Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Piplup Dawn

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Piplup Dawn
ヒカリのポッチャマ Hikari's Pochama
Poké Ball
Dawn Piplup.png
Piplup
Debiut w odcinku Pierwsza podróż
Miejsce złapania otrzymany od Profesora Rowana
Płeć samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Dawn
Piplup
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Piplup - Starter Dawn. Jest płci męskiej.

Historia

Piplup powstrzymujący swoją ewolucje

Mimo zaciętej postawy i pychy, na początku był dość słaby. Seviper Jessie łatwo pokonał startera w swojej pierwszej walce. Jednak urósł w siłę od tego czasu, pomagając Dawn złapać Buneary w odcinku Wszystkie oczy na Buneary, jak również Buizela w Polowanie na Buizela!. Był jednak łatwo pokonany przez Piloswine'a w odcinku Płochliwy przyjaciel!.

Piplup jest głównym partnerem Dawn, używanym więcej niż którykolwiek z innych jej Pokémonów. Pomógł Dawn wygrać pierwsze dwie wstążki w Sinnoh. Piplup wydaje się być bardzo konkurencyjny, zawsze stara się przezwyciężyć przeciwności, zaimponować właścicielce i uzyskać jej najszersze uwagi. Często próbuje spokojnie porozmawiać z wrogami, a nie tylko atakować ich, jak widać na przykład w odcinku Miejsce postoju Psyducków.

Wykazano, że Dawn i Piplup mają silny związek ze sobą. W odcinku Powitajmy bohaterów!, Piplup pomógł Dawn odzyskać wiarę w siebie, strzelając jej w twarz Bąbelkowym Promieniem. Dwa odcinki później, w odcinku Strategia z uśmiechem, Piplup ledwo pokonał Glaceona May i zdobył dla Dawn Wstążkę Pucharu Wallace'a.

W odcinku Płochliwy przyjaciel!, Piplup okazał się nieugięty i bardzo pewny siebie. Próbował własnymi siłami zatrzymać Piloswine'a, jednak każda próba spowodowała wystrzelenie w niebo i nokaut. Pomimo tego stał na nogach do czasu, gdy całkowicie został wyeliminowany. Starał się ponownie zatrzymać Piloswine'a, który przekształcił się już w Mamoswine'a, ale wynik był znowu taki sam.

W odcinku Wiecznie młody w imię miłości, Piplup rozpoczął proces ewolucji. Jednak wkrótce okazało się, że Piplup nie chciał poddać się transformacji w Prinplupa. Po spotkaniu z Zespołem R, Dawn dała Piplupowi Kamień Młodości, aby zapobiec ewolucji.

Piplup z Cyndaquilem

W odcinku Historia na trzy serca, Piplup zakochał się w Marill, jednak dziki Elekid walczył z nim o jej uczucia. Kiedy trzy Pokémony zostały oddzielone od Dawn i innych, Piplup próbował pomóc Marill, ale wydawało się, że Elekid zyskał przewagę. Kiedy pojawił się Zespół R i zdobył Marill, zarówno Piplup jak i Elekid współpracowali, aby ją ocalić. Kiedy Marill została uratowana, zdecydowała się pójść z Elekidem i opuściła Piplupa ze złamanym sercem.

W odcinku Domowa strategia, walczył z Glameowem i Umbreonem Johanny wraz z Pachirisu w podwójnej bitwie. On i Pachirisu próbowali wszelkich starań, ale po prostu nie byli wystarczająco silni, aby pokonać Glameowa i Umbreona, co doprowadziło do przegranej Dawn.

Strój Piplupa uszyty przez Dawn do kibicowania Ashowi

Od czasu, gdy Gible Asha zadebiutował w odcinku Meteorowy zawrót głowy!, Piplup stał się celem Draco Meteoru Gible'a, najczęściej przez przypadek. W odcinku Gdzie jesteś, Piplup?, Piplup uciekł od grupy w związku z przypadkowym uderzeniem ataku, jednak te wydarzenia przyczyniły się do nauczenia przez niego Hydro Pompy. W odcinku Podwójny Ditto Dramat!, Draco Meteor był używany do odróżnienia prawdziwego Piplupa.

Piplup został użyty w rundach apelowych w Pokazach Daybreak, wraz z Buneary. Dzięki nim udało się dojść Dawn do rund walk.

W odcinku Wielki bój o zwycięstwo!, Piplup został użyty wraz z Togekiss w finale Wielkiego Festiwalu Sinnoh przeciwko Gallade'owi i Glameowowi Zoey. Mimo wymyśleniu nowych połączeń przegrali w ostatniej sekundzie.

Na bitwę Asha i Paula w odcinku Rozpracujmy przeciwnika!, Dawn wykonała Piplupowi nowy strój zamiast zwykłego stroju cheerleaderki.

W odcinku Wspomnienia utkane są ze szczęścia!, Piplup wpadł w furię i uciekł od grupy, ponieważ nie mógł pogodzić się z faktem, że Ash, Brock i Pikachu wyjeżdżają. Jednak Dawn i wszyscy pocieszali go mówiąc, że będą przyjaciółmi do końca.

Ponownie pojawia się w SS024, gdzie był używany do walki z Glameowem i Umbreonem Johanny w parze z Cyndaquilem. Ale kiedy Piplup i Cyndaquil użyli kombinacji Wiru Wodnego i Kręgu Ognia - bitwa został zatrzymana.

Wzajemna niechęć Oshawotta i Piplupa
Wzajemna wrogość Oshawotta i Piplupa

Pojawia się w Unovie w W Imię Miłości Meloetty!, gdzie razem z Dawn czeka na Asha w willi Cynthi. W następnym odcinku ponownie spotykają się z Ashem, oraz poznają Iris i Cilana. Piplup zakochał się w Meloetcie, która śledziła Asha od Virbank. Znalazł w Oshawocie rywala, przez to, iż Oshawott również był zadurzony w jego wybrance. Później Piplup walczył z Pansage'em Cilana, gdzie ujawnił, że zna Lodowy Promień i Pneumatyczne Dziobanie, robiąc na Meloetcie wielkie wrażenie. Piplup również zapoznał się ze wszystkimi innymi pokemonami, kiedy zostały wypuszczone z pokeballi. W Wyprawa Na Wyspę Onixa! podczas walki z Onixami ujawnił że zna Taran.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Bąbelkowy Promień Pierwsza podróż Piplup Dawn BubbleBeam.png
Czekanie Pierwsza podróż Piplup Bide.png
Dziobanie Pierwsza podróż Piplup peck.png
Wir Wodny Przedpokazowa trema Piplup whirlpool.png
Pompa Wodna Gdzie jesteś Piplup?! Piplup Dawn Hydro Pump.png
Pneumatyczne Dziobanie Piplup, Pansage I Zaskakujące Spotkanie! Piplup Dawn Drill Peck.png
Lodowy Promień Piplup, Pansage I Zaskakujące Spotkanie! Piplup Dawn Ice Beam.png
Taran Wyprawa Na Wyspę Onixów! Dawn Piplup Headbutt.png

Poziom: co najmniej 55

Ruchy improwizacyjne

  • Kula Baniek - Atak ten, został wykorzystany w Wielki bój o zwycięstwo!, najpierw Togekiss używa Kuli Aury, a następnie Piplup używa Bąbelkowego Promienia, otaczając bąbelkami Kulę Aury.
  • Wir Aury - Ta kombinacja została wykorzystana w Wielki bój o zwycięstwo!. Na początku Piplup używa Wiru Wodnego, a już zaraz po nim, Togekiss wystrzeliwuje Kulę Aury prosto w Wir, tworząc piękny i lśniący Wir Aury.
  • Rakietowa Formacja - Była stosowana w ostatecznej bitwie w Wielkim Festiwalu Sinnoh. Togekiss używa Podniebnego Ataku mając Piplupa na plecach, który używa Dziobania.
  • Kombinacja Bąbelkowego Promienia i Prędkości - Była stosowana w SS024. Najpierw Piplup siada Cyndaquilowi na grzbiet, a następnie Cyndaquil używa Prędkości, po czym Piplup używa Bąbelkowego Promienia, otaczając gwiazdki.
  • Kombinacja Wiru Wodnego i Kręgu Ognia - Była stosowana w SS024. Na początku Piplup używa Wiru Wodnego, a po chwili Cyndaquil Kręgiem Ognia Miesza się z Wirem, robiąc Piękną Błyskotkę.
  • Wielki Bąbelek - Piplup użył tej kombinacji w Wyprawa Na Wyspę Onixów!, by odeprzeć Onixa. Piplup używa Bąbelkowego Promienia, ale zamiast wielu Bąbelków, zrobił jeden wielki Bąbelek, który otacza głowę Onixa. Ta kombinacja jest podobna do Wodnego Pulsu, lecz nie jest tym atakiem.
Wielki Bąbelek
Bohaterowie Anime
Główni Antagoniści Rywale
Ash KetchumPikachuMistyBrock
Tracey SketchitMayMaxDawn
PiplupIrisAxewCilan
SerenaClemontBonnieDedenne
JessieJamesMeowthButchCassidy
GiovanniDr. NambaMatoriPierceDr. Zager
ArchieShellyMaxieTabithaBrodieJ
CyrusSaturnMarsJupiterCharon
GaryRitchieHarrisonDrewHarley
MorrisonTysonSolidadPaulZoey
NandoKennyBarryUrsulaConway
TripBiancaBurgundyStephanGeorgiaCameronVirgil
Drugoplanowi
DeliaNormanCarolineJohannaFlintLolaForrestRodzeństwo BrockaDaisyVioletLilyChiliCress
Todd SnapCaseyLizaSakuraMacyVincentReggieAngielyraKhouryTobiasLuke
Profesor OakProfesor IvyProfesor ElmProfesor BirchProfesor RowanProfesor CarolinaProfesor JuniperProfesor Cedric JuniperDr. Fennel
Siostra JoyOficer JennyDon GeorgeLanceCynthiaLookerIngoEmmet
Charles GoodshowScottRhondaVivian MeridianLilian MeridianMarianContestaMr. Sukizo
Liderzy SalElitarna CzwórkaFrontier BrainProfesor Sycamore
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach