Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Shamus

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Shamus

Shamus (Japoński: スワマ Suwama) jest postacią z Płomienna Ewolucja!.

Spis treści

Historia

Tepig opuszczony przez Shamusa

Osobiście pojawił się w Płomienna Ewolucja!, gdzie w Klubie Bitew walczył w Podwójnej Bitwie przeciwko Kylanowi, czego świadkiem byli Ash, Iris i Cilan. Używał swojego Emboara i Heatmora. Nazywa siebie i swoje pokemony Wojownikami Ognia. Łatwo pokonał przeciwnika i chciał od niego jego pokemony powodując konfrontacje z Ashem i innymi.

Podczas obiadu którego jadł sam, Tepig Asha zobaczył go i podbiegł do niego czule. Okazało się, że to jest trener, który porzucił go przed wydarzeniami z Klub Bitew i Wybór Tepiga!, zostawiając go po przegranej walce z Deerlingiem. Tepig próbował za nim iść, więc ten przywiązał go do drewnianego pala. Widząc Tepiga z Ashem, Suwama powiedział Ashowi, że porzucił go z powodu bezużyteczności, co zdenerwowało Asha.

Aby potwierdzić, że ma rację, Shamus wyzwał Asha do Podwójnej Bitwy. Ash postanowił wybrać do Tepiga Snivy. Jednak Tepig nie chciał walczyć z byłym trenerem. Miał wrażenie, że Shamus nadal się nim opiekował, i uwolnił dlatego, jakoby dbał o niego. Jednak okazało się, że Shamus tylko udaje życzliwość i w ogóle nie dbał o Tepiga. Choć Snivy została pokonana przez połączenie Ataku Rac i Ognistego Wiru, Tepigowi udało się podnieść i ewoluował w Pignite'a. Korzystając z nowego ataku, Kolumn Ognia, a także potężnego Nitro Ładunku, był wstanie pokonać zarówno obu przeciwników. Pod wrażeniem nowej mocy Pignite'a, Shamus poprosił go o powrót do niego, ale Pignite poprostu odpowiedział mu spaleniem jego głowy Miotaczem Płomieni.

Pokémony

Przy sobie

Emboar
Emboar Suwamy Emboar najpierw pojawia się gdy razem z Heatmorem pokonują Watchoga i Mienshao Kylana. Później był użyty w podwójnej bitwie przeciwko Tepigowi i Snivy Asha. Początkowo gdy Tepig nie chciał walczyć, z łatwością pokonali Snivy, lecz po ewolucji Tepiga w Pignite'a i nauce Kolumn Ognia, zostają pokonani.
Debiut Ataki
Płomienna Ewolucja! Młoto Ramię
Pocisk Ognia
Miotacz Ognia
Atak Rac


Heatmor
Heatmor Suwamy Heatmor najpierw pojawia się gdy razem z Emboarem pokonują Watchoga i Mienshao Kylana. Później był użyty w podwójnej bitwie przeciwko Tepigowi i Snivy Asha. Początkowo gdy Tepig nie chciał walczyć, z łatwością pokonali Snivy, lecz po ewolucji Tepiga w Pignite'a i nauce Kolumn Ognia, zostają pokonani.
Debiut Ataki
Płomienna Ewolucja! Ciosy Furii
Salwa Ognia
Ognisty Wir


Wypuszczone

Tepig
Tepig Suwamy
Główny artykuł: Tepig Asha

Shamus zostawił swego Tepiga po jego przegranej z Deerlingiem w Klubie Bitew Miasteczka Accumula.

Debiut Ataki
Klub Bitew i Wybór Tepiga!


Ciekawostki

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach