Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Sługusi Zespołu Plazma

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Sługusi Zespołu Plazma
プラズマだんのしたっぱ Team Plasma Underling
Black 2 White 2 Team Plasma Grunts.png
Grafika z gier BW2
Informacje
Inne nazwy
Wprowadzona w Generacja V
Występuje w grach Black i White
Black 2 i White 2
Płeć Obie
counterpart {{{counterpart}}}
Znani członkowie {{{members}}}
Anime BW112
TCG debut [[ (TCG)|]]
TCG Card {{{card}}}
Manga {{{manga}}}

Sługusi Zespołu Plazma (ang. Team Plasma Grunt, jap. プラズマだんのしたっぱ Team Plasma Underling) - klasa trenerów, która zadebiutowała w grach V generacji. Są to członkowie Zespołu Plazma. Tworzą ją zarówno mężczyźni, jak i kobiety. W Black i White, ubierają się jak rycerze ze średniowiecza. W Black i White 2 ich strój zmienił się na mundury, które są ciemniejsze, bardziej militarne i funkcjonalne.

Zwykle używają Patratów, Sandile'ów, Scraggy, Purrloinów, Trubbishów i ich ewolucji. W Black i White 2 ich zakres pokemonów znacznie się poszerzył, o pokemony z innych regionów, głównie składających się z pokemonów Trujących, Stalowych i Mrocznych.

W anime

Sługusi Zespołu Plazma w anime

Kilku sługusów Plazma pojawiło się w BW112, debiutując w swoim nowym stroju. Ochraniali Colressa, gdy ten prowadził badania na temat kontrolowania pokemonów przy użyciu specjalnych fal dźwiękowych. Po tym jak Trio Zespołu R ukradło jego badania, Colress i sługusi uciekli, włączając opcję autodestrukcji w budynku. Dogonili Zespół R i odegrali się na nich, wysyłając im rakietę ze swojego statku w ich balon, przez co ci błysnęli.

Pojawili się BW118, gdzie zostali wysłani na misję złapania N.

Mieli się pojawić w swoich starszych mundurach, w BW023 i BW024 gdzie mieli stanąć naprzeciw Zespołowi R, lecz odcinki zostały przełożone ze względu na trzęsienie ziemi, które nawiedziło wtedy Japonię.

Pokemony

Magnemite
Magnemite Red Sługusi Zespołu Plazma użyli go przeciwko Ashowi i jego przyjaciołom, by nie weszli do opuszczonego budynku, którego Colress używał jako miejsca badań. Później, w BW119 zostaje użyty przez tych samych sługusów, by odeprzeć Zespół R.

W BW120 inny sługus użył go podczas napaści na Białe Ruiny, razem z Magnezone Brada.

Debiut Ataki
BW112 Bomba Dźwięku


Golbat
Golbat Red Sługusi Zespołu Plazma użyli go przeciwko Ashowi i jego przyjaciołom, by nie weszli do opuszczonego budynku, którego Colress używał jako miejsca badań. Później, w BW119 zostaje użyty przez tych samych sługusów, by odeprzeć Zespół R.

W BW120 inny sługus użył go podczas napaści na Białe Ruiny.

Debiut Ataki
BW112 Kula Cienia


Muk
Muk Red Sługusi Zespołu Plazma użyli Muka do walki z Ashem i jego przyjaciółmi, którzy próbowali powstrzymać sługusów od dostania się do N, Anthea'y i Concordi'i. Muk walczył przeciwko Excadrillowi Iris i został ostatecznie pokonany Mega Podmuchem.
Debiut Ataki
BW118 Bomba Mułu


Liepard (wiele)
Liepard (wiele) Red Sługusi Zespołu Plazma użyli Lieparda do walki z Ashem i jego przyjaciółmi, którzy próbowali powstrzymać sługusów od dostania się do N, Anthea'y i Concordi'i. Liepard walczył przeciwko Pansage'owi Cilana i został ostatecznie pokonany Nasiennym Pociskiem.

W BW120 kilka Liepardów zostało użyte przez sługusów podczas napaści na Białe Ruiny.

Debiut Ataki
BW118 Hiper Promień


Bisharp
Bisharp Red Jeden ze sługusów użył Bisharpa w BW120, podczas napaści na Białe Ruiny.
Debiut Ataki
BW120 nieznane


Zangoose (wiele)
Zangoose (wiele) Red Kilku sługusów użyło wielu Zangoose w BW120, podczas napaści na Białe Ruiny.
Debiut Ataki
BW120 nieznane
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach