Zabrania się kopiowania żywcem szablonów infoboxów i kolorów z Bulbapedii. Kopiowanie szablonów grozi blokadą. Wszystkie chęci kopiowania szablonów proszę konsultować ze Pawłem10s.

Problem z robotami już nie powinien występować. Jerzy232 07:37, 24 mar 2012 (CET)

Nagrody!
Za pracę użytkownicy będą dostawać nagrody. Są cztery różne nagrody. To jaką się dostaje zależy od pory roku. Są również dwie nie "sezonowe" nagrody. Jest to artystyczna nagroda i świąteczna.
Wydarzenia (Edytuj!)
 • 17 maja 2015 - Wikinezka chyba już umarła. Nie widać by kto ktokolwiek na nią wchodził i tworzył nowe artykuły. Tylko użytkownicy tworzą artykuły o sobie i swoich pokemonach. Dyskusje też nie są tak żywe jak kiedyś. Niedługo Wikinezka przejdzie w zapomnienie...
 • 1 Stycznia 2015 - Pokenezka Beta 2.0 Wikinezka z dnia na dzień staje się coraz to bardziej opustoszałym miejscem. Być może powoduje to brak ruchu i aktualizacji, a może liczne problemy techniczne. By jednak zatrzymać chociaż stałych bywalców zapraszamy na drugą odsłonę PBF'u Wikinezki - Pokenezkę. Można tam super spędzić czas na wspólnej zabawie. Mamy nadzieję, że pomoże to chociaż częściowo odbudować dawną Społeczność Wikinezki, a być może dołączą do nas nowi fanatycy Pokemon. Zapraszamy [1]
 • 28 Sierpnia 2014 - Genesect and a Legend Awakened Według serwisu Telemagazyn już w niedzielę, 7 września, o godzinie 9:05 na antenie Disney XD odbędzie się polska premiera 16 filmu Pokémon pt. "Pokémon: Genesect i objawiona legenda". Powtórkę filmu będzie można obejrzeć jeszcze tego samego dnia o godzinie 20:15.
 • 28 Sierpnia 2014 - Pokemon XY Dziś dowiedziałem się że 1 Września 2014 o 14.30 na Disney XD pojawi się pierwszy odcinek z serii XY z polskim dubbingiem! Odcinki będą pojawiać się od Pn. Do Pt. O godz. 14.30 a ich powtórki następnego dnia o godz. 6.50.
 • 20 Lipca 2014 - Pokenezka Do internetu trafiło coś, co na pewno zapewni wam odpoczynek ... odpoczynek z pokemonami! Pokenezka to nowe forum (PBF), w którym możecie przeżywać własne przygody, walczyć z liderami, wymieniać się pokemonami z innymi graczami i wiele więcej! Do zabawy zaprasza Wikinezka - partner forum Pokenezka! [2]
 • 10 Lipca 2014- Nowa forma PokemonaUkazala sie nowa mega evolucjia Jest to Mega Metagorss bedzie dostepny w grze Pokemon Omaga Ruby & Alpha Sapphire

MeTANG.jpg


 • 8 Czerwca 2014 - Pokémon Omega Ruby & Alpha Sapphire - W nowym czerwcowym CoroCoro ujawniono nowe informacje o grze. Oto zdjęcia. Chociaż większe zdjecia znajdują sie na serbii.net

Corocoro7141th.jpg Corocoro7142th.jpg Corocoro7143th.jpg Corocoro7144th.jpg Corocoro7145th.jpg


 • 7 Maja 2014 - Pokémon Omega Ruby & Alpha Sapphire - Dzisiaj na oficjalnej stronie Pokemon zostały ogłoszone kolejne dwie gry Pokemon, które to będą nowymi wersjami Ruby i Sapphire. Oficjalnie już wiadomo, że obie gry będą na Nintendo 3DS, a ich premiera ma być na całym świecie już w Listopadzie 2014 roku. Jak na razie nic więcej na temat nowych gier nie wiadomo.
 • 1 maja 2014 - Wszystkie strony o pokemonach zostały utworzone! Jednak nie oznacza to, że to koniec pracy. Mamy jeszcze bardzo dużo do roboty, ale gdy zejdzie się tutaj więcej osób, uda nam się utworzyć brakujące strony!
 • 29 Kwiecień 2014 Nowy fanpage Wikinezki - Tak jak w tytule Wikinezka ma nowy fanpage. Zapraszamy [[3]]
 • 27 Kwiecień 2014 - Już od dziś możecie oglądać i czytać informacje o nowych grach Generacji VI, zaległe odcinki z seri Czerń i Biel; Przygody w Unovie są już dodane tak samo jak z XY są za aktualizowane. Pokedex z XY z podstawowymi informacjami prawie skączony zostało kilka poków. Jak widać prace na Wikinezce idą szybką parą. Coraz więcej osób nam pomaga. Dziękujemy.
 • Kwietnia 2014 - Kreatywność - W związku z powolnym ożywaniem Wikinezki, trzeba zacząć pracę nad szablonami, gdyż nie tylko treść, ale i wygląd są bardzo istotne. Dlatego wszystkich chętnych i kreatywnych Administracja Wikinezki prosi o pomoc w tworzeniu nowych szablonów, które będzie można wprowadzić w życie.
Wszystkich zainteresowanych zapraszam do utworzenia stron (Użytkownik:<<nick>>/Brudnopis) i tworzenie tam swoich propozycji na szablony. Po ich ukończeniu zapraszam TUTAJ, aby pozostawić informację o swoim dziele. Dopiero wtedy będzie można się zastanowić nad wprowadzeniem danego szablonu do artykułów.
 • 22 Kwietnia 2014 - Rozwój Wikinezki - już dziś zakończono prace nad szablonem Pokemonów XY. Za niedługo będzie aktualizowany Pokedex. Prace trwają długo, więc prosimy każdego by zalogował się na Wikinezkę i poszukał różne tematy o których coś wie lub tłumaczy z angielskich stron i dodawał na Wikinezkę. Każdy może pomóc. Prosimy !
 • Luty 2014 - Powrót Wikinezki - Po okresie ponad 10 miesięcy Wikinezka wraz z PoPL'em wraca do życia. Niestety informacje tutaj zawarte w tej chwili mogą znacząco odbiegać od tych realnych, gdyż przez ten czas w świecie Pokemon dość dużo się wydarzyło. Jest sporo pracy, lecz wspólnymi siłami w niedługim okresie czasowym jesteśmy w stanie nadrobić zaległości.
Czy wiesz...
Artykuł na medal
IRIS
Puchar.png
Iris Opowiadania.jpg

    Iris - nowa towarzyszka Asha z Unovy, w animé. Jest dziko zachowującą się dziewczyną, która lubi wspinać się na drzewa i jeść jagody. Podróżuje ze swoim przyjacielem, smoczym Pokémonem Axewem we włosach. Bardzo szybko wspina się na drzewa. Jest bardzo ryzykowna, odważna i okropna. Jest szybka jako myślicielka, ponieważ w odcinku A Sandile Gusher of Change! uratowała Asha przed dostaniem się do gorącej wody.


Zgłoś świetny artykuł!
Encyclopaediae Pokemonis.png Encyclopaediae Pokémonis to grupa encyklopedii Pokémon z wolną zawartością w kilku językach.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach