Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Serena (anime)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Serena
セレナ Serena
{{{size}}}
Artwork Sereny w serii XY
Płeć Kobieta
Kolor oczu Niebieskie
Kolor włosów Brązowe
Miasto -
Region Kalos
Krewni Grace (matka)
Debiut w anime Kalos, Where Dreams and Adventures Begin!
Angielski głos Haven Paschall
Japoński głos Mayuki Makiguchi
Polski głos -

Serena (jap.セレナ Serena) - Towarzyszka Asha w regionie Kalos.

Spis treści

Życiorys

Kiedy była małym dzieckiem została wysłana do Kanto na Letni Obóz Pokemon organizowany przez Profesora Oaka. Pewnego dnia w czasie obozu zgubiła się w lesie, przestraszył ją tam dziki Poliwag, co spowodowało jej upadek na ziemię. Serena zraniła się w kolano i rozpłakała się. Nagle zza krzaków wyszedł Ash, który gonił tego samego Poliwaga, kiedy zobaczył Serene opatrzył jej kolano chustką, a następnie zaprowadził ją do obozu.

Ash pomaga Serenie

Pierwszy raz bohaterkę widzimy na początku odcinka Kalos, Where Dreams and Adventures Begin!, kiedy jest budzona przez swoją mamę za pomocą Fletchlinga. W odcinku Lumiose City Pursuit! widzimy, że jest zmuszana przez swoją mamę do jazdy na Rhyhornie, podczas treningu spada twarzą na ziemie. Później wieczorem ogląda relację z Lumiose City. Kiedy przygląda się bliżej chłopakowi pokazanemu w telewizorze, rozpoznaje, że jest to Ash. Podkoniec odcinka postanawia, że odnajdzie go.

W następnym odcinku udaje się do Profesora Sycamore, aby odebrać swojego pierwszego Pokemona. Dziewczyna od razu wiedziała jakiego chce startera, a był nim Fennekin.

W odcinku A Blustery Santalune Gym Battle! w końcu udaje jej się odnaleźć Asha, który akurat walczy o odznakę. Chłopak przegrywa walkę przez co Serena nie mam możliwości porozmawiania z nim, ale zostawia on swój plecak, więc postanawia mu go odnieść. Kiedy oddaje mu jego plecak, bardzo jej za to dziękuje. Niestety Ash nie pamięta jej. W kolejnym odcinku pomaga mu w treningu, dzięki czemu wygrywa walkę o odznakę.

W Giving Chase at the Rhyhorn Race! zostaje zaproszona przez Asha do grupy, na co się zgadza. Na pytanie dlaczego zaczęła podróż odpowiedziała, że chciała oddać chustkę właścicielowi i opowiada historię jak poznała Asha na obozie. Kiedy chłopiec widzi chusteczkę przypomina sobie jak spotkał Serene.

W odcinku A PokéVision of Things to Come! decyduje się wziąć udział w "PokeWizji". Przygotowuje ona film wraz ze swoim Fennekinem, w którym przebierają się w różne stroje i gotują razem. W czasie kręcenia filmu Fennekin zostaje porwany przez Zespół R. Kiedy ratuje ona swojego pokemona, dzięki ich przyjaźni i poświęceniu jest on w stanie nauczyć się Miotacza Płomieni i pokonać Zespół R. Po tym wydarzeniu jest w stanie dokończyć swój film.

W XY026 bierze udział w konkursie pieczenia Poke Ptysi, ale nie wygrywa go. Przez cały odcinek rywalizuje z dziewczyną o imieniu Millefeui. Bierze on również udział w konkursie i też go nie wygrywa. Na koniec odcinka dziewczyny godzą się ze sobą, ale Millefeui mówi Serenie, że jeśli nie będzie uważać, ukradnie jej Asha.

Charakter

Serena jest bardzo miłą i uprzejmą osobą, która martwi się o innych i potrafi być zazdrosna o Asha tak jak w odcinku Kindergarten Chaos!. Lubi ubierać się modnie i odwiedzać sklepy z ubraniami. Potrafi również dobrze gotować. W Giving Chase at the Rhyhorn Race! późno w nocy piecze ciastka dla grupy. W innym odcinku robi makaroniki dla przyjaciół.


Pokemony

Przy Sobie

Fennekin
SerenaFennekin.png

Ciekawostki

  • Serena jest pierwszą towarzyszką Asha, która nie została porażona przez Pikachu na początku serii.
  • Serena jest pierwszą osobą, która została zaproszona do grupy przez Asha.
  • Serena jest pierwszą osobą towarzyszącą Ashowi, która poznała go przed rozpoczęciem serii.
Rywale w grze
BlueSilverBrendan/MayWallyBarryCherenBianca
HughCalem/SerenaShauna TiernoTrevor
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach