Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Sceptile Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sceptile Asha
サトシのゴウカザル Satoshi Jukain
Poké Ball
Ash Sceptile.png
Sceptile
Debiut w odcinku Troje to już tłum
Miejsce złapania droga 104
Ewoluował w odcinku Exploud and Clear!
Odd Pokémon Out!
Płeć Samiec
Zdolność Zarastanie
Teraźniejsza lokalizacja Z Profesorem Oakiem
Treecko Grovyle'm Sceptile
Ten Pokémon był przez 59 odcinków Treecko i przez 95 Grovyle'm.


Sceptile - pokemon Asha. Ewoluował z Treecko i Grovyle'a. Jeden z najsilniejszych Pokemonów Asha.

Spis treści

Historia

Jako Treecko

Treecko

Ash łapie go w odcinku Troje to już tłum. Ash pomógł mu uratować jego dom - stare drzewo. Następnie walczył z Pikachu i podczas walki został złapany. W następnym odcinku próbował się zaprzyjaźnić z resztą pokemonów. Udało mu się, gdy uratował Torchica May przed dzikim Seviperem, choć został przez to ciężko ranny. Później sam trenował, próbując dopracować odmianę Plaskania, wyskakując wcześniej w górę. Wykorzystał ją w walce z Seviperem Jessie.

W Kto wygra z Nossepasem został wybrany do walki z Geodude Roxanne, z którym szybko przegrał. Brock powiedział, że pomimo przewagi typu trawiastego nad kamiennym, to Treecko nie ma przewagi z uwagi na to, że nie zna żadnego trawiastego ataku. W Mistrz wielkiej fali w walce Asha z Brawly'm, pokonał Machopa, lecz przegrał z Hariyamą, przez co Ash przegrał bitwę. W Witajcie Nuzleaf'y!, gdy razem z innymi pokemonami został oddzielony od trenerów, Treecko drażnił się z Corphishem, lecz później się pogodzili by pokonać Zespół R. Ponownie walczył z Hariyamą Brawly'ego w Niezwykły gejzer i pokonał go, dzięki czemu Ash zdobywa Odznakę Kostki.

W Idziemy do Ciebie, Joy! walczył z Shiftry'm, by uratować Siostrę Joy. W What You Seed is What You Get, Ash ujawnił, że Shiftry natchnął Treecko do nauki Nasiennego Pocisku. Udało mu się to zrobić, gdy spotkali Natashę i jej Grovyle'a, który pomagał mu atakować za pomocą nasion arbuza.

W Going, Going, Yawn został wybrany do walki z Flannery. Najpierw stanął przeciwko Slugmie, ale został odwołany gdy został Poparzony. Potem był wybrany do walki z Torkoalem, ale został pokonany. W Gulpin it Down tymczasowo stał się gigantyczny razem z Gulpinem, który terroryzował miasto.


Grovyle

Jako Grovyle
Jako Grovyle przy użyciu Zarastania

Ewoluował w Grovyle w Exploud and Clear! podczas walki z Loudredem Guy'a, który ewoluował w tym samym czasie. Od czasu ewolucji, Ash używał go do walk w niemal każdej sali, w tym w walce ze Slakingiem Normana w Balance of Power gdzie aktywował swoją zdolność. W Sky High Gym Battle! pokonał Altarię Winony mimo niekorzystnej sytuacji typów. Potem przegrał ze Swellowem Winony. W Vanity Affair walczył z Altarią Drake'a. Z jego niesamowitymi skokami był w stanie zaatakować Altarię gdy była na niebie, ale nie był w stanie jej pokonać. W The Great Eight Fate! został wybrany do walki z Luvdisciem Juana. Był zdezorientowany przez Słodki Pocałunek; rzucał się powodując sobie obrażenia i omdlenie w następnym odcinku.

Był często używany podczas Ever Grande Conference. Jego pierwsza walka we współpracy z Glalie przeciwko Quilavie i Charizardowi odbyła się w Shocks and Bonds. Pokonał Quilavę, lecz został pokonany przez Charizarda, przez co Glalie został sam. W A Judgment Brawl pokonał Walreina Katie dzięki czemu Ash wygrał bitwę z nią. W Choose It or Lose It! pokonał Steelixa Morrisona lecz przegrał z jego Gligarem. W At the End of the Fray walczył przeciwko Metagrossowi Tysona, który pomimo uszkodzeń zadanych przez Swellowa, zdołał pokonać Grovyle.

W Wheel of Frontier przegrał z Hariyamą Grety.

Sceptile

W Odd Pokémon Out! ewoluował w Sceptile by uratować przed Zespołem R Meganium Siostry Joy w której się zakochał. Jednak Meganium zakochała się w Tropiusie, zostawiając Sceptile'a ze złamanym sercem i blokadą ataków. W Cutting the Ties that Bind! odzyskał możliwość korzystania z ataków, gdy użył Liściastego Ostrza by obronić Asha przed Zespołem R. Następnie używa Szybkiego Ataku i Nasiennego Pocisku by złagodzić upadek. W następnym odcinku był użyty do walki ze Spenserem, w której pokonał Shiftry'ego i Claydola dzięki nauce Słonecznego Promienia. Ash dzięki temu wygrał Symbol Umysłu.

W Pokémon Ranger -Deoxys' Crisis! pomógł w bitwie z dzikim Deoxysem. Z innym legendarnym pokemonem walczył w Battling the Enemy Within!. Był nim Regirock Brandona, kiedy Ash był opętany przez złego ducha.

W Once More With Reeling! walczył w finale Pokazu Terracoty z Blazikenem May. Zremisowali więc zarówno Ash jak i May dostali część wstążki.

Ash zostawił go u Profesora Oaka przed podróżą do Sinnoh.

W Półfinałowa przeszkoda! po raz trzeci walczył z legendarnym pokemonem, z Darkrai'em Tobiasa w półfinale Konwaliowej Konferencji. Nauczył się nowego ataku, Burzy Liści. Została ona zamrożona Lodowym Promieniem Darkrai'a. Sceptile został uśpiony Ciemną Pustką lecz prawie od razu się obudził i zaatakował Liściastym Ostrzem. Sceptile był jedynym pokemonem w Lidze Sinnoh (inaczej w regionie) który pokonał Darkrai'a Tobiasa. Jednak po tylu obrażeniach, nie był wstanie wytrzymać Giga Wstrząsu Latiosa i został pokonany.

Sceptile z Ashem
Przy użyciu Zarastania

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Plaskanie Troje to już tłum Sc po.jpg
Szybki Atak Wirujący ogon Sceptile Quick Attack.png
Nasienny Pocisk What You Seed is What You Get Sceptile bullet seed.jpg
Ostrze Liścia Exploud and Clear! Sceptile Leaf Blade.jpg
Słoneczny Promień Ka Boom with a View! Asc sb.jpg
Przyspieszenie Curbing the Crimson Tide! As sce agility.jpg
Burza Liści Półfinałowa przeszkoda! SceAshLeSto.jpg

Poziom: co najmniej 82

Ciekawostki

  • To jedyny starter z Hoenn, którego Ash złapał.
  • To jedyny pokemon w całej lidze Sinnoh który pokonał Darkraia Tobiasa.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach