Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Solidad

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Solidad
サオリ Saori
Solidad.png
Solidad
Płeć Kobieta
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Różowe
Miasto Marmoria
Region Kanto
Klasa Koordynator
Debiut w anime May, We Harley Drew'd Ya!
Angielski głos Sarah Natochenny
Japoński głos Rie Tanaka
Polski głos -

Solidad (jap. サオリ Saori) jest koordynatorką z Marmorii. Jest dorosła i daży May i Drewa wielkim szacunkiem.


Spis treści

Historia

Solidad to koordynatorka, którą poznajemy w czasie Wielkiego Festiwalu w Kanto. Jak się okazuje, podróżowała ona również wcześniej po Hoenn, gdzie udało jej się partycypować w tym samym Pokazie co Drew. Tak się złożyło, że było to pierwszy występ zielonowłosego chłopca, który nie miał zbytniej pewności w siebie oraz wiary w zwycięstwo. Porażka z Solidad dodała mu sił oraz zmotywowała do pracy nad sobą. Od tej pory stał się on jej dobrym przyjacielem. Co ciekawe, posiada ona niezwykły dar zaskarbiania sobie przyjaźni innych osób, tak więc do grona jej znajomych przy kolejnych okazjach dołączali Harley (którego uważa ona jedynie za lekkiego ekscentryka), May oraz jej przyjaciele. Pochodząc z Marmorii, miała ona już wcześniej przyjemność poznania się z Brockiem. Będąc otwartą wobec innych osobą, często służy ona dobrą radą i pochwałą. Stara się też podnosić na duchu swoich znajomych, dlatego zarówno Drew, jak i May, spoglądają na nią z szacunkiem. Co więcej, udało jej się wygrać Wielki Festiwal w Kanto i zdobyć tytuł najlepszej koordynatorki! Obecnie podróżuje ona po Johto, rywalizując z najlepszymi zawodnikami pochodzącymi z Hoenn. Solidad nosi na sobie pomarańczową koszulę, nieco przypominającą płaszcz, przepinany czerwonym paskiem oraz spódnicę tego samego koloru. Czerwony to także kolor jej kozaków oraz rękawic. Pokemony tej koordynatorki należą do najlepszych. Dzięki doskonale dopracowanym kombinacjom, są one w stanie pokonać niemal każdego. Nic w tym dziwnego - Solidad bardzo o nie dba i przywiązuje dużą wagę do wspólnych treningów. Zna się ona nawet odrobinę na hodowli.

Wstążki

? ? ? ? ? 1 miejsce w Wielkim Festiwalu Kanto

Pokémony

Przy sobie

Slowbro
Slowbro Solidad Slowbro jest jednym z Pokémonów Solidady wykorzystywanych w Wielkim Festiwalu Kanto. Wydaje się, że jest jej głównym Pokémonem. W parze z Pidgeotem był używany do Finału Wielkiego Festiwalu Kanto przeciwko Munchlaxowi i Combuskenowi May. Wygrali, dzięki czemu Solidad wygrała Wielki Festiwal Kanto.
Debiut Ataki
May, We Harley Drew'd Ya! Psychika, Wodna Broń, Hiper Promień i Ziewnięcie
Lapras
Lapras Solidad Lapras jak inne Pokémony Solidad był używany w Wielkim Festiwalu Kanto. Za pomocą swojej pięknej Fali Zimna Solidad z łatwością przeszła przez pierwszą rundę. Później był używany w półfinale razem z Butterfree.
Debiut Ataki
May, We Harley Drew'd Ya! Fala Zimna
Pidgeot
Pidgeot Solidad Pidgeot Solidad został użyty podczas fazy Podwójnej Walki w parze z Slowbro przeciwko Combuskenowi i Munchlaxowi May. Dzięki Tańcowi Pierza i Powietrznemu Asowi w połączeniu z atakami Slowbro udało im się obezwładnić Pokémony May, powodując jej płacz.
Debiut Ataki
Channeling the Battle Zone! Taniec Pierza, Powietrzny As i Podwójna Drużyna
Butterfree
Butterfree Solidad Butterfree jest jednym z Pokémonów Solidad wykorzystywanych w Wielkim Festiwalu Kanto. Niewiele wiadomo o tym Pokémonie. Wiadomo tylko tyle, że walczył z Laprasem przeciwko Hitmolee i Hitmonchnaowi i wygrali dzięki czemu Solidad doszła do finału.
Debiut Ataki
Channeling the Battle Zone! -


Ciekawostki

  • Oficjalna strona Cartoon Network początkowo nazywała Solidad "Samantha" w podsumowania za odcinek jej debiutu.
  • Wszystkie znane Pokémony Solidad są z I generacji.
  • Solidad posiada trzy Pokémon, które Ash wypuścił:Pidgeot, Lapras i Butterfree. Ponadto, Shelldery w animé są znane z zatrzaskiwaniu się na ogonach Skowpoków powodując ich ewolucję w Slowbro , Solidad także jest właścicielką jednego Pokémona, którego Jessie wypuściła.
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach