Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pika (Special)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pika
ピカ Pika
Poké Ball
Red Special.png
Red i Pika
Debiut w odcinku Kontra Pikachu
Miejsce złapania Pewter City
Płeć Mężczyzna
Zdolność Static
Natura Sassy
Teraźniejsza lokalizacja U Red'a
Pikachu
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Pika - Pokemon obecnie należący do Reda.

Spis treści

Historia

Red/Blue/Green Saga

Pikachu był pokemonem który opuścił swe rodzinne Virdian Forest i osiadł się w Pewter City. Aby przeżyć kradł jedzenie, co nie zadowalało handlarzy próbujących zrobić interes.

Za Pikachu wyznaczono sporą nagrodę chodź rozwścieczeni handlowcy próbowali go złapać na własnych możliwościach. Do akcji w końcu wkroczył Red który przybył do Pewter City. Nasz bohater złapał go w Poke Ball gdy ten był pod wpływem Sleep Powder w wykonaniu Bulbasaura. Po złapaniu Pikachu uzyskał ksywkę Pika.

Za schwytanie go Reda słodko wynagrodzono. Niestety później okazało się, że nowo złapany pokemon mimo iż słodko wyglądał wewnątrz był naprawdę niebezpieczną bestią, która za nic nie chciała słuchać Reda za co wyśmiał go Green.

Podczas gdy nasz bohater walczył w Pewter Gym o możliwość walki z Brockiem z wykończonymi Poliwhirlem i Bulbasaurem nie miał szans na zwycięstwo i musiał użyć Pika. W czasie starcia z ogromnym Onixem ten w dalszym ciągu nie miał zamiaru słuchać Reda. Dopiero gdy uratował go przed ostatecznym atakiem skalnego pokemona ich relacje poprawiły się i Pika jednym potężnym atakiem Thunder wysadził Onixa zapewniając swemu trenerowi wymarzoną Boulder Badge.

Jednak mimo tego sukcesu w relacjach tak naprawdę Pika niewiele się zmienił i w dalszym ciągu pozostał pokemonem o dość lodowatym sercu.

Atak Flash, który Pika nabył dzięki Hidden Machine przysłużył się Redowi i Misty w mrocznym Mt. Moon. Wtedy to Red po raz pierwszy miał do czynienia z Team Rocket. Pika walczył wtedy z ich Rhyhornem, którego potem przemienili w Rhydona. Mimo iż małej elektrycznej myszy nie udało się pokonać giganta umożliwił Redowi i Misty bezpieczną ucieczkę.

Pika trochę się później przysłużył gdy Red ratował Billa przemienionego w Rattata ze szponów dzikiego Fearowa.

Nie odegrał już większej roli podczas starcia na pokładzie S.S.Anne gdyż został w Fanklubie Pokemonów aby można było go "poprzytulać".

Pika podczas Wyścigu Rowerowego z przeszkodami jakimi były pokemony bardzo pomógł Redowi z dzikimi pokemonami robakami smażąc je prądem niczym ryby.

Jakiś czas później odegrał jeszcze inną i chyba najzabawniejszą rolę w swoim życiu gdy podczas starcia z dzikim Pinsirem jego trener ubrał go w przedmioty kupione od Blue w których Pika wyglądał jak operowa valkiria.

Następnie Pika oraz Poliwhirl i Bulbaaur przypadkowo trafili w ręce Greena. Poprzez swoje treningi zrobił z nich niezłych komandosów przez co później Red miał problem. Wtedy to Green wysłał go do boju z dzikim Ninetalesem. Ta przygoda szczególnie nie poszła Redowi na rękę.

Pika odegrał bardzo ważną rolę podczas walki z Eriką i jej Vileplume gdy w grę wchodziło życie i honor Eevee. Wtedy ujawnił swoją czwartą zdolność Substitute. Swojego klona użył aby zmylić Vileplume by w tym czasie nie dopuścić aby Erika zakończyła żywot ewolucyjnego pokemona.

Wraz z innymi pokemonami Reda towarzyszył grupie poszukującej naszego bohatera w Safari Zone co Pika bardzo przeżył.

Towarzyszył on również swemu trenerowi gdy wraz z Giovannim poszukiwali skamielin w Diglett Cave (naturalnie nikt wtedy nie wiedział kim naprawdę jest ich towarzysz).

Pika pomagał również zdobyć Hidden Machine umożliwiający Surf swymi elektrycznymi atakami odciągając Dragonite za co nieźle oberwał.

Potem jak reszta pokemonów Reda nie mógł polubić nowego towarzysza którym był Gyarados. Pika jednak jak inne pokemony zamiast szukać Articuno ruszył mu z pomocą z rąk Muka.

Kolejną ważną rolę Pika odegrał gdy Red i Green próbowali dostać się do Saffron City. Z pomocą Golducka Greena nakierował swego klona na Mr. Mime który tworzył barierę wokół miasta aby mógł go następnie zniszczyć.

W budynku Silph Co. Pika okazał się być bardziej inteligentny od swego trenera rozpoznając Blue wyglądającą dzięki Ditto jak Sabrina.

Bardzo ważną rolę Pika odegrał w boju z Mewtwo. On i Red razem wyskoczyli na genetyczne monstrum z Aerodactylem i to właśnie ta mała elektryczna mysz zamknęła go w Master Ball które miała w pyszczku.

Na swojej drodze Pika spotkał dziewczynkę, która choć początkowo bała się pokemonów, została przez Reda przekonana, że mogą być one również przyjaciółmi. Red pożyczył jej Pika aby później dzięki niemu mogła złapać Rattata.

Kolejną wyjątkową rolę Pika zagrał podczas starcia Reda z Giovannim. Wtedy to jego trener wykorzystując te same umiejętności, co przeciwnik doprowadził do przedwczesnego ataku Thunder.

Na jakiś czas Pika był w rękach dziewczyny gdy Red dochodził do siebie. Między nimi nawiązała się wielka przyjaźń. Początkowo Pika jednak uważał że nie ma dla niego nikogo ważniejszego niż Red.

Gdy Red dostał się do finału 9-tych zawodów Ligi Pokemon i miał walczyć z Green, Pika wraz z Poliwrathem przyczynili się do tego iż Venusaur powalił Charizarda przeciwnika a Red został mistrzem.

Yellow Saga

Przez kolejne dwa lata Red podnosił poziom swych pokemonów w walkach także i jego. Aż pewnego dnia jego trener otrzymał list z wyzwaniem od niejakiego Bruno. Na miejscu okazało się że został on wprowadzony w pułapkę Elitare Four.

Podczas tej wielkiej bitwy Red i reszta pokemonów ucierpiała. Pika na prośbę Reda miał dotrzeć do Prof. Oaka. Miał jednak unieruchomione dwie łapki przez Lorelei i w dodatku miał na karku Hitmonlee Bruno z którym wcześniej przegrał.

Pika jednak na szczęście zgubił Hitmonlee i będąc ranny oraz ledwo żywy dotarł do Pallet Town. W laboratorium natychmiastowo zajął się nim Prof. Oak od razu domyślając się że stało się coś strasznego.

Niespodziewanie w laboratorium zjawiła się Yellow starsza już podająca się za chłopaka która uleczyła Pika. Ten ją jednak ropoznał i razem wyruszyli aby odnaleźć Reda.

Dotarli do Virdian Forrest gdzie tam Pika natknął się na Billa tonącego w wodzie i będącego ofiarą Seadra. Dzięki jego interwencji Yellow uratowała go.

Wtedy okazało się iż Elitare Four polowało na niego. Zjawiła się Lorelei która chciała go zabrać. Pika wraz z Yellow i Billem byli zmuszeni do ucieczki.

Gold/Silver/Crystal Saga

Pika nie pokazał się na początku G/S/C sagii, lecz pokazał się prawie na koncu sagii. Był on pokazany w ośrodku opieki z Chuchu, gdzie było pokazane że stwożył jajko z Chuchu.

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach