Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Sallie

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Sally (jap. サリー Sarī) jest postacią z odcinka Zagubiony świat Gothitelle!. W języku japońskim głosu jej użyczyła 远藤绫Aya Endo , a w angielskim Eva Christensen.

Współczesna Sallie
Iluzja Sallie przez Gothitelle

Sallie pojawiła się w odcinku Zagubiony świat Gothitelle!.

Sallie jest młodą dziewczyną, która po raz pierwszy pojawiła się, kiedy spotkała Asha i jego przyjaciół na promie zwanym wodnym taxi, który jest prowadzony przez nią i jej ojca. Prom podróżuje do Castelii. Przyjaźni się z Gothitelle, która pomaga jej.

Młoda Sallie, którą spotkał Ash, była tylko iluzją stworzoną przez Gothitelle. Prawdziwa Sallie to faktycznie kobieta, którą poznał wcześniej w Poké Sklepie. Wraca na most, aby spróbować zatrzymać Gothitelle przed atakami na grupę. Wszyscy są w szoku, ale następnie Sallie zaczyna wyjaśniać pewne rzeczy.

Gdy most został zbudowany, jej ojciec był zmuszony do zamknięcia swojej działalności promowej, która nie będzie już potrzebna. Sallie zaprasza Gothitelle do życia z nimi. Kiedy Sallie dorasta, opuszcza swój dom i Gothitelle. Gothitelle była tym zdenerwowana i zostawiła jej dom. Później Sallie i Gothitelle pogodziły dzielące ich różnice i zgodziły się, by ludzie mogli przechodzić przez most. Gothitelle następnie znika w tajemniczych okolicznościach po pożegnaniu z Sallie.

Pokémony

Zaprzyjaźniony

Gothitelle
Gothitelle Red Gothitelle jest dobrą przyjaciółką Sallie od czasu, kiedy była małą dziewczynką. Pomagała jej i jej ojcu prowadzić działalność promową przed stworzeniem mostu. Poszła mieszkać z Sallie po tym jak firma ojca została zamknięta. Sallie ostatecznie dorasta i opuszcza dom. Gothitelle była zasmucona, kiedy odeszła i udała się z powrotem na most. Gothitelle stworzyła mgłę wokół mostu, by zniechęcić ludzi do przekraczania go. Jednak Ash, Iris i Cilan weszli na most i Gothitelle zaatakowała ich. Następnie tworzy iluzję Sallie i jej ojca. Grupa jest zdezorientowana, gdy pojawia się ta sama Gothitelle, która atakowała ich, lecz jest miła i przyjazna w stosunku do nich. Podczas gdy iluzja przekonuje ich, Cilan czuje, że coś jest nie tak. Później Gothitelle pojawia się na moście, gdzie atakuje ich jeszcze raz. To wtedy pojawia się prawdziwa Sallie i zatrzymuje . Gothitelle była szczęśliwa po spotkaniu starej przyjaciółki i usuwa mgłę z mostu. Następnie tajemniczo znika.
Debiut Ataki
Zagubiony świat Gothitelle! Psychopromień
Ochrona
Podwójna Drużyna
Psychiczny Cios
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach