Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pignite Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pignite Asha
サトシのチャオブ Satoshi's Chaobū
Poké Ball
Ash Pignite.png
Pignite
Debiut w odcinku Klub Bitew Pokemonów i wybór Tepiga!
Miejsce złapania Accumula Town
Ewoluował w odcinku Płomienna Ewolucja!
Płeć Samiec
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W laboratorium profesora Oak`a
Tepig Missingno.
Ten Pokémon spędził 73 odcinków jako Tepig.

Pignite - Trzeci złapany Pokemon Asha w Unova. Ewoluował z Tepiga.

Spis treści

Historia

Wspomnienie Tepiga

Jako Tepig

Z Shamusem

Tepig należał do Shamusa, który go porzucił po przegranej walce z Deerlingiem jakiegoś trenera. Shamus przywiązał go do pala i odszedł. Znalazł go Don George, który go rozwiązał. Tepig uciekł i rozpoczął poszukiwanie swojego trenera, niestety bezskuteczne.

Z Ashem

Pierwszy raz pojawił sie w Klub Bitew Pokemonów i wybór Tepiga!. Tepig zerwał się ze sznura, głodny, brudny i wyczerpany błąkał się po Klubie Walk. Początkowo wszyscy myśleli, że to Umbreon. Ash pomaga Tepigowi; daje mu jeść i pomaga mu dojść do zdrowia. Iris chce go złapać, ale Tepig wybiera Asha.

Tepig walczył u boku Asha podczas walki w Sali Striaton w odcinku Trzech Liderów, potrójne problemy!, przeciwko Chiliemu i jego Pansearowi. Ataki Tepiga nie zrobiły wiele szkód Pansearowi i udało mu się trafić Tepiga Ognistym Ciosem, Miotaczem Płomieni i Tunelem. Jednym z Tuneli Pansear wysłał Tepiga w powietrze. Ash następnie polecił mu zanurzyć się w otwór, który zrobił Pansear i udało mu się ugryźć jego ogon. Chociaż Pansear rzucił Tepiga na ziemię, udało mu się wstać i obrócić Panseara, rzucając go o ziemię. Pomyślnie użył Żaru, a następnie pokonał Panseara potężną Akcją.

Tepig objawił się jako samiec w odcinku Snivy, która nie chciała dać się złapać!, gdy walczył z dziką Snivy, która w końcu została złapana przez Asha. Mimo że udało mu się wykorzystać Żar, został uderzony przez Przyciąganie Snivy i stał zakochany w niej, powodując u niego wycofanie.

W odcinku Starcie rywali w Klubie Bitew! był używany do walki z Tranquillem Tripa. Jak Oshawott przed nim, został pokonany przez dwa kolejne Powietrzne Asy ze względu na zdolność Super Szczęście Tranquilla.

Ash i Tepig

W odcinku Bitwa według Lenory! walczył z Lillipupem Lenory, który skwapliwie użył Ryku, by zwrócić go do Poké Balla. Po tym, jak Watchog Lenory pokonał Oshawotta, walczył ponownie z Lillipup i został pokonany.

W odcinku Rewanż w Sali Nacrene! odbył się rewanż. Po krótkiej walce Herdier użył Ryku, by ponownie zwrócić go do Poké Balla. Po tym, jak Watchog Lenory zremisował z Oshawottem Asha, Herdier walczył ponownie z Tepigiem, ale został przez niego pononany.

W odcinku Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków! Ash użył go do walki z Dwebble Burgha, ale niestety przegrał tę walkę.

W odcinku Droga Smoczej Mistrzyni! walczył z Druddigonem Emmy, ale przegrał.

Tepig był później używany w odcinku Trzecia bitwa Asha i Tripa! do bitwy z Vanillite Tripa. Tepig bronił się przed Lodowymi atakami Vanillite Płomiennym Ładunkiem, ale nie mógł nadążyć z niektórymi szybszymi ruchami i mimo typu korzystnego, mecz zakończył się remisem.

Tepig był używany w odcinku Złapać Roggenrolę! do walki z Roggenrolą, po tym jak Oshawott został pokonany. Później stoczył rewanż z Roggenrolą i po zaciętej walce osłabił go wystarczająco, by Ash mógł go złapać.

Jako Tepig

W odcinku Bitwa w podziemiach!, Tepig został użyty do ucieczki pociągiem przed Zespołem R. Używał Żaru, by odpychać pojazd, i przez jego determinację nauczył się Miotacza Płomieni.

W odcinku Zagubieni w Pieczątkowym Wyścigu!, Tepig współpracował z Pansage'em, gdy Ash i Cilan walczyli z Szefami Metra Ingo i Emmetem. Walcząc z Eelektrossem i Chandelure'em, Tepig i jego partner dobrze się spisali, ale zostali pokonani.

Płomienna Ewolucja!, Tepig ponownie spotyka się z dawnym trenerem; Shamusem. Trener okazuje się kompletnie zimny i nieczuły dla porzuconego Pokémona. Tepig bardzo przeżywał docinki dawnego pana, jednak ostatecznie pocieszony przez Asha i Snivy staje razem z nią naprzeciwko Heatmorowi i Emboarowi Shamusa. Na początku walki Tepig nie atakował; nie mógł przecież zaatakować Pokémona - w jego mniemaniu - swojego właściciela. Sytuacja pogarsza się, kiedy na jaw wychodzi, że Shamus porzucił go nie tyle z zimną krwią, co wręcz z uśmiechem na ustach. Wówczas Tepig kompletnie się załamuje. Odmawia dalszej walki, pomimo nawoływań Snivy. Dopiero po kolejnych aktach ataku na nich Tepig dostrzega prawdziwą twarz Shamusa i włącza się do walki. Kilka chwil później Snivy zostaje pokonana. Wtedy Tepig staje na równe nogi i ewoluuje.

Jako Pignite

Kiedy światło ewolucji opada, wyłania się z niego okrążony płomieniami Pignite, który jednym ciosem Kolumn Ognia i Nitro Ładunku, powala obydwoje przeciwników. Po walce podchodzi do niego Shamus, wychwalając go, przepraszając i jednocześnie prosząc o powrót. Pignite odwraca się do niego z uśmiechem, co okazuje się jednak tylko grą, gdyż już po chwili przypala mu twarz.

Shamus przekonuje Pignite'a do powrotu

W odcinku Chłodne zaproszenie do bitwy, Pignite walczy z Brycenem o siódma odznakę regionu Unova. Pojawia się jako trzeci już Pokemon Asha. Walczył z Cryogonalem, który na początku ciągle atakował, tymczasem Pignite użył tylko Miotacza Płomieni, który i tak został powstrzymany dzięki obrotom ataku - Szybkiego Skrętu. W końcu Ash kazał użyć Kolumn Ognia, która była wystarczająco silna, na nokaut wroga. Ostatnim już Pokemonem lidera był Beartic, który są wielkością, przestraszył Pignite. Ash rozkazał użyć Nitro Ładunku, ale przez atak Gejzera, Płomienie zastąpiła woda, jednocześnie osłabiająca, jak i likwidująca atak. Następnym ruchem Beartica to Atak Sopli, przez którego Pignite ledwo trzymał się na nogach, a Powietrzny As wyrzucił, pokonanego już Pignita.

Ognista Świnka pojawiła się w odcinku An Epic Defense Force!, w filmie Luka, jako Pokemon pilota samolotu. Pignite był skafandrze tak jak i jego trener wraz z Pikachu. Pignite był też obecny prry sztucznej ewolucji Goletta, w gigantycznego Golurka, który pokonał robota Tyranitara.

Pignite walczył również o ósma odznakę z Roxie, działo to się w odcinku Rocking the Virbank Gym! (Part 2). Pignite walczył z Scolipede, użył dwa razy Nitro Ładunku, został zatruty, ale jednak dzięki Kolumnom Ognia, dał radę zwyciężyć. Roxie dała mu Pecha Jagodę, by wyleczyć go z zatrucia, a potem wysłała do walki Garbodora. Pignite użył Nitro Ładunku, jednak Garbodor wyskoczył w powietrze, a potem przygniótł Pignite, swoim ciałem. Dodatkowo używając Podwójnego Plaśnięcia wykorzystał chwile w której Pignite nie mógł nic zrobić. Ash postanowił powtórzyć całą walkę, ale Pignite miał trafić w ręce Garbodora, przez co się przewrócił. Szybko jednak wyrzucił ręce w Pignite i rzucił nim o ziemię. Wtedy wstał i znów użył Podwójnego Plaśnięcia. Ostatnim ciosem Pignite były Kolumny Ognia, gdyż Hiper Promień Garbodora wyeliminował go z tej walki.

Osobowość i charakterystyka

Załamanie Tepiga podczas walki z Shamusem

Wykazano, że Pignite, jako Tepig, nie radzi sobie bardzo dobrze z przegraną, często jest smutny, kiedy przegrywa, tak jak w odcinku Starcie rywali w Klubie Bitew!, gdzie walczył i przegrał z Tranquillem Tripa. Zostało to pokazane ponownie podczas bitwy Asha z Lenorą w Nacrene. Walczył z Lillipupem i przegrał; przygnębiał się ponownie, nawet mimo dopingu, gdy Ash pogratulował mu dobrej walki. Jednak w niektórych przypadkach Tepig ma przyjemność z przegrywania, ale tylko w nieoficjalnych walk treningowych, co widać w odcinku Droga Smoczej Mistrzyni!. Tepig jest raczej słodkim Pokémonem, który zawsze szuka upodobania w Ashu podczas walk.

Tepig wykazał wielokrotnie, że zawsze stara się prosić Asha. Lenora potwierdza to w odcinku Rewanż w Sali Nacrene!. Może to być spowodowane tym, że były trener Tepiga porzucił go i ze strachu, że Ash może zrobić to samo, stara się pokazać swoją moc, aby udowodnić, że zasługuje na bycie jego Pokémonem.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Żar Klub Bitew Pokemonów i wybór Tepiga!
Akcja Trzech liderów, potrójne problemy! AshPidgniteTackle.jpg
Płomienny Ładunek Rewanż w Sali Nacrene! Ash Pignite Flame Charge.jpg
Miotacz Płomieni Bitwa w podziemiach! Ash Pignite Flamethrower.png
Kolumny Ognia Płomienna Ewolucja! Ash Pignite Fire Pledge.png
Łamacz Murów Satoshi VS Kotetsu! Secret Weapon Sazandora!! Ash Pignite Brick Break.png

Poziom: co najmniej 47

Ciekawostki

  • Pignite, tak samo jak Chimchar i Charmander, należeli wcześniej do innych trenerów i gdy oni się ich "pozbyli", przygarnia je Ash.
  • Pignite jest pierwszym Ognistym starterem Asha którego imie nie zaczyna się na C (Charmander, Cyndaquil i Chimchar).
  • To pierwszy ognisty Pokémon Asha, który nie umiał Miotacza Płomieni, gdy Ash go złapał.
  • Pokémon ten jest jedynym starterem typu ognistego, który należy do Asha i nie umie chodzić na dwóch łapach, aż do ewolucji.


Pokemony Asha
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png
Pikachu Greninja Talonflame
Ash Hawlucha.png Ash Noibat.png
Hawlucha Noibat
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach