Wikinezka - polska encyklopedia Pokémon, o wolnej treści.
Wejdź na nasz czat! - wystarczy tylko kliknąć!
Pomóż także poprawiać zalążki artykułów.

Meloetta (anime)

Z Wikinezka
Skocz do: nawigacji, wyszukiwania
Meloetta
メロエッタ Meroetta
Meloetta Pirouette Forme anime.png
Meloetta w Formie Piruetu
Debiut w odcinku Filmowy Oddział Obronny!
Płeć Nie dotyczy
Zdolność Nieznana
Teraźniejsza lokalizacja Z Ashem i jego przyjaciółmi
Meloetta
Ten Pokémon nigdy nie ewoluował.

Meloetta (Jap. メロエッタ Meloetta) to Legendarny Pokémon, który podąża za Ashem od odcinka Filmowy Oddział Obronny! do BW097 gdzie odchodzi z Larry'm

Niewidzialna Meloetta

Historia

Meloetta została ściągnięta przez Zespół R do Virbank City w Filmowy Oddział Obronny!. Dzięki zdolności stawania się niewidzialną udało jej się uciec i jakimś sposobem trafiła do studia Pokéwood. W magazynie za kulisami zauważa ją Ash; od tego momentu melodyjny Pokémon śledzi trenera. Podczas walki Asha z Roxie w Koncertowe Starcie W Virbank! (Część 1) i Koncertowe Starcie W Virbank! (Część 2, Meloetta przyglądała się poczynaniom Asha, ukryta przy reflektorze. Zauważona przez Pikachu znika. W W Imię Miłości Meloetty! zostaje wypłoszona z ukrycia przez Trio Zespołu R. Za pomocą elektryzującej sieci starają się pochwycić legendarnego Pokémona, jednak Meloetcie udaje się uciec. Mimo ucieczki, Pokémon doznaje poważnych obrażeń. Ranna Meloetta o mały włos nie wpada pod koła wozu Cynthii. Ash rozpoznaje Pokémona; pamięta ją z krótkiego spotkania w Pokéwood. Ash i Cynthia starają się pomóc omdlałej Meloetcie. Pokémon uśmiecha się, spostrzegając dbającego o nią trenera. Podczas kiedy trener opiekuje się Meloettą, pojawia się jego Oshawott; wodny stworek zakochuje się w mitycznym Pokémonie. Kiedy Meloetta otrzymuje Oran Jagodę, ze śpiewem na ustach umyka na drzewo i znika. Tajemnicza Meloetta w dalszym ciągu śledzi grupę Asha; widzimy ją zarówno na lotnisku jak i wewnątrz samolotu.

Po wylądowaniu we wschodniej części regionu, podczas jazdy samochodem Meloetta ponownie ujawnia się grupie. Pokémon jakby nigdy nic siada Ashowi na kolanach. Przez jakiś czas ponownie pozostaje w ukryciu, aby znów pojawić się kiedy to grupa prezentuje sobie nawzajem swoje Pokémony. Wówczas Piplup Dawn zakochuje się w rzadkim Pokémonie, co rozpoczyna jego rywalizację z Oshawottem Asha. Podczas walki Cilana i Dawn, Meloetta jest zauroczona kombinacją ruchów stosowaną przez koordynatorkę.

Meloetta z Larry'm

W BW096, Meloetta walczyła z Krookodilem Asha, ale walka została przerwana przez Larry'ego i jego Golurka, którzy myśleli, że ekipa atakuje Meloettę i jej zagraża. Jednak sprawa się wyjaśniła. Po ataku Zespołu R, Meloetta wraz z Ashem i Pikachu została schwytana przez Giovanniego.

W następnym odcinku, Giovanni wezwał Trio Kami do walki z Meloettą. Po wielu nieudanych próbach Meloetcie udało się ich uspokoić przy użyciu piosenki. Po tym jak Zespół R wycofał się z Unovy, Meloetta w końcu zjednoczyła się z Larrym i towarzyszyła mu z powrotem do wioski, ku wielkiej rozpaczy Oshawotta.

Znane ataki

Znane ataki
Nazwa ataku Po raz pierwszy pokazane Podczas użycia
Pieśń Reliktu Wyprawa Na Wyspę Onixów! Meloetta Relic Song.png
Bliska Walka Wyprawa Na Wyspę Onixów! Meloetta Close Combat.png
Hiper Dźwięk BW096 Meloetta Hyper Voice.png
Osobiste
Przestrzenie nazw

Warianty
Działania
Nawigacja
Narzędzia
W innych językach