Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Quilava Dawn

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Quilava Dawn
ヒカリのマグマラシ Hikari's Magumarashi
Poké Ball
Quilava Dawn.png
Quilava
Otrzymany jako jajko w odcinku Ale jajo
Wykluty w odcinku Ale jajo!
Miejsce wyklucia Festiwal Johto (Sinnoh)
Ewoluował w odcinku Hikari - Setting off on a New Journey!
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Dawn
Jajko Pokémon Cyndaquil Missingno.
Ten Pokémon był przez niecały odcinków w jajku i 61 odcinków jako Cyndaquil.


Quilava Dawn (jap. ヒカリのマグマラシ Hikari's Magmarashi) - siódmy zdobyty Pokémon Dawn. Wykluł się z jajka i ewoluował z Cyndaquila.

Spis treści

Historia

Jako jajko

Jako jajko

W odcinku Ale jajo! Dawn wygrywa jajko przez pokonanie Lyry. Zespół R je kradnie. Myślą, że to jakiś legendarny Pokémon. Kilka razy im się zaświeciła, ale w końcu bohaterowie zabierają im je. Bohaterowie wracają z jajkiem na miejsce Festiwalu, a gdy są już na miejscu wykluwa się z niego Cyndaquil.

Jako Cyndaquil

Wykluł się pod sam koniec odcinka Ale jajo!. Zniszczył fryzurę Dawn swoimi płomieniami. W odcinku Zagubieni w elektrowni! stoczył swoją pierwszą walkę z Grotlem Asha. Walka została nie rozstrzygnięta. Piplup jest o niego zazdrosny z wzajemnością. Podczas poszukiwań Marilla Lyry bohaterowie zostają zamknięci w jednym z pomieszczeń. Piplup i Cyndaquil stali przed drzwiami waląc w nie. Pikachu Asha wydostaje się z pomieszczenia i razem z Pokémonami Dawn szukają kierownika elektrowni. Zespół R łapie Cyndaquila, ale zostaje uratowany przez Piplupa i Pikachu.

Jako Cyndaquil

W odcinku Dla Jessie wszystko! chce wziąć udział w pokazach, ale Dawn mówi, że od dawna przygotowywała występ i następnym razem Cyndaquil weźmie udział. W następnym odcinku w parze z Monferno Asha brał udział w dwu walce przeciwko Croconawowi Khoury'ego i Chikoricie Lyry. Dzięki kombinacji Kręgu Ognia i Miotacz Płomieni wygrywają bitwę.

W odcinku Podwójny trening, był używany w podwójnej bitwie wraz z Mamoswinem Dawn. Podczas tej walki narodziła się kombinacja "Płomienia Lodu". Niestety ta kombinacja nie była jeszcze dopracowana. Na ich nieszczęście kombinacja Magicznego Liścia Leafeona i Psychiki Kirliy pokonała Pokémony Dawn.

Dopiero w odcinku Wielki bis! wziął udział w pokazach. Razem z Mamoswine'em walczyli w drugiej rundzie pokazów. W finale walczyli z Pluslem i Minumem Ursuli. Na początku dobrze im szło. Później nie mogli używać innych ataków niż Prędkość i Usunięcie przez Bis Plusla i Minuna. Chociaż byli unieruchomieni przez długi czas to i tak wygrali pokazy Daybreak Town.

W odcinku Zaczynamy Pierwszą Rundę! w parze z Buneary Dawn przeszli apel Wielkiego Festiwalu Sinnoh. W odcinku Kiedy los zatacza koło... walczył w parze z Buneary Dawn w półfinale Wielkiego Festiwalu Sinnoh przecowko Carnivine'owi i Seviperowi Jessiliny. Z łatwością wygralii.

Rywalizacja Piplupa i Cyndaquilla Dawn

Ponownie pojawia się w odcinku Hikari - Setting off on a New Journey! ćwiczył z Dawn nowe ruchy na Pokazy. Później walczy w parze z Piplupem Dawn przeciwko Glameowi i Umbreonowi Johanny. Podczas walki używają kombinacji Kręgu Ognia i Wiru Wodnego, który im nie wychodzi. Walka zostaje przerwana gdyż Piplup zaczyna walczyć z Cyndaquilem. Razem z Dawn, jej Piplupem i Shinko szukali Chimchara i Piplupa, którzy uciekli z Labolatorium Profesora Rowana. Wszystkie Pokémony Dawn, Dawn, Shinko i uciekinierzy z Labolatorium zostali uwięzieni przez Strzał Siecią Ariadosów. Cyndaquil przyjmuje na siebie Trującego Żądła, który był skierowany na Shinko. Wtedy Cyndaquil ewolouuje.

Jako Quilava

Quilava i Dawn

Ewoluował w odcinku Hikari - Setting off on a New Journey!, aby uratować wszystkich z rąk Ariadosów. Z łatwością pokonuje wszystkie. Później uwalnia Pokémony, Dawn i Izzy. Dawn zabiera go (Jak wszystkie inne Pokémony) do Hoenn na pokazy. Po ewolucji nauczył się Erupcji.

Ponownie pojawił się w odcinku Piplup, Pansage I Zaskakujące Spotkanie! wraz ze wszystkimi Pokemonami Dawn. W tedy Ash dowiaduje się o jego ewolucji. Ponownie pojawia się w odcinku Żegnaj, Pucharze Juniorów - Witaj Przygodo!, gdzie walczył z Pikachu Asha podczas bitwy pożegnalnej Dawn. Na początku Quilava uniknął Szybki Atak Pikachu za pomocą Prędkości, a potem zatrzymał Elektro Kulę nowo nauczonym Miotaczem Płomieni. Później Quilava pokrył pole bitwy Ścianą Dymu, zatrzymując Pikachu i jego Stalowy Ogon, a Poke-mysz wylądowała w Miotaczu Płomieni. Po zderzeniu Kręgu Ognia i Szybkiego Ataku, Cynthia przerwała bitwę ogłaszając remis.

Charakter

Cyndaquil okazujący więź z Dawn

Ponieważ wykluł się z jajka, Quilava natychmiast nawiązał silną więź z Dawn. Spowodowało to rywalizację pomiędzy Piplupem i nim. Często walczyli ze sobą o uwagę Dawn. Przed swoim debiutem w Pokazach, dawał do zrozumienia, że chce w nich wziąć udział jak w Dla Jessie wszystko!. Quilava rozwinął swoją miłość Pokazów i często pokazywał Dawn własne kombinacje ruchów.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Krąg Ognia Zagubieni w elektrowni! Dawn's Quilava Flame whel.jpg
Zasłona Dymna Zagubieni w elektrowni! Dawn's Quilava Smoke Screen.jpg
Prędkość Zagubieni w elektrowni! Dawn's Quilava Swift.jpg
Erupcja Hikari - Setting off on a New Journey! Quilava Eruption.png
Miotacz Płomieni Żegnaj, Pucharze Juniorów - Witaj Przygodo! Dawn's Quilava Flamethrower.jpg

Poziom:co najmniej 57

Ruchy improwizacyjne

Płomień lodu

Ciekawostki

  • Z wszystkich Jajek Pokemonów posiadanych przez głównych bohaterów, Quilava wykluł się z jajka w tym samym odcinku, w którym Dawn dostała jajko.
  • Quilava jest jedynym Pokémonem należącym do głównego bohatera, który ewoluowały w odcinku Side Story.

Pokrewne artukuły

Pokrewne artykuły do strony Quilava Dawn to Cyndaquil i Quilava

Pokemony Dawn

Dawn Piplup.png Dawn Buneary.png PachirisuDawn.png Dawn Mamoswine.png Quilava Dawn.png Dawn Togekiss.png
Piplup Buneary Pachirisu Mamoswine Quilava Togekiss
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach