Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Seviper Jessie

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Jessie Seviper
ホワイトのジャノビー Musashi's Habunake
Poké Ball
Jessie Seviper.png
Seviper
Debiut w odcinku Wirujący Ogon
Miejsce złapania Las Petalburg
Płeć samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W siedzibie Zespołu R
Jessie
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.


Seviper - pokemon Jessie

Historia

Jessie złapała Sevipera w odcinku Wirujący ogon po początkowym wrażeniu jego sprytnej i agresywnej postawy. Wcześniej pokonał Treecko Asha, dlatego Jessie chciała go tak bardzo. Chociaż Seviper był inteligentny i przechytrzył wiele razy Zespół R, który chciał go złapać, Jessie złapała Sevipera, kiedy ten odgryzł jej włosy, atakowała biednego Sevipera Ciosami Furii i Mega Kopnięciami.

Seviper, obok Yanmegi, jest głównym Pokémonem używanym przez Jessie w walkach, często postrzegany jest w walce u boku Cacnei Jamesa w Hoenn, a później u boku Carnivine'a w Sinnoh. Choć okazał się dość potężny przed złapaniem przez Jessie, spotkał go nieunikniony los: wszystkie Pokémony Zespołu R są pokonane przez Asha lub innych dobrych bohaterów. W odcinku Zygzakowy Zangoose!, Jessie i Seviper postanowili wygrać walkę ze śmiertelnym wrogiem Sevipera, Zangoose'em należącym do Nicholaia, lecz przegrali.

Seviper również uczestniczył w kilku Pokazach. Jego pierwszy pokaz odbył się w odcinku Wszystko piękne i cudowne!, gdzie Seviper został wybrany przez Jessie, ale marnie przechodził rundę apelową, ponieważ Jessie nie przygotowała się do konkursu i kazała Seviperowi używać ataków, których nie umie, jak Ogniste Kopnięcie. Jessie jest widoczna, kiedy przeprasza Sevipera co oznacza, że o niego dba. W odcinku Pierwsze koty za płoty, Jessilina używała Sevipera w rundzie apelowej. Niewiele widziano, ponieważ gdy Seviper wykonywał pokaz, Dawn myślała o pokazach Pachirisu, koncentrując uwagę na niej, a nie na Jessie. Jednakże, Kenny stwierdził, że Seviper był dość dobry. Apel kończy się tym, że Jessie jest atakowana przez Sevipera Obwiązaniem i Gryzieniem.

Jessilina i Seviper

W odcinku Porażki i zwycięstwa, Jessilina postanowiła stoczyć z Dawn walkę praktykę do Pokazów w Hearthome. Jednak to Zoey przyjęła wyzwanie. Jessie używała połączenia Sevipera oraz Dustox, a jej pomysł do wykorzystania Trującego Żądła Dustox i następnie Trującego Ogona Sevipera na żądłach Dustox, dodał jej mocy. Brock stwierdził, że była to inteligentna kombinacja. Jednak nie działała na Stalowy Ogon Glameowa Zoey, dzięki czemu połączenie zostało pokanane, tak jak później Pokémony Jessie. W odcinku Nie mów hop, Dawn, Seviper i Dustox zostali użyci w rundach walk w Pokazach Hearthome i przegrali z Nando. Niewiele bitwy było widać. W odcinku Starzy rywale, nowe sztuczki był również stosowany w rundzie walki w Pokazach i jego występ był bardzo udany, aż do czasu, gdy przegrał z Dawn.

Od czasu, gdy Jessie złapała Yanmegę, Seviper nie był postrzegany w wielu bitwach jak wcześniej. Był również używany do tworzenia Ciemnej Mgły, by pomóc uciec Zespołowi R, zastępując Weezinga Jamesa.

W odcinkach Nie jestem Dee Dee, Jestem Dawn! i Wielki bis!, Jessie używała Sevipera w Pokazach Daybreak. W rundzie apelowej wyszedł ze swojego Poké Balla, który został umieszczony w ustach Carnivine'a Jamesa. W następnym odcinku walczył u boku Yanmegi.

W odcinku Nauka od podstaw!, Jessie używała go w Pokazach Neighborly, gdzie był używany do rundy apelowej, pomagając jej zdobyć czwartą wstążkę. W odcinku Księżniczka Dawn!, Jessie ponownie wykorzystywała go w Pokazach Arrowroot w rundzie bitwy, gdzie walczył z księżniczką Salvią (w przebraniu Dawn) i jej Togekiss. Po zażartej walce przegrał, ale Salvia dała wstążkę Jessie, pozwalając jej na uczestnictwo w Wielkim Festiwalu Sinnoh.

W Wielkim Festiwalu, Jessie używała Sevipera wiele razy, w tym w rundzie apelowej, w walce w parze z Yanmegą, jak również z Carnivine'em. Jednak Jessie przegrała w ostatniej bitwie z Dawn.

Po tym jak trio Zespołu R skończyło podróżować po Sinnoh, Jessie została zmuszona do zostawienia Sevipera w siedzibie Zespołu R, ponieważ nie jest to Pokémon z Unova i przyciągałby niechcianą uwagę na trio.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Trujący Ogon Wirujący ogon Seviper PoisonTail.png
Ciemna Mgła Wirujący ogon Oxd.png
Owinięcie Poké-batonowa zabawa Seviper Wrap.png
Gryzienie ZigZag Zangoose! Seviper Rose Bite.png

Poziom: co najmniej 43

Ciekawostki

  • W niektórych odcinkach Seviper był znacznie dłuższy od innych Seviperów.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach