Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Serperior Tripa

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Serperior Tripa
シューティーのジャローダ Shūtī no Jarōda
Poké Ball
Trip Serperior.png
Serperior Tripa
Debiut w odcinku W cieniu Zekroma!
Miejsce złapania Nuvema Town
Ewoluował w odcinku Przed Trzech Liderów, potrójne problemy!
Przed Walka O Puchar Świata Juniorów!
Płeć Samiec
Zdolność Zarastanie*
Teraźniejsza lokalizacja Z Tripem
Snivym Servinem Serperior
Ten Pokémon był przez od 1 do 4 odcinków Snivym i przez od 21 do 59 Servinem.

Serperior Tripa (Jap. シューティーのジャローダー Shūtī no Jarōda) jest jego starterem. Ewoluował do finalnego stadium, hodowany od Snivy.

Spis treści

Historia

Snivy

Jako Snivy

Snivy poraz pierwszy pojawił się w laboratorium Profesor Juniper, gdzie został wybrany przez Tripa jego startera w odcinku W cieniu Zekroma!. Wkrótce po uzyskaniu go, Trip wyzywa Ash do bitwy Pokémon i używa swojego Snivy przeciwko Pikachu Asha. Gdy Pikachu nie był w stanie wykorzystać swoich elektrycznych ataków ze względu na spotkanie z Zekromem, Snivy był w stanie pokonać go z łatwością.

Servine

Jako Servine

Przed odcinkiem Trzech Liderów, potrójne problemy!, okazało się, że Snivy ewoluował w Servine, gdy Ash wyzwał Tripa do bitwy Pokémon w Battle Clubie w odcinku Starcie rywali w Klubie Bitew!. Szybko pokonał Pikachu Asha jego Cięciem. Podczas walki ze Snivy Asha okazało się, że jest samcem, kiedy został zauroczony przez Przyciąganie. Przez to, że Servine nie był w stanie atakować, szybko został pokonany.

Cilan powiedział, że Servine pokonał Panseara Chili'ego w walce Tripa o Odznakę Tria.

Servine pojawił się ponownie w odcinku Trzecia Bitwa Asha i Tripa! w walce Tripa z Ashem 3-na-3. Po raz kolejny walczył ze Snivy Asha, ale tym razem jednak, skutecznie zatrzymał Przyciąganie za pomocą Liściastego Tornada i wyszedł zwycięsko po jednym potężnym Cięciu.

Serperior

W Walka O Puchar Świata Juniorów Trip używa w pełni wyewoluowanego startera do walk w Pokémonowym Pucharze Świata Juniorów. Podczas pierwszej rundy, młody trener miał stanąć naprzeciwko Burgundy i jej Darmanitana. Serperior najpierw "sparaliżował" przeciwnika Spojrzeniem, a następnie pokonał go krytycznie zadanym Słonecznym Promieniem.

Serperior z Tripem

W Ponowne Starcie Autorytetów! w drugiej rundzie walczył z Heatmorem Manning'a i pokonał go, pomimo tego, że przeciwnik miał przewagę typów. W tym samym odcinku walczył w półfinałach z Crustle Cilana, którego przy użyciu Szalejącej Rośliny, również pokonał, dzięki czemu Trip przeszedł do finału.

W Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie!, w finale walczył z Pignite'm Asha. Pignite miał wielką przewagę jeśli chodzi o typy. Serperior uniknął Akcji i Płomiennego Ładunku, a następnie zaatakował Słonecznym Promieniem i Smoczym Ogonem. Robił świetne uniki przed każdym z ognistych ataków. Najpierw potraktował ognistą świnię Spojrzeniem, a chwilę później trafił Słonecznym Promieniem. Serperior'owi udało się uciec nawet z Ognistej Przysięgi. Pokonał przeciwnika Szalejącą Rośliną, dzięki czemu Trip wygrał turniej. W końcówce odcinka, zaczęła się jego walka z Bouffalantem Aldera. Wystrzelił w niego Słoneczny Promień. W następnym odcinku, podczas walki jego przeciwnik objawił swoją zdolność - Wciągacz Soku, przez co trawiaste ataki Seperiora były nieskuteczne. Bouffalant okazał się zbyt silny i pokonał Serperiora.

W BW103, Trip wysłał go do rundy eliminacyjnej w Konferencji Higaki, przeciwko Ashowi i Pikachu. Jest bardzo szybki i zwinny, dzięki czemu był w stanie łatwo ograć wszystkie próby ataku Pikachu i uderzyć potężnym Smoczym Ogonem. Walka trwała do BW104. Po ataku Kulą Energii i gradem ataków Smoczym Ogonem, Serperior użył Owinięcia, niezwykle napiętego. Nawet Piorun Pikachu okazał się bezużyteczny, gdyż Serperior ogonem odprowadził prąd w ziemię. Pikachu próbował złapać oddech, a Trip nakazał Serperiorowi rzucić nim o ziemię, by go wykończyć. Jednak Ash wymyślił podstęp, dzięki któremu przy pomocy Stalowego Ogona Pikachu się uwolnił. Serperior zaatakował Smoczym Ogonem i szykował się do kolejnych ruchów, gdy Ash wymyślił inny plan ataku, gdzie kombinacja Elektro Kuli i Stalowego Ogona Pikachu, zderzyła się ze Smoczym Ogonem, przez co nastąpił wybuch. Gdy dym się rozwiał, ukazał stojącego Pikachu, a Serperior padł, dając Ashowi pierwsze zwycięstwo nad Tripem i eliminując go z turnieju.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Akcja W cieniu Zekroma!
Trawiaste Tornado W cieniu Zekroma!
Cięcie Starcie rywali w Klubie Bitew!
Spojrzenie Walka O Puchar Świata Juniorów! Trip Serperior Leer.png
Słoneczny Promień Walka O Puchar Świata Juniorów! Trip Serperior SolarBeam.png
Szalejąca Roślina Ponowne Starcie Autorytetów! Trip Serperior Frenzy Plant.png
Smoczy Ogon Ash, Iris I Trip: Ostateczne Starcie! Trip Serperior Dragon Tail.png
Kula Energii BW104 Trip Serperior Energy Ball.png
Owinięcie BW104 Trip Serperior Wrap.png

W grze

Pokémon Black 2 i White 2

Serperior pojawił się w Światowym Turnieju Pokémon dostępnym do pobrania od 3 Grudnia 2012 do 31 Stycznia 2013, który został ogłoszony dla graczy w japońskie gry Pokémon Black 2 i White 2. Turniej jest oparty na Konferencji Vertress w anime, prowadzonej w ramach pojedynczych bitew.

Zdolność:
Zarastanie
497.png
Przedmiot:
Occa Berry
Serperior Lv. 50 ♂
Trawiasty
Ataki
Dragon Tail Energy Ball
Wrap Frenzy Plant

Ciekawostki

  • Serperior to pierwszy pokemon należący do rywala, który został podarowany bezpośrednio od profesora (W tym przypadku profesor Juniper)
    • Na dodatek jest to pierwszy starter Rywala Asha, który był widziany we wszystkich swoich formach ewolucji

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach