Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pike Queen Lucy

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pike Queen Lucy
  Lucy
アザミ Azami
Lucy.png
LucySprite.png
Sprite Lucy z gry Emerald
W innych językach: Angielski: Pike Queen Lucy
Japoński: アザミ (Azami)
Francuski: Reine Venin Charline
Niemiecki: Pfipitistin Lotte
Hiszpański: Reina Sierpe Fortunia
Włoski: Regina Serpe Fortunata
Koreański: 튜브퀸 예미 (Tube Queen Yemi)
Chiński: 小薊 (Xiǎo Jì )
Sposób wymowy: /lusi/
O postaci
Ciekawostki: {{{ciek}}}
Pokémony w grach
Srebrny Symbol
Seviper Emerald.gif
Level 100 Seviper
Milotic Emerald.gif
Level 100 Milotic
Shuckle Emerald.gif
Level 100 Shuckle
Złoty Symbol
Seviper Emerald.gif
Level 100 Seviper
Steelix Emerald.gif
Level 100 Steelix
Gyarados Emerald.gif
Level 100 Gyarados
{{{gry3}}}
{{{opis3}}}
{{{gry4}}}
{{{opis4}}}
{{{gry5}}}
{{{opis5}}}

Pike Queen Lucy (jp. チューブクイーン アザミ Tube Queen Azami) Jest jedną z Frontier Brain. Jej strój i fryzura przypominają Sevipera.


Spis treści

W grze

Lucy "deptała kwiaty i uciszała burze" by osiągnąć swoją pozycję. Jest mało rozmowna. Woli od razu walczyć. Gdy ktoś ją pokona Lucy woli walczyć z następnym trenerem niż gratulować. Przyznaje ona Symbol Szczęścia (ang. Luck Symbol).


Cytaty

  • Pierwsza walka

"I am Lucy… I am the law here… For I am the Pike Queen… You already know it, but to advance, you must defeat me… …I’m not one for idle chatter. Hurry. Come on… Your luck… I hope you didn’t use it all up here…"

"Urk… … … … … … … Show me your Frontier Pass… …That’s all there is… Disappear already… "

  • Druga walka

"…You again… … … … … … … …I’ve trampled flowers and braved storms to get to where I am… I don’t feel any compulsion to keep losing to the same opponent… … … … … … … Fine… I’ll do it… Now! Come on!"

"Darn! … … … … … … … …Frontier Pass… …You, I won’t forget… …Ever…"

W Animé

Lucy w Animé

Lucy pojawiła się w Animé w odcinku Queen of the Serpentine!. W Animé wspomniano , że Lucy nie uczy swoich Pokémonów obronnych ataków.

Przed walką z Ash'em Lucy uratowała jego Pikachu z rąk Zespołu R. W tym celu jej Seviper musiał walczyć z Seviperem Jessie.

W walce Ash najpierw wybrał Donphana. Natomiast Lucy Sevipera. Na początku Pokémon wąż miał przewagę nad Donphanem jednak Pokémona Asha użył Beczki i pokonał Sevipera.

Jej drugiem wyborem był Milotic. Ten Pokémon pokonał Donphana tylko przy użyciu Hydro Pompy. Drugim wyborem Asha był Pikachu. To był dobry wybór gdyż Pokémony elektryczne mają przewagę nad wodnymi. Milotic prawie pokonał Pikachu przy użyciu Fasady , Hydro Pompy i Twistera. Pikachu jednak udało się uniknąć Twistera poprzez skok obok ataku. Następnie użył Elektro Akcji i pokonał Milotica.

W Anime wydaje się , że Lucy ma słabość do "przymkniętych oczu". Wskazuje to , że ma w domu Pokémony , które wszystkie mają zamknięte oczy. Była także zainteresowana Brock'em gdyż on też ma zamknięte oczy.

Lucy w Animé ma zupełnie inną osobowość niż w grze. W Animé jest bardzo cicha i miła. Pogratulowała również Ashowi. W grze , natomiast , jest bardzo arogancka i wydaje się być zirytowana przegraną. Jej zmiana zachowania mogła być wywołana przez słabość do Brocka.

Pokémony

Przy sobie

Seviper
Lucy Seviper.png

To główny Pokémon Lucy. Walczył z Seviperem Jessie by uratować Pikachu Asha. W walce Asha o symbol przegrał z jego Donphanem.

Trujący Ogon
Miotacz Płomieni
Gryzienie
Milotic
Lucy Milotic.png

Był drugim wyborem Lucy w walce z Ashem. Tylko jeden jego atak był w stanie pokonać Donphana. W walce z Pikachu Asha użył kilku silnych ataków. Jednak Pikachu go pokonał używając Elektro Akcji. Pojawił się w retrospekcji w odcinku Piramidalny gniew!.

Stalowy Ogon
Hydro Pompa
Twister
Fasada

W domu

Abra , Snorlax , Cyndaquil , Swinub , Makuhita i Skitty
Lucy Pokemon home.jpg

Lucy , poza tymi Pokémonami , które używa do walk , ma też wiele innych Pokémonów w domu. Są to Abra , Snorlax , Cyndaquil , Swinub , Makuhita i Skitty. Co ciekawe wszystkie mają zamknięte oczy. Nie wiadomo czy kiedy kolwiek walczyły. Lucy traktuje je jako zwierzątka domowe.

W mandze

Lucy z Mangi Pokémon Special

W Mandze Lucy walczyła dla mediów podczas uroczystego otwarcia Battle Frontier , niedaleko Pałacu Maven Spensera. Używała do tego swoją Seviper. Seviper używała swojej zdolności Shed Skin , a następnie użyła Kopania. Emerald przyglądał się temu podczas trwania Battle Factory Challenge. Była drugą Battle Frontierką , z którą walczył Emerald. Lucy uważała , że walki z nią są bardzo zabawne i , że trenerzy walczą z nia tylko dla rozrywki.

Pokémony

Przy sobie

336.png
Seviper
350.png
Milotic
213.png
ShuckleCiekawostki

Brock i Lucy (można zauważyć rumieńce na twarzy Lucy)
  • W Animé jest jedną z nielicznych dziewczyn, które odwzajemniają uczucia do Brocka(Pewnie dlatego,że Brock ma też zamknięte oczy).
  • W grze wszystkie Pokémony Lucy przypominają węże (oprócz Shuckle).
  • W mandze jej Seviper był samicą.
  • Lucy i Greta to jedyne Frontier Brainy , które nie używają legendarnych Pokémonów do walki o odznakę złotą lub srebrną.


EmeraldBFLogo.pngKanto/Hoenn Battle FrontierEmeraldBFLogo.png
Knowledgesymbol.png GoldenPrintNoland B.png Gutssymbol.png GoldenPrintGreta B.png Tacticssymbol.png GoldenPrintTucker B.png Lucksymbol.png GoldenPrintLucy B.png Spiritssymbol.png GoldenPrintSpenser B.png Abilitysymbol.png GoldenPrintAnabel B.png Bravesymbol.png GoldenPrintBrandon B.png
GoldenPrintNoland M.png GoldenPrintGreta M.png GoldenPrintTucker M.png GoldenPrintLucy M.png GoldenPrintSpenser M.png GoldenPrintAnabel M.png GoldenPrintBrandon M.png
Factory Head Noland
Arena Tycoon Greta
Dome Ace Tucker
Pike Queen Lucy
Palace Maven Spenser
Salon Maiden Anabel
Król Piramidy Brandon
zh:小薊

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach