Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pokémon Black i White

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pokémon Wersje Black i White
ポケットモンスターブラック ポケットモンスターホワイト Poketto Monsutā Black & White
Black box EN-US.png
White box EN-US.png
Logo gry ukazujący ikonę Reshirama i Zekroma
Informacje
Generacja: V
Platforma: Nintendo DS
Kategoria: RPG
Liczba graczy: 1-4
Wydanie
Japonia: 18 września 2010
Ameryka Północna: 6 marca 2011
Australia: 10 marca 2011
Europa: 4 marca 2011
Korea Południowa: 21 kwietnia 2011

Pokémon Wersja Black (Japanese: ポケットモンスター ブラック Pocket Monsters Black) i Pokémon Wersja White (Japanese: ポケットモンスター ホワイト Pocket Monsters White) są głównymi połączonymi wersjami Generacji V.

Black i White podążają za trendami ustanowionymi przez poprzednie gry w seriach. Dwaj postacie (jeden męski i druga żeńska) podróżują po nowym regionie, Unova, w swej podróży Pokémon. Ten region jest zamieszkiwany przez różne gatunki Pokémonów, ale w przeciwieństwie do poprzednich gier, w Generacji V można zdobyć te z poprzednich generacji tylko po pokonaniu Elitarnej Czwórki.

Historia

Gra zaczyna się w Miasteczku Nuvema w pokoju gracza z Cheren, przyjacielem z dzieciństwa. Profesor Juniper zostawia tam pudełko z prezentem dla nich obu i Bianci, innej przyjaciółki gracza, która przybiega póżniej. Pudełko zawiera trzy Pokémony, które może wybrać gracz. Po wybraniu swego partnera, Bianca proponuje graczowi walkę. Kiedy walka jest skończona, pokój staje się pobojowiskiem. Cheren leczy zarówno Pokémony gracza jak i Bianci, i potem zaczyna walczyć z graczem. Jeśli gracz przegra z Cheren, będzie napawać się zwycięstwem. Wtedy cała trójka schodzi na dół, a Cheren i Bianca opuszczą dom, podczas gdy matka gracza wyleczy Pokémony.

Gracz odwiedza dom Bianci, gdzie ona i jej ojciec kłócą się o podróż Bianci. Bianca wybiega z domu, a gracz podąża za nią do laboratorium Profesor Juniper, gdzie Cheren będzie czekał. W laboratorium, Profesor Juniper daje graczowi szansę nadania imienia swego startera, i daje całej trójce Pokédexy. Po opuszczeniu laboratorium, zostają powitani przez matkę gracza, która daje każdemu z nich Mapę Regionu.

Od tego momentu, gracz może rozpocząć przygodę podróży poprzez region Unova. W czasie drogi, gracz będzie walczył z ośmioma Liderami Sal, podczas póbowania skompletowania Pokédexu. Po zdobyciu wszystkich ośmiu odznak, gracz może ruszyć do Ligi Pokémon, by walczyć z Elitą Czterech i Mistrzem.

Jednakże, przygoda nie idzie zgodnie z planem, jako że Zespół Plazma będzie ci stawała na drodze do Ligi Pokémon. Gracz będzie musiał walczyć z N, liderem złej organizacji. Jeden z Siedmiu Mędrców, Ghetsis, ma inne plany niż jego lider. Gracz musi więc pokrzyżować plany tej dwójki i uratować region Unova przed katastrofą.

Jednak w przeciwieństwie do poprzednich gier, gracz nie może walczyć z Mistrzem regionu Unova, po pierwszym pokonaniu Elitarnej Czwórki; zamiast tego, będzie walczył z N. Po pokonaniu go, obiecuje, że już nie oddzieli świata ludzi od świata Pokémonów.

Po pokonaniu N i Ghetsis, gra się nie kończy, gdyż są dalsze misje do wypełnienia, jak złapanie innych legendarnych Pokémonów w grze, zrewanżować się z Elite Four i walczyć z ich mistrzem, Adeku, i znalezienie siedmiu mędrców, którzy są w różnych miejscach regionu Unova.Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach