Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pokémon GO

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pokémon GO
Pokémon GO
Pokemon Go Logo.png
Logo Pokémon GO
{{{name2}}}
[[File:{{{boxart2}}}|200px]]
{{{caption2}}}
{{{name3}}}
[[File:{{{boxart3}}}|200px]]
{{{caption3}}}
Podstawowe informacje
Platforma: iOS, Android
Kategoria: Rzeczywistość rozszerzona
Gracze: 1+
Łączność: N/A
Developer: Niantic, Inc.
Wydawca: Niantic, Inc.
Daty wydania
Japonia: 22 Lipca 2016
Ameryka Północna: 6 Lipca 2016
Australia: 6 Lipca 2016
Europa: 13 Lipca 2016
Korea Południowa: N/A
Chiny: N/A
Polska: 16 Lipca 2016

Pokémon Go – darmowa gra miejska należąca do gatunku gier fabularnych, korzystająca z technologii rzeczywistości rozszerzonej, stworzona przez firmę Niantic i wydana w lipcu 2016 roku. Dzięki wykorzystaniu technologii rzeczywistości rozszerzonej, gracz wyposażony w smartfon z kamerą ma możliwość „chwytania” pokémonów, pojawiających się na jego ekranie. Używa technologii GPS do ustalenia lokalizacji gracza, a także aparatu do generowania świata rozszerzonej rzeczywistości. Pokémon Go jest oparty na modelu free-to-play, gracz ma możliwość zakupienia dodatkowych elementów poprzez mikropłatności.


Pokemongo0324-610.jpg

Rozgrywka

Po pierwszym uruchomieniu gry gracz ma możliwość stworzenia swojego wirtualnego awatara; do wyboru są między innymi kolor włosów, skóry, oczu, a także ubiór. Po stworzeniu postaci gracz zostaje zlokalizowany na mapie świata za pomocą technologii GPS, a na mapie generowane są obiekty, takie jak sale walk Pokémon, Pokéstopy, a także pokémony, gdy tylko gracz zbliży się do niego na odpowiednią odległość. Awatar zmienia swoje położenie na mapie, gdy gracz porusza się w realnym świecie.

W przeciwieństwie do innych gier z serii gracz nie musi walczyć z pokémonem, aby go złapać. Żeby tego dokonać, należy rzucić pokéball w odpowiednie miejsce i z odpowiednią siłą. Po złapaniu pokémona gracz otrzymuje pył i cukierki, które służą do podnoszenia siły bojowej pokémonów, cukierki dodatkowo służą do ewolucji w kolejne stadium rozwoju. Siła bojowa to specjalny wskaźnik, który określa moc pokémona; im wyższy poziom ma gracz, tym większą ma szansę na znalezienie pokémonów o wyższej wartości siły bojowej.

Gracz otrzymuje doświadczenie za aktywność w grze, po zdobyciu piątego poziomu doświadczenia ma możliwość walki z liderami sal, a także dołączenia do jednej z trzech drużyn. Po dołączeniu do jednej z drużyn gracz może przejmować sale nienależące do jego drużyny.


Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach