Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Pachirisu Dawn

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Pachirisu Dawn
ヒカリのパチリス Hikari Pachirisu
Poké Ball
PachirisuDawn.png
Dwa ciosy za jeden uśmiech
Debiut w odcinku Dwa ciosy za jeden uśmiech
Miejsce złapania Sinnoh Route 203
Płeć nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Dawn
Pachirisu
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Pachirisu - pokemon Dawn.

Historia

Dawn złapała Pachirisu w odcinku Dwa ciosy za jeden uśmiech, gdzie okazał się bardzo nadpobudliwy i złośliwy. Ze względu na swoje zachowanie i niezdolność do kontrolowania go, Dawn czuła, że nie uda jej się opanować Pachirisu i wypuściła go. Jednak zdała sobie sprawę, że zrobiła błąd i wróciła po niego. Okazało się, że Jessie również chciała go złapać. Mimo to, udało się pokonać Zespół R a Pachirisu został złapany przez Dawn.

Na początku Pachirisu miał trudności w kontrolowaniu elektrycznym ruchów i często atakował Wyładowaniem swoją trenerkę. Jednak po pewnym treningu Dawn, jest w stanie skutecznie wykorzystywać ataki i przestał rujnować włosy Dawn. Kontrolę odnotowano w pierwszym pokazie we Floaroma, w którym został wykorzystany w rundzie apelowej. Był również używany w Pokazach Hearthome z Piplupem.

Pachirisu zachorował w odcinku Doktor Brock! z przechowywania zbyt wielkiej energii elektrycznej, podobnie jak Pikachu Asha w odcinku Długa droga przed nami!, ale szybko odzyskał zdrowie z pomocą Asha, Dawn, Brocka i reszty zespołu Pokémonów.

Pachirisu ma obsesję na Pofinkach i raz rozpoczął rywalizację z Gabite Ursuli, ponieważ Smoczy Pokémon zgniótł jedną z Pofinek. Pomścił pamięć Pofinki pokonując Gabite w finale Pokazów Miasta Chocovine z nowo nauczonym Super Kłem. Dzięki niemu, Dawn zdobyła czwartą wstążkę.

Pachirisu z Dawn

W odcinku Domowa strategia walczył u boku Piplupa przeciwko Glameowowi i Umbreonowi Johanny. Jednak został pokonany przez potężną strategię matki Dawn.

Lodowy Żyrandol

Wydaje się, że Pachirisu ma strach przed lodem, jak widać w odcinku Podwójny trening, gdzie został tymczasowo połączony z Odłamkami Lodu Mamoswine'a, ale strategia nie wyszła z powodu jego strachu.

W odcinku W domu najlepiej!, Dawn używała Pachirisu do wyprowadzenia walczących ze sobą Metagrossa i Magnezone'a z miasta.

W odcinku Nauka od podstaw!, Dawn doskonali nową kombinacje zwaną Lodowym Żyrandolem, z pomocą Buneary i Pachirisu. Buneary używa Lodowego Promienia na Pachrisu, a ten używa Wyładowania do stworzenia pięknego nowego połączenia.


W odcinku Godna Rywalka!, wraz z Mamoswine'em, po raz kolejny walczył przeciwko Gabite Ursuli i jej nowemu Flareonowi. Chociaż Mamoswine i Pachirisu prawie zostali pokonani, wygrali przy użyciu Lodowego Żyrandolu.

W SS024, był używany, aby pomóc zwalczyć Ariadosy, które atakowały Dawn. Został uziemiony przez Pajęczą Nić, dokąd nowo wyewoluowana Quilava ich nie uratowała.

W odcinku Piplup, Pansage I Zaskakujące Spotkanie!, Pachirisu spotkał Pokémony Asha, Iris i Cilana. Podekscytowany zbliżył się do grupy i z ciekawości wykopał muszelkę Oshawotta.

Pachirisu i Mamoswine na Wielkim Festiwalu Sinnoh

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Iskra Dwa ciosy za jeden uśmiech Pachirisu Spark.png
Pocałunek Dwa ciosy za jeden uśmiech Chris 8210.jpg
Wyładowanie Dwa ciosy za jeden uśmiech Pachirisu Discharge.png
Super Kieł Nie straszny nam żaden Gabite Chris 8016.jpg

Poziom: co najmniej 33

Ruchy improwizowane

  • Rozładowany Wir Wodny ma dwie odmiany. Pierwsza polega na tym, że Piplup używa Wiru Wodnego, a powyżej Pachirisu Wyładowania. Druga, gdy Piplup używa Wiru Wodnego i Pachirisu wskakuje na niego i używa Wyładowania.

Wir zastosowany został w odcinku Niestraszny nam żaden Gabite. Pachirisu wiruje wokół przeciwnika. Plan A wykorzystywany był w odcinku Domowa strategia. Piplup używa Bąbelkowego Promienia ku ziemi tworząc pęcherzyki, a Pachirisu skacze do góry i używa Super Kła.

  • Naelektryzowane Usunięcie było stosowane w odcinku Opposites Interact!. Pachirisu używa Wyładowania, które trafia Mamoswine'a. Mamoswine następnie używa Usunięcia.
  • Lodowy Żyrandol jest połączeniem, które zostało stworzone przez Buneary Dawn i Pachirisu w odcinku Nauka od podstaw!. Polega na tym, że Buneary używa Lodowego Promienia (lub Mamoswine Odłamków Lodu) do otoczenia Pachirisu, zatrzymując go w kuli lodu. Pachirisu potem biega w kuli podczas korzystania z Wyładowania. Efektem końcowym jest żyrandol z lodu, który świeci w pięknym odcieniu niebieskiego. Ten ruch z Mamoswine'em debiutuje w odcinku Godna Rywalka!.

Pokemony Dawn

Dawn Piplup.png Dawn Buneary.png PachirisuDawn.png Dawn Mamoswine.png Quilava Dawn.png Dawn Togekiss.png
Piplup Buneary Pachirisu Mamoswine Quilava Togekiss
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach