Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Noctowl Asha

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Noctowl Asha
サトシのヨルノズク Satoshi Yorunozuku
Poké Ball
Ash Noctowl.png
Noctowl Asha
Debiut w odcinku Fowl Play
Miejsce złapania Unknown
Płeć Nieznana
Zdolność nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Profesorem Oakiem
Noctowl
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Noctowl - pokemon Asha.

Historia

Ash i Noctowl

Zadebiutował w odcinku Gra ptaków! Dr Wiseman starał się uchwycić Noctowla stosując sidła, a nie Poké Balle, ale za każdym razem Noctowl przechytrzył go i uciekał z pułapki - zwykle pozostawiając go zahipnotyzowanego. Po tym, jak Ash uratował go z rąk Zespołu R, został złapany przez niego za pomocą Pikachu.

W Rodzinna tradycja, Noctowl wykorzystywał Hipnozę na Fearowie, przez co ten myślał, że Noctowl to Charizard. Potem wykorzystywał ją na Pidgey'u, by ten myślał, iż jest jego kolegą Pidgey'em. Zaprowadził ekipę do zgubionego Pidgey'a, który został porwany przez Zespół R.

Noctowl pokonuje Gastly po nauce Jasnowidzenia

Ash używał Noctowla dużo razy w ten sam sposób jak z Pidgeotto - wysyłał go do przedziurawienia balonu Zespołu R. Noctowl był jednak wyjątkowy w porównaniu do Pidgeotto w tym, że miał Psychiczne uprawnienia.

Starcie Noctowla z Haunterem

Przyczyniło się to znacznie do zwycięstwa Asha z Mortym w Ecruteak. Jego znajomość Jasnowidzenia została objawiona w Jak przechytrzyć ducha, dzięki czemu pokemony duchy stały się dla niego widoczne. W następnym odcinku był użyty do walki Asha z Morty'm o odznakę. Pokonał Gastly'ego. Został też wysłany do walki z Haunterem i pokonał go, dzięki nauce Zamętu. W walce z Gengarem, jego przeciwnik mógł atakować gdy był niewidzialny. Noctowl zlokalizował go Zamętem i ujawnił Jasnowidzeniem, a na koniec pokonał Akcją.

W Kły na nic był użyty do walki z Kingdrą Clair. Zaatakował Zamętem, ale próba podniesienia Kingdry psychicznymi mocami została zniweczona Hydro Pompą. Kingdra już miała pokonać Noctowla, kiedy walka została przerwana przez Zespół R. Noctowl nie został użyty w rewanżu.

W Nie da się pokonać żaru! był użyty do walki Asha z Harrisonem w Srebrnej Konferencji. Walczył ze Steelixem, który najpierw ograniczył mu widoczność Burzą Piaskową, a następnie Kopaniem obronił się przed jego psychicznymi atakami. Steelix pokonał go Stalowym Ogonem.


Noctowl został przedstawiony jako inteligentny, złośliwy i przebiegły - chociaż te cechy nie były zwykle podkreślone albo poruszone po debiutującym odcinku Noctowla. Ash zostawił go wraz z innymi Pokémonami z Johto w Laboratorium Profesora Oaka, gdy wyruszył do regionu Hoenn.

Noctowl pojawił się w odcinku Spotkanie ze starymi przyjaciółmi!, wraz z innymi Pokémonami Asha. W odcinku Opanujmy właściwy ruch!, Ash używał Noctowla w walce z Conwayem w Konwaliowej Konferencji. Stoczył silną walkę z Shuckle'em, Lickilicky i Dusknoirem, pokazując, że nauczył się trzech nowych ataków podczas przebywania w Laboratorium Oaka: Podniebny Atak, Powietrzne Cięcie i Paranormalność. Ostatecznie jednak, po tym jak stoczył wielką bitwę przeciwko Shuckle'owi Conwaya i pokonał jego Lickilicky, przegrał z Dusknoirem w Pokoju Sztuczek i jego potężnym Ciosem Gromu.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Hipnoza Gra ptaków! Ash Noctowl Hypnosis.png
Dziobanie Gra ptaków! ShinyNoctowlPeck.jpg
Przewidywanie Which Delibird's Dilemma Noctowl Foresight.png
Akcja Jak przechytrzyć ducha
Zamęt Od ducha do ducha Noctowl Confusion.png
Powietrzny Atak Opanujmy właściwy ruch! Noctowl Sky Attack.png
Powietrzne Cięcie Opanujmy właściwy ruch! Noctowl Air Slash.png
Paranormalność Opanujmy właściwy ruch! Noctowl Extrasensory.png

Poziom: co najmniej 42

Ciekawostki

  • Jest to jedyny Shiny Pokemon Asha, a także jedyny posiadany przez główną postać.
  • Jest to jedyny latający pokemon Asha, który został złapany w ostatnim stadium ewolucji.
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach