Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Mewtwo (anime)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Mewtwo
ミュウツー Mewtwo
Mewtwo anime.png
Mewtwo
Debiut w odcinku Walka o Odznakę
Miejsce złapania New Island
Płeć Samiec (Zreferowane w dubbingu Mewtwo Powraca)
Zdolność Nieznana
Wypuszczony w odcinku Starcie w Poké Corral
Teraźniejsza lokalizacja Johto
Mewtwo
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Mewtwo (Japanese: ミュウツー) jest mającym typ Psychiczny legendarny Pokémon sklonowany z Mew.

Historia

Młody Mewtwo płaczący nad śmiercią Ambertwo

Około dwadzieścia lat przed teraźniejszością, Team Rocket odkrył, że Mew mieszkał w Górach And. Wiele lat póżniej, pod dowótztwem nowego lidera, Giovanniego, członkowie Zespołu R wrócili do obszaru w celu poszukiwania skamieliny. Udało im się znaleźć rzęs należący do Mew. Giovanni poprosił Dr. Fuji'ego, by sklonował dla niego Mew. Fuji zgodził się, bo chciał funduszy Zespołu R do próby sklonowania swej zmarłej córki, Amber.

Miesiąc póżniej po odkryciu rzęsa, Mewtwo został sukcesywnie stworzony i przechowywany na New Island. W tym momencie, wciąż był jeszcze w fazie rozwojowej i żył w wielkiej probówce wraz z probówką zawierającą Ambertwo. Fuji i Giovanni myśleli, że Mewtwo spał we wnętrzu probówki, ale był zdolny komunikować telepatycznie z Ambertwo. Niestety, ponieważ siła życiowa człowieka nie była aż tak silna, jak Pokémona, klon Amber zmarł. Mewtwo również dorastał z trzema innymi klonami, Bulbasaurtwo, Squirtletwo, i Charmandertwo. Jednakże, te klony umarły krótko przed klonem Amber, sugerując, że siła życiowa Mewtwo była znacznie silniejsza, niż u normalnego Pokémona.

Ostatecznie, w pełni dojrzały Mewtwo zniszczył swoją probówkę testową swoją psychiczną mocą. Osoby odpowiedzialne za jego tworzenie były szczęśliwe, że udało im się osiągnąć cel, czyli stworzenie najpotężniejszego Pokémona na świecie. Wściekły i nie znający okoliczności, które doprowadziły do jego stworzenia i mocy, Mewtwo zaatakował naukowców New Island. Pomimo prób systemów bezpieczeństwa, które próbowały go kontrolować, Mewtwo zniszczył wyspę i wszystkich naukowców na niej.

W swej robotycznej zbroi, jako nieznany gatunek, zgodnie z Pokédexem

Natychmiast po tym, Giovanni znalazł Mewtwo i przekonał go do dołączenia do zadania Zespołu R w celu dominacji nad światem. Moc Mewtwo była skoncentrowana, jak również osłabiona i kontrolowana, przez zrobotyzowaną zbroję do wykonywania zadań, takich jak walka pod dowótztwem Giovanni'ego wewnątrz Sali Viridian i pomaganie Zespołowi Rocket w łapaniu Pokémonów. W końcu Mewtwo zmęczył się byciem marionetką Giovanni'ego. Rozwinął w sobie silną nienawiść do ludzi, i myślą, że słabi ludzie wykorzystywują takich jak on do władzy i chciwości; również gardził Pokémonami, które służyły ludziom. Uciekł od Giovanni'ego, niszcząc bazę Zespołu R w tym momencie, i przeniósł się do miejsca swych narodzin na New Island, gdzie zbudował swoją bazę. Mewtwo potem wysłał wyzwanie do kilku potężnych Trenerów Pokémon, łącznie do Asha Ketchuma. Użył swoich mocy do stworzenia sztormu, który miał posłużyć za test, aby sprawdzić, kto może być zdolny przybyć na wyspę. Tylko garstka odważnych trenerów udało się przebyć burzę i dotarła, w tym Ash i jego przyjaciele. Po objawieniu się, Mewtwo wyzwał Trenerów z Venusaur, Blastoise, i Charizard (sklonowanymi) by pokazać swoją wyższość nad Trenerami i wyższości swych sklonowanych Pokémonów nad trenowanymi Pokémonami. By to udowodnić, użył swego rodzaju Poké Balli używanych przez Trenerów. Kiedy złapane w Balle, Pokémony są doprowadzane do wyspy, gdzie były klonowane w laboratorium. Jednakże, zanim Mewtwo zdążył pokonać Trenerów i ruszył w świat, Mew się pojawił. Dwa Pokémon walczyły ze sobą zaciekle, do czasu gdy walka się zakończyła, kiedy Ash został złapany w krzyżowy ogień i zamieniony w kamień. Póżniej, jak Ash został wskrzeszony przez łzy bliższych Pokémonów, zarówno oryginalnych, jak i sklonowanych, Mewtwo doświadczył zmiany serca i zatrzymał swój destrukcyjny wybuch. Chcąc znaleźć siebie, Mewtwo wyczyścił pamięć Trenerów, a on i jego klony opuściły New Island i skierowały się do Johto.

Noszący pelerynę podczas wstępnej sekwencji filmu Jirachi: Spełnione Marzenia

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Psychiczny Cios Walka o Odznakę Mewtwo Psychic.png
Bariera Pokémon Film Pierwszy Mewtwo Barrier.png
Psychopromień Pokémon Film Pierwszy Mewtwo Psybeam.png
Kula Cienia Pokémon Film Pierwszy MewtwoShadowBall.png
Wyłączenie Pokémon Film Pierwszy


Postacie filmowe
Ludzie protagoniści
Sir AaronAliceAudrey i KathrynBiancaCarlitaCoreyDamosDianaDianeFergus
Newton GracelandJuanitaKarlLisaLizabethLorenzoProfessor LundTory LundMarenMelodyMannes
NeeshaRafeRebeccaRowenaSamSheenaSidKidd SummersTonioTowaJack WalkerYuko
Ludzie antagoniści
AnnieButlerDamonGooneMolly HaleGrings KodaiViciousLawrence IIIMarcusOakleyThe PhantomZero
Pokémony
ArceusArticunoCelebi (4)Celebi (13)DarkraiDeoxysDialgaEntei (3)Entei (13)GiratinaGroudonJirachi
LatiasLatiosLucarioLugiaManaphyMew (1)Mew (8)MewtwoMoltresPalkiaPichuPikachutwoRaikouRayquaza
RegiceRegirockRegisteelReshiramShayminSuicune (4)Suicune (13)UnownVictiniZapdosZekromZoroarkZorua
Inni
Baron AlbertoBlock BotAliciaAllegraBanksCarolDundeeDr. FujiGalenGlacineGodeySpencer Hale
Herosi Prawdy i IdeałówKrólowa IleneInfiJennyJoeJudyKaiKatoKevinKikoKról Ludzi DolinyKyle
LaylaLeekuLuisLuisaMakoŻołnierze MarcusaMauryMeredithMirandaMooseLudzie WódDrużyny Pokémon Baccer
PegRavineRaymondKrólowa RinRossShipTowarzysze ShipaSchuylerTappTammyTatsukiMr. White


Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach