Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Różnice Form

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Chociaż istnieje 649 oficjalnie uznanych gatunków Pokémonów, większość członków poszczególnych gatunków jest stosunkowo podobnych do siebie, kilka gatunków Pokémonów ma niezwykłe różnice w wyglądzie pomiędzy członkami. Niekiedy te różnice są czysto kosmetyczne i nie mają wpływu na różnicę w statystykach Pokémona z innymi, jednak kilka Pokémon nie różni się tylko w statystykach, ale także typem, w zależności od ich formy.

Wśród nich jest kilka Legendarnych Pokemonów, których unikatowe formy mogą być zmieniane dzięki swojej woli, i są oficjalnie zapisywane jako "Formy".

Spis treści

Pokémony z różnicami form

Pichu

W Pokémon HeartGold i SoulSilver, alternatywna forma Pichu pojawi się w Lesie Ilex (ale tylko jeśli gracz ma Pichu koloru Pikachu w swojej drużynie). Ten Pichu ma kępkę włosów na końcu lewego ucha, i jest znany jako Kolczasto-uszy Pichu. Statystyki wydajności Kolczasto-uszego Pichu w Pokéathlonie są inne od statystyk normalnego Pichu. Kolczasto-uszy Pichu jest zawsze żeński.

Normalny
Spr 4h 172.png
Kolczasto-uszy
Spr 4h 172N.png

Giratina

Giratina występuje w dwóch formach: Alternatywnej i Podstawowej. W Podstawowej formie występuje w Zniekształconym Świecie lub trzymając Griseous Orb, zaś w alternatywnej w świecie Pokemon.
Zniekształcony Świat albo
Trzymać Griseous Orb
Giratina
Podstawowa forma
Giratina
 Duch  Smok 


Świat Pokémonów
Giratina
Alternatywna forma
Giratina
 Duch  Smok 

Unown

Unown był pierwszym znanym Pokémonem, który ma całkiem wyraźne rózice pomiędzy indywidualnymi gatunkami. Od debiutu gatunku w Generacji II, każdy Unown miałby wygląd podobny do jednego z dwudziestu sześciu liter alfabetu łacińskiego. W Generacji III, gatunek się powiększył o dwie formy, odpowiadające znakowi zapytania i wykrzyknikowi.

A
201A.png
B
201B.png
C
201C.png
D
201D.png
E
201E.png
F
201F.png
G
201G.png
H
201H.png
I
201I.png
J
201J.png
K
201K.png
L
201L.png
M
201M.png
N
201N.png
O
201O.png
P
201P.png
Q
201Q.png
R
201R.png
S
201S.png
T
201T.png
U
201U.png
V
201V.png
W
201W.png
X
201X.png
Y
201Y.png
Z
201Z.png
 !
Unown!.png
 ?
Unown?.png

Meloetta

Meloetta posiada dwie formy: Arii i Piruetu. Zmienić w nie się może za pomocą ruchu Relic Song, którego może ją nauczyć chłopak grający na gitarze w pewnym małym klubie w mieście Castelia

Relic Song
Meloetta
Forma Arii
Meloetta
 Normalny  Psychika 

Relic Song
Meloetta
Forma Piruetu
Meloetta
 Normalny  Walczące 

|}

Spinda

Podobnie jak u Unownów, Spinda posiada wiele wizualnych różnic w swym gatunku, wszystkie mają gdzie indziej umieszczone plamki. Jak litery Unownów, miejsca plamek są generowane na podstawie indywidualnych wartości osobowości, i jak zwykle, nie ma żadnego efektu na statystyki Pokémona. Lecz w przeciwieństwie do Unownów, różnice rzadko się powtarzają, bowiem obliczenia wykorzystujące całości wartości osobowości wskazują, że jest 4.294.967.295 (232 - 1) kombinacji, jednak na każdą grę przypada tylko 524.888 kombinacji (1/8192 ogólnej liczby). Z uwzględnieniem Shiny, kombinacji jest 2 razy tyle.

RSFRLG E DPPtHGSS BW
Plik:Spr 3r 327.png Plik:Spr 3e 327.gif Plik:Spr 4d 327.png 327.png
zh:型态差异
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach