Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pokemon pseudo legendarny

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pokemon Pseudo-legendarny - Fanowskie określenie nadawane niektórym Pokémonom, które posiadają Trzy postaci ewolucji oraz podstawową sumę statystyk powyżej 600. Sama nazwa pochodzi od greckiego przedrostka Pseudo-, oznaczającego mniej-więcej tyle co fałszywy. Zatem miano Pseudo-Legendarnego Pokémona otrzymuje z reguły Nie-Legendarny Pokemon, o trzech formach ewolucyjnych oraz bardzo wysoką pulą podstawowych statystyk. Najczęściej największą pulę punków u Pokémona Pseudo-Legendarnego można zaobserwować w statystyce Ataku lub Sp. Ataku.

Lista Pokémonów Pseudo-Legendarnych

Poniżej znajduje się lista wyróżnianych obecnie sześciu Pokémonów z mianem Pseudo-Legendarnych. Ustawione one są rosnąco od generacji, w której zostały wprowadzone. Zostały również wpisane informacje na temat typu Pokémona oraz jego drogi ewolucyjnej.

149.png
Dragonite
Smok Lot
Dragonair Dragonair
Smok
Dratini Dratini
Smok
248.png
Tyranitar
Kamień Mrok
Pupitar Pupitar
Kamień Ziemia
Larvitar Larvitar
Kamień Ziemia
373.png
Salamence
376.png
Metagross
Smok Lot Stal Psychika
Shelgon Shelgon Metang Metang
Smok Stal Psychika
Bagon Bagon Beldum Beldum
Smok Stal Psychika
445.png
Garchomp
Smok Ziemia
Gabite Gabite
Smok Ziemia
Gible Gible
Smok Ziemia
635.png
Hydreigon
Mrok Smok
Zweilous Zweilous
Mrok Smok
Deino Deino
Mrok Smok

Charakterystyka

Najczęściej w regionalnym PokéDex'ie linia ewolucyjna tamtejszej Pseudo-Legendy znajduje się tuż przed, lub tuż za Legendarnym trio. W Kanto Dex'ie pierwsza postać ewolucyjna tamtejszej Pseudo-Legendy - Dratini - zajmuje miejsce zaraz po ostatnim ze Skrzydlatych Miraży; Moltresie. Sytuacja jest podobna w numeracji wg. Johto Dexu; zaraz po trójce Legendarnych Bestii wpisana jest linia ewolucyjna Dratiniego, po której występuje linia ewolucyjna Larvitara. Nieco bardziej podobna do sytuacji z Johto Dexu jest sytuacja w Hoenn Dexie, gdzie najpierw mamy linię ewolucyjną Bagona, następnie linię ewolucyjną Belduma, a po niej Legendarne golemy. Od tej tradycji oderwały się jednak generacja IV i V; w Sinnoh Dexie rodzina ewolucji Gible'a jest dosyć oddalona od Tria Kreacji, zaś w Unova Dexie rodzinę ewolucyjną Deino od Trójcy Muszkieterów oddziela Larvesta i Volcarona.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach