Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Oshawott Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Oshawott Asha
サトシのミジュマル Satoshi's Mijumaru
Poké Ball
Ash Oshawott2.png
Oshawott
Debiut w odcinku W cieniu Zekroma!
Złapany w odcinku Sandile w natarciu!
Miejsce złapania Gorące Źródła
Płeć Samiec
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja W laboratorium profesora Oak`a
Oshawott
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Oshawott - Drugi złapany Pokemon Asha w Unova.

Historia

Ash i Oshawott

Pierwszy raz pojawił się w odcinku W cieniu Zekroma! jako jeden ze starterów rozdawanych przez Profesor Juniper początkującym trenerom. Później pojawił się w odcinku "Nadchodzą Iris i Axew!" gdzie pokonał Woobat Jessie i uwolnił Axew Iris i Pikachu Asha. W końcu w odcinku Sandile w natarciu!, Ash dostaje jego pokeball od Profesor Juniper i staje się on Pokemonem Asha. Jest bardzo zazdrosny o Pikachu, a zarazem dość samolubny, a także boi się walczyć. Ash wybiera go do walki z Pansage Cilana, lecz nie za bardzo chciał walczyć, ale udaje mu się wygrać tą walkę dzięki czemu Ash zdobywa pierwszą odznakę w regionie Unova. W odcinku "Snivy, Która Nie Chciała Dać Się Złapać!" dowiadujemy się iż jest płci męskiej. Często wychodzi Ashowi z Poke Balla. Zostaje użyty do walki z Lenory, gdy Tepig Asha zostaje zmieniony przez Ryk Lillipup Lenory. Był zaspany; zdawał się dopiero co obudzić. Ash chciał go zmienić, jednak nie udało mu się to przez Zły Wygląd Watchoga Lenory. Został pokonany przez jego Piorun. W następnym odcinku trenował razem z Ashem u Dona Georga, gdzie poznał Strumień Wody. W tym odcinku zremisował z Watchogiem Lenory. Jest dobrym pływakiem. Dobrze dogaduje się z Tepigiem i innymi Pokémonami Asha, jednak w pewnym momencie chciał wprost rozszarpać Scraggy'ego. W walce z Burghiem w "Bitwa w imię miłości do Pokémonów robaków!" również miał swój udział. Jest zakochany (Bez wzajemności) w Emoldze Iris.

Oshawott Asha

W BW026 pomagał pokonać Litwicki i Lampenta z Nawiedzonego Dworu. Muszelka Oshawotta stanowi ważną cześć jego obrony, co zostało ujawnione w "Zaginiona muszelka Oshawotta!". Ze względu na jej zgubę musiał radzić sobie z kamienną, kilka razy większą muszelką wyrzeźbioną przez Dweble Cilana. Ostatecznie pokonuje Blitzle Stephana bez użycia muszelki, po czym odnajduje ją Axew Iris. Ponownie w walce pojawia się w "Trzecia Bitwa Asha i Tripa!"; jego przeciwnikiem jest Timburr Tripa. Z początku przestraszony belką przeciwnika daje pierwszeństwo Pikachu, jednak gdy Ash dodaje mu otuchy decyduje się walczyć. Starcie rozpoczęło się od kilku nieudanych Strumieni Wody ze strony Oshawotta. Dopiero później, gdy w grę zaczął wchodzić ruch Ostrej Muszli Timburr został pokonany. W Pokonać strach z otwartymi oczami! razem z Ashem trenuje w walkę w wodzie. Trener chciał oduczyć Oshawotta zamykania oczu w wodzie. Gdy stworek uczy się tego, do perfekcji opanowuje Strumień Wody.

Wzajemna niechęć Oshawotta i Piplupa
Wzajemna wrogość Oshawotta i Piplupa

W serii "Best Wishes 2", Oshawott debiutuje już w pierwszym odcinku, gdzie zakochuje się w Meloetcie. Wodny stworek stara się pomóc (kolejnemu już) obiektowi swoich uczuć, jednak swoim zwyczajem wprowadza głównie zamieszanie. Oshawott był jednym ze stworków obecnych podczas wzajemnej prezentacji swoich drużyn w Piplup, Pansage I Zaskakujące Spotkanie!. Z początku kochliwy starter wydaje się być zainteresowany Buneary Dawn, jednak kiedy ta okazuje swoje przywiązanie Pikachu, czar pryska. Potem następuje scena, kiedy to Piplup bezskutecznie próbuje swoich sił w noszeniu muszelki na głowie. Kiedy Oshawott z uśmiechem schyla się, by ją podnieść, zostaje ona wykopana poza plener przez Pachirisu. Kiedy na planie pojawia się Meloetta, wodny Pokémon zauważa, że starter Dawn również się w niej zakochuje; tak zaczyna się ich rywalizacja. Kiedy Oshawott popchnął Piplupa, na życzenie Dawn składa dosyć fałszywe przeprosiny. Po walce Piplupa i Pansage'a, zauroczona kombinacją ruchów Meloetta podlatuje do Piplupa; wówczas pingwin złośliwie spogląda na rywala, co oczywiście wyprowadza go z równowagi. W następnym odcinku, gdy zostali otoczeni przez grupę Onixów, które przeraziły Meloettę, zarówno on jak i Piplup bohatersko walczyli z kamiennymi pokemonami. Ostatecznie udało im się ich pokonać dzięki nowo nauczonej Pompie Wodnej Oshawotta. W Żegnaj, Pucharze Juniorów - Witaj Przygodo! Oshawott znów skonfrontował się z Piplupem, gdy ten razem z Dawn odjeżdżali do Johto i żegnali się z Meloettą i innymi. Jednak ich pogarda szybko zamieniła się w smutek i zaczęli się oblewać łzami na pożegnanie.

W Meloetta and the Undersea Temple! Oshawott trenował z Pansage'm, co zainspirowało Meloettę. Po przekształceniu się w formę Piruetu, nalegała, by potrenować z Oshawottem i Ashem. Jednak zastraszony i niechętny do walki przeciwko obiektowi jego uczuć, odmówił. W Unova's Survival Crisis! Oshawott zalewał się łzami i w końcu pożegnał z Meloettą.

W BW107, podczas Konferencji Higaki, Ash wysłał Oshawotta jako drugiego pokemona w walce z Kotetsu przeciwko Hydreigona. Pomimo wielkiej różnicy wielkości, Oshawott okazał się rozsądnym przeciwnikiem przeciwko Brutalnemu Pokemonowi, trafiając od razu Strumieniem Wody. Jednak Hydreigon uniknął Ostrej Muszli i użył Smoczego Pulsu. Jednak Oshawott znów użył Ostrej Muszli i trafił w jedną z głów Hydreigona. Chwilę zajęło, zanim Hydreigon się pozbierał, co było na korzyść Oshawotta, który Pompą Wodną trafił bezpośrednio w Brutalnego Pokemona. Następnie Hydreigon wystrzelił Potrójny Atak, którego Oshawott nie był wstanie zablokować. Zawalczył Akcją, lecz przed jego trzecią próbą Ostrej Muszli, przeciwnik przeciwdziałał Podwójnym Ciosem, a następnie Smoczym Pędem, który pokonał wodnego pokemona.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Wodna Broń Nadchodzą Iris i Axew! Oshawott Water Gun.png
Akcja Trzech Liderów, potrójne problemy! Oshawott Tackle.png
Ostra Muszla Potęga Snów! Oshawott Razor Shell.png
Strumień Wody Rewanż w Sali Nacrene! Oshawott Aqua Jet.png
Pompa Wodna Wyprawa Na Wyspę Onixów! Ash Oshawott Hydro Pump.png

Poziom: co najmniej 43

Ciekawostki

  • Oshawott nie potrafił otwierać oczu pod wodą, co było przyczyną braku kontroli nad Strumieniem Wody; z czasem nabywa tę umiejętność.
  • Łapiąc tego pokemona Ash po raz pierwszy od czasów podróży po Jotho trener złapał wodnego startera.
Przy Sobie
Ash Pikachu2012.png Ash Frogadier.png Ash Fletchinder.png Ash Hawlucha.png
Pikachu Frogadier Fletchinder Hawlucha
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach