Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pokémon Stadium

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Pokemon Stadium gra cRPG z serii Pokémon. Gra została stworzona przez firmę Nintendo na konsolę Nintendo 64. Premiera jej miała miejsce 30 kwietnia 1999 roku - Japonia, 29 lutego 2000 roku - Ameryka Północna i 31 grudnia 2000 roku - Europa

Opis

W wersji tej do wyboru były tylko 42 Pokémony, zamiast 151 dostępnych w grach Pokémon Red/Blue/Yellow. Pozostałe Pokémony były widoczne w Pokédeksie, ale brakowało do nich animacji i nie można ich było użyć w grze. Pierwotnie ta gra miała być przeznaczona na Nintendo 64DD, ale po komeryjnym niepowodzeniu tej konsoli, wydano ją w formie kartridża dla Nintendo 64, wyłącznie w Japonii. Gra była krytykowana za wysoki poziom trudności.

Gra Pokémon Stadium nie posiada fabuły. Postęp w grze możemy uzyskać przez wygrywanie Pucharów (Cups) na Stadionie i ukończenie Gym Leader Castle. Po wygraniu wszystkich Pucharów i przejściu Gym Leader Castle pojawia się Mewtwo nad Stadionem. Pokonanie Mewtwo odblokowuje 2 rundę, w której gracz ponownie musi przejść Stadion, Gym Leader Castle i pokonać Mewtwo, co kończy grę.

Stadion

Turnieje Pokémonów odbywają się na Stadionie. Można wziąć udział w 4 Pucharach (Cups). Gracze wybierają zespół złożony z 6 Pokémonów, w dowolnej kombinacji wypożyczonych Pokémonów i Pokémonów zaimportowanych z gry z Game Boya. Każda runda składa się z 8 walk 3-na-3 Pokémony, a Poké i Prime Cups składają się z 4 rund, nazwanych po Poké Ballach (Poké Ball, Great Ball, Ultra Ball, Master Ball), które muszą zostać wygrane, aby zdobyć Puchar.

  • Pika Cup: Do walki można używać Pokémonów na poziomach 15 do 20.
  • Petit Cup: Do walki można używać podstawowych Pokémonów na poziomach 25 do 30, które spełniają określone warunki odnośnie wielkości i wagi. Jest to najbardziej restrykcyjny Puchar.
  • Poké Cup: Do walki można używać Pokémonów na poziomach 50 do 55.
  • Prime Cup: Do walki można używać Pokémonów na dowolnym poziomie. Wszystkie Pokémony przeciwników mają poziom 100.


Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach