Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Quilava Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Asha Quilava
サトシののゴウカザル Satoshi's Magmarashi
Poké Ball
Ash Quilava.png
Quilava
Debiut w odcinku Polowanie
Miejsce złapania Droga 33
Ewoluował w odcinku Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Profesorem Oakiem
Cyndaquil Quilavą
Ten Pokémon spędził 507 odcinków jako Cyndaquil.

Quilava - pokemon Asha. Ewoluował z Cyndaquila.

Spis treści

Historia

Cyndaquil

Jako Cyndaquil

Na początku jest trochę słaby i leniwy. Jednak dzięki treningowi z Ashem udaje mu się opanować moc. Ash często z niego korzysta w walkach o odznakę, ponieważ pojawił się w pięciu z nich.

Ash złapał go w odcinku Polowanie. Starał się o niego również Koji, jednak udaje się to Ashowi, gdy Cyndaquill spalił maszynę zespołu R.

Został użyty do walki o odznakę z Bugsym w odcinku Pogonić robala, ponieważ miał przewagę nad typem robaka. Walczył ze Spinarakiem, ale nie mógł rozpalić ognia na swoich plecach. Gdy został spowolniony Strzałem Siecią i został osłabiony Trującym Ukłuciem, Ash wycofał go, jednak potem musiał walczyć z Scytherem, gdyż był to ostatni pokemon Asha. Wtedy jednak uruchomił swój ogień, ale Miotacze Płomieni nie były skuteczne gdy Scyther się kręcił. Na szczęście Ash kazał Cyndaquillowi zaatakować tym atakiem od góry, przez co temperatura Scythera zaczęła wzrastać po czym robak zaczął się palić. Scyther został pokonany, a Ash zdobył odznakę ulu dzięki Cyndaquilowi.

W odcinku Ciężkie walki, Ash spotyka Miki, ta chce walczyć z jego ognistym pokemonem, Cyndaquil nie dawał sobie rady ze Skarmory'm, ale pojedynek został przerwany przez Zespół R. Wtedy Ash postanowił potrenować go. Po pokonaniu kilku Beedrilli i opanowaniu ognia, Cyndaquil był już gotowy do rewanżu. Skarmory osłabił Cyndauila Stawowym Skrzydłem, ale sam mocno stracił na zdrowiu dzięki Miotaczowi Płomieni. Kiedy stalowy ptak upadł na ziemię, Cyndaquil wygrał dzięki Akcji.

Kiedy nadszedł czas na zdobycie trzeciej odznaki Johto, Ash wyzwał do walki Whitney lecz ta zapomniała, jak dotrzeć do jej sali. Gdy już dotarli do sali, rozpoczęli bitwę. Pierwszym jej pokemonem była Nidorina, a Ash wybrał wtedy do walki Cyndaquila. Ten z łatwością pokonał Nidorina'e, jednym Miotaczem Płomieni. Następnym pokemonem Whitney był Clefairy. Cyndaquil cierpliwie czekał, aż ta użyje Metronomu, lecz zmienił się on w Pluskanie. Cyndaquil przestraszył Clefairy Miotaczem Płomieni, pokonując ją. Jednak z trzecim przeciwnikiem Cyndaquil nie poradził sobie, gdyż Miltank użyła dwa razy Beczki pokonując Cyndaquila. Następnie Cyndaquil pojawił się w odcinku Starcie w mleczarni, gdzie pił mleko Miltank'ów, zatrzymał robot Zespołu R i walczył w rewanżu Asha z Whitney, ale wtedy też został pokonany przez kilka Beczek Miltanka.

Pojawił się w walce Asha z Morty'm w odcinku Od ducha do ducha. Pokonał Gastly'ego wbiegając na jego język i używając Akcji. Po Gastly'm był Haunter, ten zablokował ucieczkę Cyndaquilowi, ale ten zranił go używając Prędkości. Następnie Haunter chciał go Zahipnotyzować, ale nie trafił gdyż Cyndaquil rozprzestrzenił ciemną chmurę dymu. W tym czasie Haunter złapał go, i pokonał Lizamniem.

Ash i Cyndaquil

Ash wybrał go do walki również z Steelixem Jasmine w odcinku Nerwowy Steelix, który zrobił tornado z Burzy Piaskowej, uodparniając się od Miotacza Płomieni. Potem korzystając z Tunelu zniknął z oczu Cyndaquila, a następnie wyskoczył i zaatakował Stalowym Ogonem. Cała walka powtórzyła się, a potem Steelix uderzył Stalowym Ogonem, ale wtedy Cyndaquil użył zasłony dymnej i schował się w jednej z dziur wykopanych przez Steelixa. Ten dostał Miotaczem Płomieni, a potem wybawił Cyndaquila z kryjówki Stalowym Ogonem. Cyndaquil użył Miotacza Płomieni, ale znów Burza Piaskowa osłaniał Steelixa, lecz wtedy ognisty pokemon nie przestawał i rozgrzał Steelixa pokonując go.

Ostatnią odznakę, którą Ash zdobył między innymi dzięki niemu wywalczył w odcinku Trzymaj się Pryce. Walczył przeciwko Dewgongowi Pryce'a, użył Miotacza Płomieni, ale jego przeciwnik schował się w wodzie, po czym zamroził Cyndaquila Lodowym Prmieniem. Gdy Dewgong powtarzał atak, Cydaquil rozmroził się dzięki ogniowi na swoich plechach. Dewgong użył Promienia Zorzy Cydaquil odskoczył i zanurkował w wodzie. Dewgong wskoczył do wody za Cyndaquilem, wydawało się wtedy, że wodny pokemon ma tam przewagę, ale jednak Cyndaquil dał sobie radę i zakończył bitwę Prędkością. Gdy Pryce wezwał do walki Piloswine, ten użył Zamieci, która wyrzuciła Cynaquila w słup lodu. Wtedy Cyndaquil został pokonany.

Ash wezwał go w Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!, by potrenować i wybrać pokemony do ligi Sinnoh. Przy błysku zespołu R, Poke Balle Asha wyleciały w powietrze, łącznie z tym w którym on się znajdował. Cyndaquill wyszedł z niego, po czym znalazł go Zespół R i zaczął ścigać. Wtedy okazało się że umiał Krąg Ognia. Po podpaleniu robrota Zespołu R, ewoluował.

Quilava

Po ewolucji nauczył się Erupcji, za pomocą której wyrzucił w powietrze robota Zespołu R.

Został również użyty w Lidze Sinnoh, w walce z pokemonami Nando. Walczył z jego Armaldo, gdzie okazało się że zna Powietrznego Asa. Pokonał nim Armaldo, ale sam wtedy przegrał. Po wygranej Asha nad Nando zostaje odesłany do Oaka.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Miotacz Płomieni Polowanie
Akcja Polowanie
Przyspieszenie Ciężkie walki!
Zasłona Dymna Ciężkie walki!
Prędkość Od ducha do ducha
Szybki Atak Trzymaj się Pryce
Krąg Ognia Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!
Erupcja Spotkanie ze starymi przyjaciółmi! As qui e.jpg
Powietrzny As Ligowe emocje! Qui.jpg

Poziom: co najmniej 68

Ciekawostki

  • Quilava jest jedynym ognistym starterem Asha, który nie został wcześniej porzucony przez swojego pierwszego trenera (ale za to został uchroniony przed "złym" trenerem, przez to że złapał go Ash).
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach