Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pokémon Red

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pokémon Red Version
ポケットモンスター 赤 Pocket Monsters Red
Pokemon red box.jpg
Bag Brak Sprite.png
Pudełko gry ukazujące Charizarda
Informacje
Generacja: I
Platforma: Game Boy, Game Boy Color, Game Boy Advance Classic, Game Boy Advance SP
Kategoria: RPG
Liczba graczy: 1-2
Wydanie
Japonia: 27 lutego 1996
Ameryka Północna: 30 września 1998
Australia: 1 listopada 1998
Europa: 1 października 1999
Korea Południowa: N/A

Pokémon Red (właściwie Pokémon Red Version) - Pierwsza gra z serii gier Pokémon wydana w Japonii razem z Pokémon Green Version. Natomiast w USA wydana razem z Pokémon Blue Version. Gra pozwala nam wcielić się w postać chłopca o imieniu Red/Satoshi/Ash, który wyrusza w swoją podróż po świecie Pokemon. Celem naszej wyprawy jest złapanie wszystkich 151 gatunków Pokemonów, zdobyciu 8 odznak, które pozwolą nam na późniejszą walkę z Elitarną Czwórką oraz pokonanie mafijnej organizacji jaką jest Zespół R.


Różnice pomiędzy wersją japońską a amerykańską

Ponieważ Pokémon Green nie został nigdy wydany poza granicami Japonii wersje amerykańskie i wersje japońskie Pokémon Red oraz Pokémon Red różnią się od siebie. Amerykańskie wydanie gry bazuje na grafice z japońskiego Pokémon Blue oraz posiada ekskluzywne Pokemony występujące w japońskim Pokémon Red.

Natomiast amerykański Pokémon Blue bazuje na grafice z japońskiego Pokémon Blue oraz posiada ekskluzywne Pokemony występujące w japońskim Pokémon Green.

Zmianie uległy też nazwy postaci. W japońskiej wersji główny bohater nazywa się Red/Satoshi a jego przeciwnik Green/Shigeru gdy w wersji amerykańskiej nazywają się Red/Ash oraz Blue/Gary. Zmianie uległy też nazwy miast oraz miejsc, nazwy odznak oraz nazwy Pokémonów.Łączność pomiędzy grami

Głównym założeniem gier z serii Pokemon jest wymiana pomiędzy graczami. Dzięki podłączeniu dwóch konsol Game Boy przy pomocy Link Cable oraz posiadaniu dwóch różnych wersji gier możemy wymieniać się naszymi Pokemonami i toczyć walki z żywym przeciwnikiem. Jest to konieczne do skompletowania całego PokeDexu ponieważ niektóre Pokémony występują tylko w wybranych grach i ewoluują przez wymianę. Pokémon otrzymany z wymiany zdobywa też więcej doświadczenia za wygrane walki jednak może nas nie słuchać jeśli nie posiadamy wybranych odznak. Niestety wymiany pomiędzy różnymi wersjami językowymi nie są możliwe ponieważ gry nie posiadają możliwości tłumaczenia ataków czy nazw kieszonkowych stworków.Ekskluzywne Pokémony

Zarówno w wersji japońskiej jak i amerykańskiej ekskluzywne Pokémony nie różnią się pod względem gatunkowym.To jest tylko zalążek artykułu. Jeśli drażni cię niedobór informacji – rozbuduj go.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach