Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Niepublikowane Pokémony

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania

Niepublikowane Pokémony - W myślach twórców serii Pokémon istnieją niezliczone ilości tych stworków. Nieliczne z nich przechodzą "na papier" i wędrują dalej, a jeszcze mniej z nich trafia później do produktów... Jednak często dzieje się tak, iż Pokémon zostaje już przedstawiony, jednak przed finalną wersją generacji Pokémon, który został już pokazany ulega zmianie lub całkowicie znika. Stworek, który został już pokazany światu, jednak zrezygnowano z niego to właśnie Niepublikowany Pokémon.

Lista

Kurusu
Alpha Kurusu.png Jedyne co wiemy o tym stworzeniu to nazwa i jego wizerunek. Fani uważali początkowo, iż jest to pierwszy szkic Seela, jednak został pokazany w magazynie po wydaniu gier R/G, co lekko wykluczało się nawzajem. Później pojawiły się tezy iż może to być odrzucona pre-ewolucja Laprasa albo wczesny pomysł na Spheala. W alfie gier G/S krył się pod Narodowym Numerem 212. Pomimo odległego numeru miał być wodnym starterem. Wedle informacji był w stanie poznać Akcję, Warczenie i Armatkę Wodną.
Honōguma
Alpha honouguma.png Jego nazwa jest kombinacją członów 炎 (Honō - płomień) i 熊 (Kuma - Miś, niedźwiedź). Podobnie jak w przypadku Kurusu nie wiadomo o nim zbyt dużo oprócz imienia i nazwy. Chociaż tego nie potwierdzono prawie na 100% jest typu ognistego. Ma pewne podobieństwo do Raichu, jednak posiadają one inne rodzaje odpowiednika w świecie zwierząt (Raichu to gryzoń, Honōguma jest niedźwiedziem), więc wątpliwym jest, żeby te stworki miały ze sobą cokolwiek wspólnego. Jako niedźwiedź mógł być początkowym członkiem rodziny ewolucyjnej Teddiursy, ewentualnie jako dwunóg wczesnym założeniem ewolucji Cyndaquila. W alfie gier G/S znał ruchy Żaru, Drapania i Zeza oraz był ognistym starterem.
Nienazwany Stworek
Alpha top.png Tym razem ta kreatura nie uzyskała imienia, jednak pojawił się jej art. Przy dokładnej obserwacji możemy połączyć go z Hitmontopem, ewentualnie bardzo wczesnym projektem Cleffy.
Nienazwany Żółw
Alpha Żółw.png Nic nie wiadomo o tym żółwio-podobnym Pokémonie. Zauważcie, że nie przypomina zbytnio niczego co zostało wprowadzone w II generacji... Niektórzy fani spekulują połączenie z wczesnymi projektami lub możliwość zastępowania przez Donphana, Magcargo, Corsolę lub Pupitara. Fakt, iż tylko głowa wystaje z jego muszli może przybliżać go nieco do Shuckle. Najbardziej dawał się łączyć ze Squirtlem, jednak było to raczej wykluczone. Torkoal z III generacji i Turtwig z IV generacji są najbardziej pasującymi przez wygląd stworkami, jednak możliwość ich połączenia jest nikłe. Ten niezwykły PokéŻółw jest uderzająco podobny do Tirtougi, który być może narodził się z tego projektu.
Nienazwana Owca
Ten Pokémon nie doczekał się nazwy ani nawet Art'a. W wywiadzie z Junichi Masudą i Kenem Sugimori'm dla @Gamer magazine padło stwierdzenie, iż nie zrezygnowano z Pokémona odpowiadającemu słynnej na całym świecie Owcy Dolly, będącej jednym z pierwszych sklonowanych zwierząt. Niestety, wtedy temat klonowania zwierząt był dosyć mocno atakowany i wywoływał wiele sporów, więc pomysł uznano za "zbyt kontrowersyjny"

Alternatywne Pokémony

Happa
Alpha Happa.png Zajrzyj do artykułu; Chikorita

Nazwa "Happa" oznacza po japońsku po prostu "Liść". Happa jest wczesną wersją Chikority. Happa nawet przypomina dosyć mocno swojego następcę ;) Powód zmiany wizerunku i nazwy tego stworka nie jest znany. Początkowo Happa w Narodowej Numeracji miał numer 152, mógł poznać ruchy Akcji, Pasożytnicze Nasienie i nieznany obecnie ruch o nazwie Serene

Ledyba
Rediba.png Zajrzyj do artykułu; Ledyba

Wczesna wersja Ledyby. W przeciwieństwie do aktualnej ma czarny, nie przedzielony brzuch, dwie kończyny przednie i dwie tylne.

Marill
Alpha Mariru.png Zajrzyj do artykułu; Marill

Wczesna wersja Marilla. Chociaż są one bezsprzecznie podobne, wizualnie są absolutnie inne. Mniejsza budowa ciała, mniejsze uszy, krótszy i "niepowyginany" ogon, budowa ciała przypominająca bardziej gryzonia i różowy/fioletowy; to różnice między dawnym Marillem a tym, którego tak dobrze znamy.

Girafarig
Alpha Kirinriki.png Zajrzyj do artykułu; Girafarig

Początkowy art Girafarig'a. Z początku miał mieć dwie równe żyrafie głowy, nie tak jak teraz jedną. Nie wiadomo dlaczego zostało to zmienione, jednak prawdopodobnie dlatego, iż byłby problem z ustaleniem ruchu stworka. Kolorystyka przypomina teraźniejszego Girafarig'a.

Bukū
Alpha Bukuu.png Zajrzyj do artykułu; Qwilfish

Nazwa "Bukū" pochodzi od japońskiej, trującej ryby fugu. Jest najprawdopodobniej wcześniejszą wersją Qwilfish'a. Co prawda pojawia się kilka różnic, takich jak obecność płetw i kształt ogona, jednak oprócz tego Pokémon jest bardzo podobny do swego następcy.

Tyranitar
Alpha Tyranitar.png Zajrzyj do artykułu; Tyranitar

Tym razem projekt jest niemal identyczny do wersji finalnej tego Pokémona. Ma zamiast brzucha w kolorze indygo bardziej w kolorze wyblakłego złota. Widać też różnice przy budowie przednich kończyn; w projekcie przypominają one bardziej ręce Nidokinga. Wydaje się być zaskakujące, że Tyranitar z projektu różni się tylko kilkoma szczegółami, podczas gdy dwa pozostałe Pokémony, z którymi ukazał się na okładce pewnego magazynu tak bardzo popadły potrzebie zmiany, że aż zrezygnowano z ich wypromowania...

Torchic
Torchic Beta.jpg Zajrzyj do artykułu; Torchic

Początkowy projekt Torchica jest dosyć podobny do jego finalnej wersji; różni się on tylko długimi uszami przypominającymi pióra (Prawdopodobnie związane z ewolucją w początkowo połączonego Pokémona z Latiasem i Blazikenem) i symbol ognia na tyle głowy. Zamiast długich uszu na głowie Torchica pojawiły się żółte pióra.

Blaziken / Latias
Latias-Blaziken.jpg Zajrzyj do artykułów; Blaziken & Latias

Czasem określany przez fanów jako Latiaziken lub Latiken, pochodzi z obrazu z Bety gier R/S. Istota ta ma cechy zarówno Latiasa jak i Blazikena. Chociaż ciałem bardziej przypomina Blazikena kilka szczegółów takich jak chociażby skrzydła, twarz i kształt ciała pasują to Latias. Ciekawe jest to, że niektóre elementy (np. ręce) nie przypominają żadnego z nich.

Treecko
Treecko concept art.png Zajrzyj do artykułów; Treecko

To początkowe szkice Treecko. Pod wieloma względami szkic przypominał bardziej prawdziwego gekona niż teraźniejszego Treecko.

Wynaut
Beta Wynaut.png Zajrzyj do artykułów; Wynaut

Wcześniejsze Screeny Wynauta pokazują go w kolorze zielonym, nie niebieskim; to szczegół.

Shellos & Gastrodon
Spr b 4d 423b.png Zajrzyj do artykułów; Shellos & Gastrodon

Prototypowy Shellos & Gastrodon miały pojawić się już w generacji III. Tył głowy różowej formy wydaje się być bardziej "kamienny".

Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach