Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Shinko

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shinko
サオリ '
Khh.jpeg
Shinko
Płeć Kobieta
Kolor oczu Zielone
Kolor włosów Brązowe
Miasto Sandgem Town
Region Sinnoh
Klasa Nieznana
Debiut w anime Dawn's New Journey
Angielski głos
Japoński głos Noriko Shitaya
Polski głos -

Shinko

Shinko(Jap. シンコ Shinko)- Wystąpila w SS024 .Głos podkładała jej Noriko Shitaya w języku japońskim.

Shinko jest młodą dziewczyna, która przygotowuje się podróży Pokémon. Jednak nie jest zdecydowana, którego Pokémona wybrać jako swojego pierwszego, czy rywalizować w konkursach lub dążyć do Sinnoh League . Lubi być dobrze przygotowana i robić notatki przed podjęciem decyzji.

Gdy Chimchar i Piplup rozpoczęli walkę i w końcu stłukli okno i uciekli do lasu, Shinko powiadamia o tym profesora Rowana. Dawn oferuje pomoc w znalezieniu Pokémonów.

Shinko i Dawn szukały po lesie, i szybko spotkali Piplupa i Chimchara. Później okazuje się, że Chimchar i Piplup zostały złowione w sieć strzeżoną przez Ariadosy. Natychmiast sprawdza je w pokedex'ie. Cyndaquil uwalnia ich, ale jest rozpraszany przez Shinko. Nagle Ariadosy zaczynają go atakować i jest zadają mu poważne obrażenia.

Następnie wiele Ariadosów pojawia się i zaczynają ich gonić. Dawn wystawia wszystkie swoje pokemony a ona zaczyna robić notatki na ich temat. Ale shiny Ariados używa Psychic do kontrolowania ich i inne poke-pająki trafiają je siecią. Ale nagle Cyndaquil ewoluuje w Quilavę i używa Erupcji. Udało im się odzyskać Pokémony z powrotem i Shinko decyduje się poczekać chwilę przed wybraniem jej pierwszego Pokémona. Widać ją w porcie Twinleaf kiedy Dawn wyrusza w podróż do Hoenn.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach