Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Snivy Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Snivy Asha
サトシのツタージャ Satoshi's Tsutaaja
Poké Ball
Ash sSnivy.png
Snivy
Debiut w odcinku Snivy, Która Nie Chciała Dać Się Złapać!
Miejsce złapania Droga 3(Unova)
Płeć Samica
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W laboratorium profesora Oak`a
Snivy
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Snivy - czwarty złapany pokemon Asha w Unova. Jest płci żeńskiej.

Spis treści

Historia

Ash & Snivy
Snivy Asha w peruce AFRO

Debiutuje w Snivy, Która Nie Chciała Dać Się Złapać!. Najpierw podkradła jedzenie ekipie więc Ash postanowił ją złapać. Lecz gdy tylko Pikachu, Oshawott lub Tepig chcieli ją zaatakować, ta ich zauroczała Przyciąganiem (co potwierdziło płeć Oshawotta i Tepiga) i uciekała. Była ganiana przez cały odcinek. W końcu gdy chciała zaatakować Pidove Przyciąganie, okazało się, że Pidove to też samica. Wtedy Pidove ją pokonała a Ash złapał. W odcinku Na ratunek Darmanitanowi! pomogła naszym bohaterom dostać się na szczyt wieży zegarowej . W Axew w opałach! pomagała ratować Axewa Iris. W Starcie rywali w Klubie Bitew! pokonała Servine Tripa ale przegrała z Frillishem. W Minccino-Czyścioszek ! Snivy próbowała swoich sił z Minccino, jednak trafiona Przyciąganiem padła ofiarą ataku, który był jej asem w rękawie. Ponownie pojawia się dopiero w Scraggy się wykluwa!, gdzie jako jedyny Pokémon Asha nie pada ofiarą Tarana Scraggy'ego. Na krótko w mniej ważnej roli pojawia się w Zemsta Znawczyni! gdzie Ash ukazuje ją Burgundy, co jak w przypadku wszystkich jego stworków skończyło się obrazą w ich stronę i atakiem na Znawczyni. W Zagubiony świat Gothitelle! dwukrotnie walczyła z Gothitelle; za pierwszym razem przegrała, a za drugim bitwa została przerwana. Nie wiadomo czy została użyta w starciu Zespołu R i Zespołu P. Denerwuje ją podejście Emolgi Iris. Ponownie zostaje użyta w Trzecia Bitwa Asha i Tripa! w walce przeciwko Servine'owi Tripa, jednak tym razem przegrała. W Cilan kontra Trip, Ash kontra Georgia! zaczęła się jej walka z Pawniard Georgi. Walka została zakończona dla Snivy zwycięsko w Furia Klubowej Bitwy: Emolga kontra Sawk!. W Spektakl w sali Nimbasy! walczy z Emolgą Elesy i przegrywa.

Wrogość Snivy do Emolgi

Następnie walczyła z Tepigiem i Pikachu Asha w potrójnej bitwie. Pełni też istotną rolę w BW077; jeszcze przed walką wyraża niesmak zachowaniem Shamusa jednocześnie motywując Tepiga. Obecna jest również kiedy to Tepig płakał do nocnego nieba. W końcu razem z nim staje do walki naprzeciwko Heatmorowi i Emboarowi Shamusa; nie mogąc liczyć zbytnio na pomoc ze strony Tepiga, Snivy przegrywa.

Charakter

Snivy jest Pokémonową tajemnicą. Ash i grupa sądzili, że miała poprzedniego trenera, którego opuściła, ponieważ nie spełniała jego oczekiwań, ale wydaje się, że znalazła to, czego szukała, w Ashu. Zdaje się żyć bez emocji, z wyjątkiem, kiedy walczy. Porusza się wtedy z gracją, jak poza bitwą. Snivy jest ostrym konkurentem i bierze udział poważnie w każdej bitwie, w której uczestniczy. Jest bardzo dojrzała psychicznie, gdy świeżo wykluty Scraggy Asha próbował zaatakować ją i nie używała swojej pełnej siły, kiedy zatrzymywała go, lub gdy zobaczyła działania Emolgi Iris w odcinku "Emolga i nowa Elektro Zmiana!". Jak pokazano w odcinku "Pokonać strach z otwartymi oczami!", wciąż posiada nieprzyjazne uczucia do Emolgi. W odcinku "Zorua w filmie "Legenda Pokémonowego Rycerza"!", Emolgę i Snivy zaobserwowano ponownie w walce. Podczas walki, przez pomyłkę wylały farbę na swoich trenerów za pomocą ogonów. Choć czasem Snivy wydaje się odległa od innych, troszczy się o nich, jak pokazano w odcinku Scraggy się wykluwa!, kiedy szybko uratowała Oshawotta przed Galvantulą, a "Battle for the Underground!" była w stanie rozpoznać Poké Balle jej przyjaciół. Możemy być także pewni, że ma złote serce, co ukazuje nam moment, kiedy to dopingowała załamanego Tepiga w "BW077" Snivy, jak większość Pokémonów Asha, kocha walczyć i zawsze szuka poprawy. Ogólnie rzecz biorąc, Snivy jest spokojna, dumna i zebrana.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Przyciąganie Snivy która nie chciała dać się złapać! As tsu atra.png
Dzikie Pnącza Snivy która nie chciała dać się złapać! Snivy Vine Whip.png
Burza Liści Snivy która nie chciała dać się złapać! Ash Snivy Leaf Storm.png
Liściaste Ostrze Starcie rywali w Klubie Bitew! Snivy Leaf Blade.png

Poziom: co najmniej 43

Ciekawostki

Pokemony Asha
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png
Pikachu Greninja Talonflame
Ash Hawlucha.png Ash Noibat.png
Hawlucha Noibat
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach