Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Potion

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Potion (ang. mikstura) - typ przedmiotu służący do leczenia ran Pokémonom. Ma postać aerozolu. W grach może być użyty do leczenia zarówno w trakcie, jak i poza walką. Jest do zakupienia w prawie każdym Poké Sklepie, czasami za pomocą Itemfindera możemy go znaleźć także na ziemi.

Spis treści

Potionico.gif Potion

Potion w TCG.

Podstawowy potion jest koloru fioletowo-białego i kosztuje PokeDolar.gif300. Jego możliwości lecznicze sięgają 20 HP.

Super-potion.gif Super Potion

Super Potion - Potion o zwiększonych możliwościach leczniczych. Jest koloru pomarańczowego lub czerwonego. Kosztuje PokeDolar.gif700. Jego możliwości lecznicze sięgają 50 HP.

Hyper potion.png Hyper Potion

Hyper Potion w TCG.

Hyper Potion - Potion o znacznie zwiększonych możliwościach leczniczych. Jest koloru różowego. Kosztuje PokeDolar.gif1500. Potrafi uleczyć aż 200 HP.

Max-potion.gif Max Potion

Max Potion - najlepszy ze zwykłych potionów. Leczy wszystkie utracone PŻ i kosztuje aż PokeDolar.gif2500. Max Potion różni się wyglądem od innych potionów. Można sprzedać za PokeDolar.gif1250.

Full-restore.gif Full Restore

Full Restore - przedmiot łączący cechy Max Potiona i Full Heal. Leczy wszystkie utracone punkty życia i uwalnia od paraliżu, zatrucia, snu, poparzenia i odmrożenia. Wyglądem przypomina Max Potion, z tym, że jest koloru zielonego. Jego cena to PokeDolar.gif3000.

Secret potion.png Secret Potion

Secret Potion - specjalny potion użyty w grach z serii G/S/C/HG/SS do uleczenia chorego Ampharosa Jasmine, Amphy'ego. Można go znaleźć w sklepie w mieście Cianwood. Ten sam Potion pojawia się w grach D/P, gdzie służy do wyleczenia stada Psyducków stojących w przejściu z bólu głowy w pewnym momencie gry.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach